Moje články

 • Obrázek uživatele Eillen

  Spolu

  Úvodní poznámka: 

  Anje to tu. Letošní série končí a to tak, jak jsem si přála. Děkuji všem, kdo si našel chvilku cestovat po boku Sandrika, Robina a Bretta. Snad se sejdeme i příští rok.

  Odkazy na předchozí část dodám během zítřka, až budu na počítači.

  Drabble: 

  Trojice stála na palubě a pozorovala vzdalující se břeh. Pro všechny to bylo poprvé, co opustili kontinent. A i když to bylo pouze na krátkou dobu, byl to zvláštní pocit. Brett měl najednou pochopení pro ty dva kluky. Poprvé poznal ten pocit nadšení z neznáma.

  Trojice stála na palubě plné lidí a přesto jim přišlo, že jsou sami se svým snem. Pro posádku nebyli ničím. Jen přítěž, kterou jejich kapitán vzal na palubu.

  Jim to nevadilo. Měli za sebou půlku z první části jejich cesty. Zažili mnohé a věděli, že mnohem víc je ještě čeká. A nemohli se toho dočkat.

 • Obrázek uživatele Eillen

  Výsledky vyjednávání

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/44080

  Drabble: 

  Zdálo se, že se na trojici začalo usmívat štěstí. Zanedlouho měla přijet loď s nákladem zboží z Tristenolu, která se měla zdržet jen nezbytně nutnou dobu, aby vyložila část zboží a naložila potraviny a vodu pro zbytek cesty.

  Brett se pokoušel je na tu loď dostat. Bylo to složité vyjednávání a stálo ho to nemálo času a hlavně peněz. Navíc se na cestu museli upsat jako členové posádky a čekala je tak dost nepříjemná práce.

  „Až napíšu domů, že platím lidem za to, že mě zaměstnají,“ povzdechl si Robin. „Minimálně bratr se potrhá smíchy. Na poli pracovního trhu jsem pohořel.“

  Závěrečná poznámka: 

  A já se modlím, aby poslední téma bylo milostivo a mohla jsem tak napsat to, co bych si přála...

 • Obrázek uživatele Eillen

  Rozhodnutí

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/43918

  Drabble: 

  Sandrik odcházel od cikánky v hlubokém zamyšlení. Byť mu nechtěla nic říct, dokázal ji přesvědčit a odnášel si tak vědomost, o kterou nestál.

  Na cestu tři vstoupili. Pokud na ni budeš setrvávat za každou cenu, může se stát, že jeden padne a jen dva se z ní vrátí, nesla se za ním ozvěna slov cikánky.

  Sandrik uvažoval, zda se svého snu nevzdat. Na světě bylo množství knih, které by člověk za život nestihl přečíst. Proč psát další?

  „Proč však vzdávat své sny?“ zašeptal. „Snad mohu jednou být sobcem. Vytrvám. Chci pokračovat. A pokud to bude třeba, budu tím padlým já!“

  Závěrečná poznámka: 
 • Obrázek uživatele Eillen

  U staré cikánky

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/43772

  Drabble: 

  Ve víru oslav se Sandrik dostal do části města, kam by se jindy neodvážil vstoupit.
  Světla ubývalo. Zvuk muziky utichal. Ze zdí domů proudil nepříjemný chlad.

  Sandrik se však nedokázal otočit a vrátit se zpět do bezpečí. Jako by ho něco táhlo dál. Pokračoval, dokud nedošel k domu, z jehož otevřených dveří se linulo příjemné měkké světlo.

  „Vejdi s čistým srdcem a jménem přítele na rtu. A já ti povím, kam bude směřovat tvůj osud,“ ozval se hlas staré cikánky.

  Sandrik vstoupil a vyslovil jména svých společníků.

  „Jsou příběhy, které se neodvážím vyslovit ani ve zdejším podsvětí,“ zašeptala cikánka strachy.

  Závěrečná poznámka: 

  Projde mi, že ze Sandrikovi návštěvy vznikne právě taková historka v podsvětí o jeho budoucím osudu? Pokud ne, pochopím, že mi nebude bod uznán.

  Další část: http://sosaci.net/node/44080

 • Obrázek uživatele Eillen

  Černý čtvrtek (nebo úterý)

  Fandom: 
  Úvodní poznámka: 

  Rating: bez omezení
  Postavy: Doctor, Rose

  Doctor a Rose po delší době nečelí žádnému nebezpečí a mají tak čas si jen tak popovídat. Nebo tedy, Doctor má čas vyprávět o svých zážitcích a Rose může být ráda, že ji nechá poslouchat...

  Drabble: 

  Rose Doctorovi doslova visela na rtech a hltala každé jeho slovo. Dokázala by ho poslouchat celé hodiny
  On si toho samozřejmě vůbec nevšímal…

  „Víš, tehdy jsem byl rebel. Kašlal jsem na pravidla. Schválně jsem vyrazil navštívit Richarda Whitneyho a dal mu pár dobře míněných rad. Kdyby mě poslouchal, tak by k ničemu nedošlo. A víš ty, co si o mně myslel?“ zeptal se Doctor.

  „Že jsi podivín, co vylezl z policejní budky?“ zasmála se Rose.

  „Přesně!“ rozzářil se Doctor. „No, sama víš, jak to dopadlo. Černý čtvrtek, nebo černé úterý. Záleží, jestli bereš první krach nebo až ten největší propad.“

  Závěrečná poznámka: 

  Byť jsem s FF začínala na HP, tak mi to fakt vůbec nešlo. Hodně rychle jsem se snažila zkoušet něco svého (až mě to dovedlo k Aldormě). Ale FF jsem hltala vždy. Dodnes mám pár oblíbených kousků, které si ráda znovu přečtu. Jako třeba Hledání jezera od jedné úžasné autorky, kterou tu všichni znáte... Ano, je to Aveva :-)

  Co se týká mého kousku, snad se mi podařilo trochu vystihnout fandom. Už dlouho jsem se nepokoušela žádný FF napsat a navíc ho nacpat do sta slov? To mi teď přijde nemožné... Navíc původní nápad byl jiný. Jenže pak Larim pronesl: "Takže Doctor a krach na burze?" A bylo vymalováno... :-)

 • Obrázek uživatele Eillen

  Tradiční oslavy

  Úvodní poznámka: 

  Dneska jsem neměla náladu psát, ale nakonec na chvíli přišla nálada na návštěvu... ,

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/43622

  Drabble: 

  Putování pouští se nachýlilo ke konci. Brett, Robin a Sandrik spolu s karavanou dorazili do města v deltě řeky Uny, které se neřeklo jinak, než Jižní Harena. A navíc, jak brzy zjistili, přijeli právě včas na výroční oslavy.

  Robin se Sandrikem byli nadšení. Těšili se, jak si oslavy užijí a jak je poté popíší ve svém deníku. Jen Brett se tvářil zoufale.

  „No tak! Bude zábava! Víno, ženy, zpěv!“ smál se Robin.

  „A tanec,“ povzdechl si Brett. „Sviňskej tanec. Harenští neumí tančit. Pusťte prasata na ulici a bude to lepší podívaná.“

  Robin se Sandrikem museli večer uznat, že jim nelhal.

  Závěrečná poznámka: 
 • Obrázek uživatele Eillen

  Setkání snů s realitou

  Úvodní poznámka: 

  Normální lidi ve svatební den netráví čas u počítače a rozhodně nepíší drabble. No, že nejsem normální už tu asi tušíte. Ale to není ani Larim, který mě neustále popoháněl, že prý svatba není výmluva pro nesplnění tématu :D

  Tak tedy, jeden střípek z cest našeho tria. Nezapadá časově do rozepsané série, ale to mi snad odpustíte :-)

  Drabble: 

  Před cestou měli Sandrik s Robinem doslova romantické představy o tom, jak bude jejich putování probíhat. Jeden už měl před očima obraz hotové mapy a cestovatelské deníky, které bude vydávat. Druhý snil o dobrodružstvích, ve kterých bude za neohroženého hrdinu. Oba dva tak čekalo tvrdé setkání s realitou.

  Během prvního měsíce se naučili nejen škrábat zeleninu, ale i stáhnout a vyvrhnout zvěř, aby si vůbec mohli uvařit jídlo. Zašívání děravého oblečení a štupování ponožek by dokázali zvládnout už poslepu. Jak je dřív každá nová práce štvala, teď jí vítali s nadšením. Stačilo soutěžit o to, kdo se ji naučí první.

 • Obrázek uživatele Eillen

  Smrt v poušti

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/43386

  Drabble: 

  Cestou jednoho ze strážných karavany bodl štír. Byl původem z kmene, kde muž nesmí dát najevo slabost a tak na jeho zranění přišli až ve chvíli, kdy se neudržel na nohou a padl do písku. Karavana se však nezastavila.

  „Přeci ho tu nenechají chcípnout jak prašivého psa!“ vykřikl naštvaně Robin.

  „Péče o něj by je stála mnoho sil,“ vysvětloval Brett. „Navíc, jemu už není pomoci. Můžeme mu maximálně podat jed a ukrátit mu trápení a bolestivou smrt.“

  „A taky ho pohřbíme do písku,“ pronesl Sandrik, který by dříve byl proti. Nyní však sundal batoh a hledal bylinky na přípravu jedu.

  Závěrečná poznámka: 

  Kdyby to nebylo patrné, tak strážný zde byl myšlen jako hlídací pes karavany.

  Další část: http://sosaci.net/node/43772

 • Obrázek uživatele Eillen

  Skryté nadšení

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/43138

  Po prožitých událostech se jeden z členů začíná pozvolna měnit. Nebo má alespoň tu snahu.

  Drabble: 

  Cesta pouští ubíhala pomalu a monotónně. Nasadil se šátek přes obličej, aby chránil před pískem a mohlo se vyrazit.

  Robin si pomyslel, že je to příjemné. Skryl obličej a nemusel se tak namáhat nasazovat masku a předstírat emoce, které se od něj očekávali. Doposud byl v jejich výpravě za toho šaška, co nezkazil žádnou zábavu. Jenže už neměl sílu dál předstírat. Byla to role, kterou si vybral, protože co jiného mohl nabídnout? Sandrik měl své vědomosti. Brett životní zkušenosti.

  „Sandriku, vadilo by, kdybych začal psát zápisky do deníku?“ zeptal se a byl rád, že může skrýt nadšení z kladné odpovědi.

  Závěrečná poznámka: 
 • Obrázek uživatele Eillen

  Zvyky pouštních kmenů

  Úvodní poznámka: 

  Moc děkuji Lomeril za nápad!

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/43135

  Drabble: 

  Po pouštní bouři se karavana rozhodla pokračovat v cestě. Sandrik překvapeně sledoval, že se rozděluje na tři různé skupiny a každá hodlá vyrazit jinou cestou.

  „Nejely tamty dívky s tou rodinou, co vyráží opačným směrem?“ zamyslel se nahlas.

  „Lepší se ti pozorovací schopnosti,“ pochválil ho Brett.

  „Ale pokulhává mé logické uvažování. Vůbec tomu nerozumím,“ zamračil se Sandrik.

  „Jsou to pouštní kmeny. Nemohou si brát jen své členy. Musí k sobě přivést také novou krev. Jinak by zdegenerovali a nepřežili,“ pronesl klidně Brett.

  Sandrik sice chápal, proč to dělají. Přesto se nemohl zbavit pocitu, že ty dívky jsou jen kusem dobytka.

  Závěrečná poznámka: 
 • Obrázek uživatele Eillen

  Písečná bouře

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/42991

  Popisovat, jak trojice trpěla při střízlivění asi není třeba. Tak to rovnou přeskočíme :-)

  Drabble: 

  Karavana nadále zůstávala v oáze. Sandrik toho využil, a za pomoci rukou i nohou se dokázal domluvit a nechat si radit s úpravami mapy, kterou se cestou snažil zakreslovat.

  Robin volný čas trávil s muži tvořící ochranu karavany a učil se od nich nové způsoby boje. Po celou dobu ale přemýšlel, proč karavana nehodlá pokračovat v cestě. Páté noci se mu dostalo odpovědi.

  Už navečer se začal zvedat vítr a kolem půlnoci je dostihla pouštní bouře. Škrábavý zvuk písku narážejícího na stanové plátno, skučení vichru a praskot lámajících se palem tvořilo ničící symfonii.

  Nad ránem bouře ustala.
  Karavana mohla vyrazit.

  Závěrečná poznámka: 
 • Obrázek uživatele Eillen

  Pohled skrz dno lahve

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/42821

  Drabble: 

  Nejprve se připilo na počest mrtvého kamaráda. Po několika doušcích na lačný žaludek se zapíjel pláč a depresivních myšlenek. Jak tekutina ubývala, a dno se blížilo, začalo se pít jen proto, že to pití bylo tak skvělé. A nakonec skončila lahev prázdná.

  Sandrik se díval skrz hrdlo do lahve, jako by doufal, že tam najde ještě trochu toho lahodného moku.

  „Hele, tři čárky!“ vyprskl smíchy, zatímco ukazoval před sebe. „HA! Dračí kouzlo! Když lahví takhle točíte a koukáte dovnitř, ty tři čárky se zvětšují.“

  Trojice blížících se žen byla ochotná vydržet jejich hlasité nářky. Na hlasitou zábavu ale náladu neměly.

  Závěrečná poznámka: 
 • Obrázek uživatele Eillen

  Přípitek

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část:

  Drabble: 

  Slunce pomalu zapadalo, když se vrátili ke svému stanu. Robin sáhl do vaku a vytáhl láhev fíkové pálenky.

  „Na dvoře bych tím nikoho neuctil. Tam pokud nenabídneš o harrenské rudé, tolluskou whisky či adarskou medovinu, nikdo to nepovažuje za vhodný přípitek. Ale co je nám do šlechty, která neví nic o životě a své boje svádí o to, kdo si bude moci pochutnat na drolícím se pečivu bez valné chutě? Je to svět odtržený od světa, kde dceru prodáš nepříteli za příslib klidu zbraní, kterému nevěříš. Ne, ti jsou chudáci a netuší, co je to přátelství, na které teď připíjím.“

  Závěrečná poznámka: 

  Přiznám se, že tohle a kdysi dávno fejeton, bude asi to nejtěžší, co jsem se kdy pokusila sepsat. Satirický pohled má být zesměšňující, Robin tu zesměšňuje šlechtice (navíc sám syn nižšího šlechtice...).
  I kdybych to nechávala na poslední chvíli, nic jiného asi nevymyslím.

  Další část: http://sosaci.net/node/42991

 • Obrázek uživatele Eillen

  Potřeba (ne)být sám

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/42660

  Drabble: 

  Robin se Sandrikem a několika muži vyrazili Brettovi na pomoc. Na místě zjistili, že zbytečně.

  Robin se díval na Brettova záda otřásající se tichým pláčem. Chtěl ho jít utěšit, ale Sandrik ho chytl za rameno.

  „Nech ho. Potřebuje být sám,“ pronesl tiše. Robin ho však neposlouchal. Setřásl Sandrikovu dlaň, došel k Brettovi a jen se vedle něj posadil.

  Brett se mu zadíval do očí, ale nic neřekl. Robin jen zavrtěl hlavou. Nechtěl nic slyšet. Nepotřeboval podrobný popis toho, co se událo. Jen tu byl pro svého přítele. Po chvíli se k nim přidal i Sandrik a mlčky hleděli na obzor.

  Závěrečná poznámka: 

  Téma by se mělo skrývat v "podrobném popisu" události. Něco jako rekonstrukce událostí na místě činu. (což mi asi neprojde, ale nevadí :-) )

  Další část: http://sosaci.net/node/42821

 • Obrázek uživatele Eillen

  Poslední sbohem

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/42533

  A zase se vracíme k Brettovi (a už aby ti tři byli zase pohromadě, začínám mi z toho hrabat)

  Drabble: 

  Brett seděl vedle Kopra s pohledem upřeným do dáli. Doposud mu šlo o jediné – nenechat se zabít. Udělal pro to všechno. Teď se snažil odehnat myšlenku, že aby přežil, bude muset Kopra zabít.

  „Vždycky jsi vtipkoval, že tě jednou přivedu do hrobu,“ pronesl smutně k ležícímu tělu. „Měl ses vsadit. Vyhrál bys.“

  Nechtěl to udělat, ale musel. Musel chránit sebe a své přátele. Sevřel nůž pevně v ruce a naklonil se nad Kopra.

  „Nechť nad tebou draci bdí,“ zašeptal a probodl mu srdce.

  V ten moment nezabil jen Kopra, ale i část sebe samého.
  Po mnoha letech se Brett rozbrečel.

  Závěrečná poznámka: 

  Kopr po něm sice šel a chtěl ho zabít, ale pro Bretta to vždy byl kamarád. "Bojoval" s ním, protože musel. A kdo ví - možná i proto měl strach z Kopra. Protože podvědomě tušil, že pokud nad ním zvítězí, tak vlastně svým způsobem stejně prohraje.

  Další část: http://sosaci.net/node/42807

 • Obrázek uživatele Eillen

  Nad kotlíkem

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/42390

  Drabble: 

  Sandrika okouzlila vůně linoucí se z kotlíku. Bezmyšlenkovitě se naklonil, aby se mohl zhluboka nadechnout té lahodné vůně. Ani si nevšiml, že se nad kotlíkem sklání mladá žena, aby zamíchala obsah. Dotkli se uchy a oba rozpačitě ustoupili.

  Omlouval se jí, ale ona jeho jazyku nerozuměla.
  Něco mu říkala, ale z jejího nářečí dokázal pochytit jen pár slov.
  Po chvíli se mezi nimi rozhostilo trapné ticho.

  Netrvalo však dlouho. Najednou se k nim přiřítil Robin a chrlil ze sebe jednu větu za druhou. Sandrik s obtížemi pochytil, co se mu přítel snaží říct.
  Brett byl v nebezpečí a potřeboval pomoc.

  Závěrečná poznámka: 

  My sice již víme, jak Brett dopadl, ale kluci pořád nic netuší...

  Další část: http://sosaci.net/node/42660

 • Obrázek uživatele Eillen

  Rozdělení úkolů

  Úvodní poznámka: 

  NESOUTĚŽNÍ

  předchozí část: http://sosaci.net/node/42512

  Drabble: 

  Auta zastavili ve vedlejší ulici. Jirka s Mirkem vystoupili z jednoho auta, Tomáš s Patricií z druhého.

  „Takže, Pat dojede před barák, bude dělat, že hledá na mapě cestu,“ začal Mirek rozdávat úkoly. „Jirka se promění, vběhne do baráku a pustí Adama ven. Až s Pat odjedou, teprve se dáme do chycení těch dvou holek.“

  Patricie předala vzkaz Adamovi. Nakonec neměl dělat rámus a být potichu.

  „Jakmile odjedou, vyrazíme my dva. Zastavíme u baráku, vběhneme dovnitř, a když při nás bude štěstěna stát, jsme za pár minut venku,“ pokračoval Mirek.

  „A když ne, tak nevadí. My se jen tak nedáme.“

  Závěrečná poznámka: 

  Tak a je to. Dokázala jsem doplnit i zbylá témata, byť na přeskáčku. Doufám, že teď už to půjde dál normálně...

  Další část:

 • Obrázek uživatele Eillen

  Před akcí

  Úvodní poznámka: 

  NESOUTĚŽNÍ

  předchozí část: http://sosaci.net/node/42511

  Drabble: 

  Tomáš byl proti tomu vzít sebou i Patricii. Ale ta se nedala odradit. Poté, co mu vpálila do obličeje, že tam holt dojede sockou, rezignoval. Než nastoupili do auta, neodpustil si mít poslední slovo.

  „Budeš sedět za volantem, z auta se ani nehneš. Jakmile k tobě nastoupí Adam, oba pojedete hned sem zpátky. A počkáte tu, dokud se nevrátíme.“

  Patricie jen mlčky kývla na souhlas. Tomáš ji pozoroval. Snažila se tvářit odhodlaně a odvážně. I když skrývala zbylé pocity, moc dobře věděl, co teď cítí. Strach, paniku, hrůzu… Ale i malou kapku naděje a odhodlání se za žádnou cenu nevzdat.

  Závěrečná poznámka: 

  Aby Tomáš netušil, co Patricie cítí, když si chudák s Jirkou prošli peklem, že?

  Další část: http://sosaci.net/node/42513

 • Obrázek uživatele Eillen

  Hlad

  Úvodní poznámka: 

  NESOUTĚŽNÍ

  předchozí část: http://sosaci.net/node/42510

  Drabble: 

  Adam zůstával celé dny ve své zvířecí podobě. Bylo jednodušší skrývat pocity, když byl psem. Ale hlad si nevybíral podobu, ve které udeří. Adam cítil, jak mu kručí v žaludku. Pokusil se najít pohodlné místo, stočit se a usnout.

  Nespi! Musíš zůstat vzhůru! Budeme potřebovat tvoji pomoc! křičela na něj v mysli Patricie.

  Jak bych vám asi mohl pomoc zavřený ve sklepě? odsekl jí Adam.

  Třeba tak, že budeš dělat děsný bordel a rozptýlíš jejich pozornost. Za odměnu ti pak udělám smažák s hranolkama.

  To je děsně zdravé jídlo, uchechtl se Adam.

  To mě trápí nejmíň. Vydrž. Jsme na cestě.

  Závěrečná poznámka: 
 • Obrázek uživatele Eillen

  Vzkaz Lovcům

  Úvodní poznámka: 

  NESOUTĚŽNÍ

  předchozí část: http://sosaci.net/node/42509

  Drabble: 

  „Zavřete ho sem a odejďete,“ pronesl Bernard. Nemusel dlouho čekat. Nikdo si nedovolil mu odporovat.

  „Udělal jste velkou chybu, že jste se rozhodl tu čmuchat,“ pronesl s pohledem upřeným do Adamových psích očí. „Poznali, že jste kožoměnec. Máte štěstí, že jsem tu byl. Jinak by vás stáhli z kůže zaživa. Předejte prosím přes svého upíra vzkaz Lovcům. Obě dívky budou v pátek večer zdrogované. K ničemu je nepotřebuji. Odpor vám budou klást jen dvě dvojice. Byl bych rád, kdybyste je zadrželi. V bytě číslo deset najdete dost důvodů, proč to udělat. A nebojte se. Nic za tuto pomoc nebudu chtít.“

  Závěrečná poznámka: 

  Vím, že ta karanténa tam moc není. Ale karanténa je od toho, aby byl někdo v bezpečí a když ho Bernard nechal zavřít ve sklepě, bylo to pro Adamovo bezpečí. Ještě že to je nesoutěžní série... :)
  Mimochodem, nápad byl úplně jiný. Ale pak přišel český kmotr na scénu a rozhodl se jinak.

  Další část: http://sosaci.net/node/42511

 • Obrázek uživatele Eillen

  Na obhlídce

  Úvodní poznámka: 

  NESOUTĚŽNÍ

  Trocha odpočinku pomohla a nejnovější téma jakbysmet. Takže se vracíme k Lovcům a jejich příběhu.

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/41894

  Drabble: 

  Být upírem nebo kožoměncem, mělo při práci Lovců výhodu. Nebylo třeba mít na sobě přichycené žádné odposlouchávací zařízení. Stačilo jen, aby jeden z dvojice zůstal v bezpečí a mohl předávat zprávy.

  A právě toho teď hodlal využít Adam. Něco se mu nezdálo a tak uvázal čivavu ke sloupu a ve chvíli, kdy byla ulice prázdná, se proměnil. Jak byl jindy naštvaný, že vypadá jak pouliční směska, teď se mu to hodilo.

  Ve chvíli, kdy Patricii došlo, co dělá, utíkala za Lovci, aby jim tlumočila, co Adama vidí a slyší. Příchod Patrika Bernarda všechno změnil. Adam chtěl zmizet, ale neměl šanci.

  Závěrečná poznámka: 
 • Obrázek uživatele Eillen

  První pravidlo

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/42287

  Drabble: 

  Brett stále ležel nehnutě, ale cítil, že již brzy dojde ke střetu. Kopr začínal ztrácet trpělivost. Což povede ke vzteku, který ho donutí udělat chybu.

  O půl hodiny později, kdy se Kopr zvedl ze svého úkrytu a začal pátrat po Brettovi.

  „No tak, kamaráde, kdepak jsi?“ mluvil lehce zvýšeným hlasem.

  Brett nereagoval. Kopr, aniž by to tušil, se pomalu blížil k Brettově úkrytu. Když mu Brett podrazil nohy, zmohl se jen na překvapené zalapání po dechu. Brett vyskočil na nohy, a bez váhání kopnula Kopra do hlavy.

  „Zapomněl jsi na první pravidlo,“ odplivl si Brett. „Žoldák se nikdy nenechá vyprovokovat.“

  Závěrečná poznámka: 

  Téma jsem pojala tak, že "my (žoldáci) se nedáme vyprovokovat".

  Všem co čekali boj Bretta a Kopra se omlouvám. Plán takový byl. Ale když on si to Brett napsal celé sám...

  Další část: http://sosaci.net/node/42533

 • Obrázek uživatele Eillen

  Vocas

  Úvodní poznámka: 

  NESOUTĚŽNÍ a trošku fňukací...

  Drabble: 

  A patnáctého dne čtvrtého měsíce tohoto roku nastalo na úřadech peklo zvané Kompenzační bonus.

  Dle pokynu správci daně vkládali žádosti, kterých se kupilo jak ve verzi papírové, tak i elektronické. Od šesti hodin s plným nasazením čísla účtů opisovali a zpracované žádosti ke schválení odnášeli.

  Aby jim nějaký vocas v deset zavolal, že to musí dělat jinak. Ona osoba může být ráda, že pracuje v jiné budově. Protože dnes by fakt nepotřebovala žádný stroj na to, aby pochopila, že ji všichni nenávidí!

  Po deseti hodinách a šesti stech žádostech, co mi prošli rukama, vítám dva volné dny s navazujícím víkendem.

  Závěrečná poznámka: 

  Daná osoba nejdřív požadovala zkusit opravit určitá data. Po opravení těch žádostí prý prohlásila, že "to je na zpracování trošku složitější a bylo by lepší to tam dát celé znovu". Budiž dík našemu vedení, že se nás zastalo a oznámilo, že to je jejich problém.

  Jinak práce možná není náročná na zadání. Ale to opisování čísel účtů a neustálé kontrolování, aby se to náhodou neposlalo jinam, nebyla žádost omylem duplicitní (jo, už pár takových frajerů, co poslali každý den jednu žádost máme...), nebo nešlo o lidi, co nepodnikají třeba už deset let...

  Takže já to balím, protože momentálně je můj mozek nastavený na počítač=práce a už ho nemůžu ani vidět. řekla a přešla na mobil, který zatím znamená zábavu.

 • Obrázek uživatele Eillen

  Neviděné

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/42168

  Drabble: 

  Brett si vždycky zakládal na tom, že dokázal z každého vyčíst jeho pocity. Stačilo se na daného člověka podívat a hned věděl, jak k němu přistupovat a co si může dovolit. I teď, kdy na Kopra neviděl, v něm dokázal číst jako v otevřené knize.

  Už to dávno nebyl ten vtipálek, se kterým strávil pár let života. Radost byl pocit, který ten člověk v sobě zadusil. Jediné, co teď dokázal cítit, byl vztek.

  Nebude mu stačit, že zabije jen mě, pomyslel si Brett. Robin a Sandrik jsou v nebezpečí a já přísahal, že je ochráním.

  Doufal, že se přátele nezklame.

  Závěrečná poznámka: 
 • Obrázek uživatele Eillen

  V rozpacích

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/42033

  Tak jo, včera jsem vážně myslela, že už to vzdám. Po dnešním dni v práci jsem si tím byla jistá. Nakonec jsem se ale rozhodla, že alespoň tuto sérii budu spát včas a Lovce dodělám, až bude trocha klidu.
  A za Bídáka se moc omlouvám. Témata prostě nepřejí pokračování příběhu (obě identity nemají ani páru, jak to tam nacpat). Ale slibujeme, že se to pokusíme dohnat a příběh dopsat. I kdyby mělo dojít k vydání deseti kousků v jeden den :-)

  Drabble: 

  Robin se snažil dívat se kamkoliv, jen na nahý pár. Bylo to ale složité, neboť k němu stále mluvili a jemu přišlo neslušné dívat se při tom na zem.

  „Víš, chlapče, nevybral sis zrovna dobrý stan,“ pronesl pán a pohodlně se rozvalil. Že by se hodlal zahalit ho ani na chvíli nenapadlo.

  „Velmi se omlouvám. Hned odejdu,“ pokusil se Robin chovat podle vybraných způsobů.

  „Tebe nenapadlo, že je s námi něco špatně, když jsme takto odstrčení?“ zasmál se pán a Robin jen zavrtěl hlavou.

  „No tak, nestraš ho,“ vložila se do toho žena. „Nejsme malomocní. Jen trošku náruživější a hlasitější.“

  Závěrečná poznámka: 

  Téma se schovává ve zmínce o malomocných a odstrčeném stanu. Ale pokud to přijde málo, nevadí. O body mi nejde, jsem ráda, že zatím pořád píšu :)

  Další část: http://sosaci.net/node/42287

 • Obrázek uživatele Eillen

  Jazyková bariéra

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/41869

  Dnešní dílek si asi zaslouží nálepku BJB. Bohužel s celodenní migrénou nic lepšího nedám dohromady. Snad bude zítra lépe a i téma dovolí trošku s tím pohnout.

  Drabble: 

  Sandrik nechal Robina, aby si s Brettem promluvil. Potřebovali vědět, co mohou očekávat a na ten rozhovor byl Robin vhodnější osoba. Když odešli, dal se Sandrik do přípravy ohniště a stavění stanů. Jakmile měl vše hotovo, rozhodl se vyrazit k ostatním a popovídat si s nimi. Krom tvorby mapy chtěl sepsat i cestovatelský deník a zkušenosti místních a jejich životní příběhy bylo to, čeho měl v zápiscích poskrovnu.

  Po chvíli zjistil, že byl přijat do jedné rodiny, když mu dali za úkol připravit zeleninový salát. Byť jejich dialektu nerozuměl, pochopil, že dnes jsou on i jeho přátelé zváni na večeři.

  Závěrečná poznámka: 
 • Obrázek uživatele Eillen

  Čekání

  Úvodní poznámka: 

  NESOUTĚŽNÍ

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/41705

  Adam byl vybrán na průzkumnou akci. No a kluci musí čekat na výsledek...

  Drabble: 

  Kluci seděli v zasedačce a vyčkávali návratu Adama.

  „Myslíte si, že to byl dobrý nápad ho tam pustit?“ zamyslel se Mirek. „Vždyť v terénu nikdy nebyl.“

  „Co blázníš? Jakej terén?“ nechápal Jirka. „Ten kluk šel jen vyvenčit svého psa do parku.“

  „Jo, máš pravdu. Asi už to přeháním,“ souhlasil Mirek a šel si nalít čaj.

  „Jako já bych se o něj i bál,“ pronesl Tomáš a stěží udržel vážnou tvář. „Má metr šedesát a čtyřicet kilo i s postelí. K tomu čivavu na růžovým vodítku. Ten bude nenápadnej, jak sáňky v létě,“ dodal a už se neudržel a vyprskl smíchy.

  Závěrečná poznámka: 
 • Obrázek uživatele Eillen

  Nový úkryt

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/41694

  Robina zatím nechme v choulostivé situaci a vraťme se k Brettovi. Ten se taky nemá dvakrát nejlépe...

  Drabble: 

  Brett využil chvíle, kdy Robin odvedl pozornost a rychle se přesunul. Potřeboval se ukrýt a jedno místo se zdálo jako dokonalé. Takže ho vůbec nepřekvapilo, že to bylo to nejhorší místo, které si tu mohl vybrat.

  Během chvíle mu po celém těle lezly stovky malých potvor. Brett netušil, jestli jde o mravence nebo jiný hmyz. Jedno však věděl jistě. Ty mrchy se rozhodly se ho sežrat zaživa. Během chvíle mu zalezly pod kalhoty a košili a nepřestávali ho štípat. Nejdřív to bylo jen nepříjemné štípání. Po chvíli se ale změnilo v neskonalou bolest.

  Brett mlčky trpěl a vůbec se nehýbal.

  Závěrečná poznámka: 
 • Obrázek uživatele Eillen

  Dělba práce

  Úvodní poznámka: 

  NESOUTĚŽNÍ

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/41526

  Drabble: 

  Rozluštit zašifrovaný vzkaz netrvalo díky pomoci moderní technologie zas tak dlouho. Věděli, kdy mají přijít a kam. Přesto se jim nechtělo důvěřovat vzkazu od kdo ví koho.

  „Nějak mi nesedí, že nám vyzradili jedno ze svých míst,“ pronesl Jirka s pohledem upřeným na vzkaz.

  „Jo, chtělo by to tam jít zkontrolovat,“ souhlasil Tomáš.

  „No jo, jenže jak? Ta holka nás všechny tři zná. Uvidí nás z okna a zdrhne,“ podotkl Mirek.

  „Nejsme jediný, kdo tu maká. Zapojíme kancelářské krysy,“ rozhodl Tomáš.

  „Chceš ten úkol hodit na Adama, že jo?“ zasmál se Mirek. „Tu prohru ve squashi mu furt nedokážeš odpustit?“

  Závěrečná poznámka: 

  Alespoň tady jsem nemusela nikoho svlékat :-)

  Další část: http://sosaci.net/node/41894

 • Obrázek uživatele Eillen

  Na útěku

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/41407

  Za nápad, jak vybruslit z prekérní situace děkuji Lomeril. Za to, že to dopadlo, jak to dopadlo, už můžu pouze a jenom já...

  Drabble: 

  Robin utíkal a kličkoval, jak to po něm Brett chtěl. Srdce mu bušilo jak splašené. Hlavou se mu honilo tisíce variant, jak to může dopadnout.

  „To dáš, to dáš, to dáš,“ dodával si po celou dobu odvahy.

  Konečně spatřil jeden ze stanů, rychle do něj vběhl a o něco zakopl.

  „Co to…,“ vykřikl jen a dopadl do polštářů, ve kterých se nahý pár ve věku jeho rodičů oddával manželským povinnostem.

  „Já, pardon, promiňte,“ koktal Robin celý rudý.

  „Nevadí. Vždycky jsem toužil zkusit to ve třech,“ pronesl pán. „Jen jsem doufal, že to bude s dvěma ženami.“

  Robin zalapal po dechu.

  Závěrečná poznámka: 
 • Obrázek uživatele Eillen

  Skrytá pomoc

  Úvodní poznámka: 

  NESOUTĚŽNÍ

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/41524

  Lovcům se na stůl dostal podivný vzkaz...

  Drabble: 

  Bylo mi sděleno, že toužíte po společnosti Barryho Adriana Reese a jeho věrné společnice. Ne každý však touží být nalezen a skrývá se před očima těch, kterým ublížil.

  Někdy je třeba dojít klidu a čerstvého vzduchu, abychom nalezli to, po čem toužíme. Proto Vás zveme na událost, které se nebude opakovat. Již tento páteční večer se můžete s námi vydat na pátý výlet pana Broučka do Bědujícího údolí .

  Až odpolední žár poleví a devatenáct se nás sejde. Dveře do hospody vám budou otevřeny , a budete moci zpěváka zesláblého vlivem požitých drog k sobě připoutat a odvézt kam jen budete chtít.

  Závěrečná poznámka: 

  Dle strýčka Googla je Barry Adrian Reese raper známý pod přezdívkou Cassidy - tedy naše hledaná upírka. Společnicí není nikdo jiný, než její kožoměnkyně. Pátek je asi jasný. :) Výlety pana Broučka napsal Svatopluk Čech - zde se skrývá adresa Svatoplukova 5. Bědující údolí má být tzv. Jamrtál (Jammertal – jammern – bědovat, Tal – údolí) - tedy Nuselské údolí. Následuje čas, kdy budou dveře pro Lovce na chvíli pootevřeny. Informace o zdrogování není vytučněná, takže být na místě pánů, radši bych na to nespoléhala...

  Další část: http://sosaci.net/node/41705

 • Obrázek uživatele Eillen

  Posedlý prací

  Úvodní poznámka: 

  NESOUTĚŽNÍ

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/41394

  Drabble: 

  Mirek se k chycení Cassidy upnul, a snad doufal, že jejím chycením se vše srovná a zase vrátí do normálu. Tomáš s Jirkou mu radši nechávali volné pole a pomalu se vzdali snahy ho připravit na to, že i kdyby se Filip nakrásně probral a byl v pořádku, Nela s Vaškem už se nikdy nevrátí.

  Pořád lepší když je zakousnutý do práce, než aby se nám tu hroutil, pronesl Jirka v Tomášově mysli.

  Jo, je tak rozjetý, že včera vytáhnul doznání z toho magora, co už týden mlčí, souhlasil Tomáš.

  „Ještě týden a budou zpívat všichni zadržení,“ zasmál se Jirka.

  Závěrečná poznámka: 
 • Obrázek uživatele Eillen

  Rada na cestu

  Úvodní poznámka: 

  "Zašifrovaný" návod na cestu pouští.

  Závěrečná poznámka: 

  Asi není třeba vysvětlovat, že se jedná o zrcadlový zápis... Pro hodnotící osůbku vkládám i celý text, aby si mohla zkontrolovat, že to má opravdu 100 slov.

  Text: Vydejte se západní cestou a putujte přímo po dobu dvou dnů. U osamělé skály změňte svůj směr a pokračujte jižně. Po dalších dvou dnech cesty doputujete k první studni. Na studni naleznete černý kámen s číslicí určující počet dnů k dalším studnám. Směr cestky je kolmo od daného kamene. Vybrat si můžete z dvou cest. Delší cestou vám nehrozí nebezpečí. U kratší budete procházet údolím písečných zmijí a štírů. Tato území jsou krátká a dají se překonat během několika hodin. Proto volte cestu za dne, kdy jsou hadi i štíři ukryti. Nechť nad vámi draci bdí a dojdete svého cíle.

 • Obrázek uživatele Eillen

  Přísaha

  Úvodní poznámka: 

  Asi jsem vážně vypadala hodně zoufale. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč by Larim přišel s pomocí během prvních pár minut...

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/41360

  Drabble: 

  Robin se rychle odplazil k palmě a schoval se za ní. Brett ho hbitě následoval.

  „Jestli nás z toho dostaneš, udělám cokoliv,“ zašeptal Robin. Brett neodpovídal. „Vážně! Přísahám. I kdybych měl pak zbytek života strávit ve vězení.“

  „Nepřežil bys tam ani minutu,“ odpověděl Brett pobaveně.

  „Ale jo. Složil bych oslavnou píseň o tom, jak si mi zachránil život uprostřed pouště. Naučil bych ji všechny vězně. Týrali bychom zpěvem strážce tak dlouho, než by nás propustili,“ pokračoval Robin.

  „Potřebuji živý terč, abych viděl, kde je schovaný,“ prohlásil Brett a Robin jen překvapeně zamrkal. „Říkal si, že uděláš cokoliv. Utíkej a kličkuj.“

  Závěrečná poznámka: 

  Projde? U draků doufám, že ano...

  Další část: http://sosaci.net/node/41694

 • Obrázek uživatele Eillen

  V cukrárně

  Úvodní poznámka: 

  NESOUTĚŽNÍ

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/41391

  Drabble: 

  Mirek vstoupil do cukrárny. Vůbec ho nepřekvapilo, že Patrik Bernard seděl u jednoho ze stolů a v klidu popíjel kávu. Mirek před něj položil fotografii Cassidy.

  „Byla tady ta žena?“ zeptal se.

  „Ode mě se nic nedozvíte,“ pronesl Bernard a vstal od stolu.

  „Můžu vám tady podkopnout nohy. Vy hodíte držku do těch svých zákusků. Já vás seberu a odvedu na stanici,“ pronesl Mirek ledovým hlasem.

  „Kde mě po jednom telefonátu osobně propustí váš šéf a vy dostanete na hodinu padáka,“ dodal Bernard klidně.

  „Klidně. Mně na tom nesejde,“ pokrčil Mirek rameny. Bernard jej chvíli pozoroval, než pochopil, že nelže.

  Závěrečná poznámka: 

  Právě jste měli možnost seznámit se s Patrikem Bernardem. Mužem, který by si zasloužil označení "český Don Corleone". Je to právě on, kdo vám dokáže zařídit cokoliv potřebujete. Avšak za cenu, kterou dopředu neurčí.
  Nezbývá než doufat, že tohle drzé chování Mirkovi projde. Protože jinak získal velmi vlivného nepřítele.

  Další část: http://sosaci.net/node/41524

 • Obrázek uživatele Eillen

  Porada

  Úvodní poznámka: 

  NESOUTĚŽNÍ

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/40995

  Včerejší totální nechucus je naštěstí pryč a tak doháním rest. Téma jsem vzala víc obrazně a jsem ráda, že jde o nesoutěžní sérii.

  Drabble: 

  „Tak jo, pánové, je na čase zjistit, kde se Cassidy nachází,“ zahájil Jirka ranní poradu.

  „Hele, neumí česky, nemá žádné peníze. Nemůže být těžké jí najít,“ odpověděl nahlas Tomáš to, co mu už dávno řekl v myšlenkách.

  „Kdyby to bylo tak snadné, tak už jí máme. Zatím se dokázala skrývat,“ podotkl Jirka.

  „Je jedno místo, kde možná něco zjistíme,“ zamyslel se Mirek. „Potřebuje se schovat a nemá prachy. Stačí zajít na jedno místo a slíbit za pomoc protislužbu. Jakoukoliv protislužbu. Jestli je fakt zoufalá, o tom místě se určitě dozví.“

  Tomáš se podíval na Jirku. Za zkoušku to rozhodně stálo.

  Závěrečná poznámka: 

  Další část:

 • Obrázek uživatele Eillen

  Oáza

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/41236

  Drabble: 

  Karavana dorazila k oáze. Všichni uvítali možnost na chvíli si odpočinout od cesty ve stínu palem. Večer se šel Robin s Brettem projít.

  „Vážně si myslíš, že po tobě pořád jde?“ zeptal se Robin. „Cestujeme kolik dní a nic. Třeba si z tebe jen někdo udělal legraci.“

  Brett místo odpovědi Robina srazil k zemi.

  „Stačilo říct, že o tom nechceš mluvit,“ vyprskl Robin s pusou zarytou v písku.

  „Do týhle oázy vedou dvě cesty. Naše, bezpečná. A kratší, ale riskantnější,“ zašeptal Brett a rychle si přilehl k Robinovi. Kývnutím hlavy ukázal na kmen palmy, ve kterém byla zabodnutá jedová šipka.

  Závěrečná poznámka: 
 • Obrázek uživatele Eillen

  Následky bojů

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/41114

  Drabble: 

  Bylo znepokojující vidět Bretta vystrašeného. Byť byli na cestě už čtvrtým dnem, neustále sledoval obzor, jako by čekal, kdy se vynoří Kopr.

  „Kamaráde, řeknu ti, že začínám mít taky strach,“ otočil s Robin k Sandrikovi.

  „Jo. Vždycky jsem si myslel, že jemu nic strach nenažene,“ souhlasil Sandrik.

  „Přesně. Když jsem ho viděl poprvé, ty jeho jizvy mě vyděsili. Musel jsem mu připadat jako vystrašené děcko, když jsem se bál potřást mu rukou,“ pokračoval Robin. „Schválně mi nabídl tu, kde mu chybí prst. Odnesl si z každého boje nějakou jizvu. Mohl by na svém těle propagovat následky všech těch nesmyslných bojů.“

  Závěrečná poznámka: 

  Doufám, že projde synonymum reklamy :-)

  Další část: http://sosaci.net/node/41360

 • Obrázek uživatele Eillen

  Ta svatba prostě bude!

  Úvodní poznámka: 

  NESOUTĚŽNÍ

  Drabble: 

  Všechno to začalo loni, kdy jsem byla požádána o ruku. No dobře, nestihl nic říct a prstýnek jsem mu vzala dřív, než změní názor...

  Pomalu už se blížila doba, kdy budu moc Larimovi říct ano. A přišla pandemie…
  Dneska to šlo do kopru úplně. Nouzový stav prodloužen do konce měsíce. Takže nám to v tom dubnu nevyjde.

  Máme ale skvělé kamarády, kteří nám poslali trefný vtip, že se nám celý vesmír snaží dát druhou šanci na rozmyšlenou. A víš co, vesmíre? My to rušit nechceme!

  Takže jak to půjde, svatba bude. A ta data na prstýnku si holt necháme opravit.

  Závěrečná poznámka: 

  Doma už si děláme legraci, že je svatba prokletá. V den zásnub vyhořel Notre-Dame. Blíží se svatba a svět je v pandemii. Copak se stane, až se rozhodneme založit rodinu? ...

  Jinak, teď už to beru v klidu. Ani jsem nečekala, že by to mohlo vyjít (byť jsem stále doufala ve výjimky u sňatku na radnici jen se svědky). Ale stejně mě to ten den bude děsně štvát. Ale ten vztek zadupu do plovoucí podlahy svými novými bílými lodičkami!

 • Obrázek uživatele Eillen

  Obavy

  Úvodní poznámka: 

  Předchozí část: http://sosaci.net/node/40941

  Drabble: 

  Karavana vyrazila a i Robin už přestal mít řeči, když viděl, jak se jindy klidný Brett neustále ošívá. Toužili se Sandrikem pochopit, co se děje, ale dohodli se, že nechají Bretta, aby jim to vysvětlit, až uzná za vhodné. A hned večer byla jejich zvědavost ukojena.

  „Dostal jsem echo, že je ve městě Kopr,“ pronesl Brett šeptem. „Když jsem byl žoldákem v Gaetském vojsku, patřil do stejné průzkumné skupiny. V Theosu ho zatkli a my dostali zprávu, že byl popravený. Místo toho byl zavřený a mučili ho. A teď si myslí, že jsme ho podrazili a hodlá nás všechny dostat.“

  Závěrečná poznámka: 

  Nechtěla jsem cpát tu rostlinu všude, tak doufám, že i jméno Kopr bude uznatelné.

  Další část: http://sosaci.net/node/41236

Stránky

-A A +A