DMD č. 3. pro 3. 4. 2020. Téma: Mrk smrk

Paranoia

Drabble: 

Šla jsem na procházku, tady na chatě u rodičů stejně není co dělat.
Procházela jsem lesem a přemýšlela jsem co všechno bych dělala, kdybych mohla.
Celý den mám pocit, že mě někdo sleduje. Ale to asi bude paranoia a málo lidskýho kontaktu. Přece jenom mi bylo zvláštně a tak jsem se radši otočila a zamířila jsem domů.
Po pár minutách chůze jsem ale přestala poznávat svoje okolí, stromy se změnili z dubů na smrky a byla větší zima. Otočila jsem se a snažila jsem se najít cestu zpátky, když v tom mě zamrazilo. Dívalo se na mě velké upřené oko.

Obrázek uživatele Ness

Výzkum

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Pokud neznáte fandom, vězte, že Nikolaj je ruský agent jedné z organizací, proti které vypadají pracovníci CIA jako exhibicionističtí žabaři. A taky pekelně nebezpečný vlkodlak.

Drabble: 

Měla to být rutinní mise. Kontrola napřirozených jevů v běžném, ničím nevybočujícím sibiřském lese. Až na to, že všichni předchozí výzkumníci se vrátili rovnou do blázince... nebo o nich už nikdy nikdo neslyšel.
Nikolaj Petrov přešlápl. Příliš nejistě na svůj vkus. Udělal předběžný výzkum, mluvil s těmi, co měli o štěstí a vrátili se, byť do svěrací kazajky...

Už pět dní pochodu nikoho ani z dálky nepotkal. Přesto se cítí... pozorován. Všechny smysly křičí "Uteč!". Kolem nikdo, přesto místo přímo tepe nedočkavostí.

Vybaví si šílený šepot vězně ve svěrací kazajce.
Ty stromy mají oči!
Pod nohama mu tiše křupe jehličí.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Nové šrámy

Úvodní poznámka: 

Už několikrát jsem psala na Star Wras knihu Tarkin a dnes tu máme opět ten případ. Jak známo, hlavní antihrdina v mládí trávil dost času v divočině plné nebezpečných zvířat a také v té době utrpěl nespočet úrazů, ze kterých si odnesl jak jizvy, tak cenné zkušenosti.

Drabble: 

Jen okamžik před útokem zahlédl mezi větvemi záblesk čtyř svítících očí. To ho zachránilo. Přesto však nestačil uskočit dost daleko, aby mu ostré drápy nezbrázdily hrudník čtyřmi šrámy. Padl na záda a zvedl levačku právě včas, aby násadou vibrokopí zblokoval výpad karnanteřích čelistí. Hned nato máchl plechovým kanystrem s vodou, který držel v pravé ruce, a zasáhl šelmu do hlavy. Se zavytím se převalila, a tím získal dost času, aby vyskočil na nohy a probodl jí krk.
Teď teprve nastal čas zkoumat škrábance. Byly dost hluboké a krvácely, ale snad se zahojí bez infekce - zatažitelné drápy karnanterů bývají poměrně čisté…

Obrázek uživatele Naughtilus

Blink

Fandom: 
Drabble: 

She blinked
She was but a sapling, reaching for the sun, just like her sisters.

She blinked
She stood tall, taller than her sisters, and as far as she could see, a spruce forest stretched.

She blinked
Strange structures stood where some of her sisters once stood. Those structures appeared to be made...of her sisters.

She blinked
Gone were the spruce structures, replaced by tall ones made of a strange material, and gone were more of her sisters.

She blinked
She stood alone amongst structures of metal and crystal, so tall that she couldn't see the sun. She wept.

Obrázek uživatele eliade

Slona ani květinou...

Úvodní poznámka: 

Většina sportovních akcí tohoto jara byla sice zrušena, ale nezoufejte, zvířátka sportují dál!

Drabble: 

Slavný šimpanzí tenista se dopustil nesportovního chování, když těsně před zápasem nechal poslat svému protihráči obří pugét květin. Jeho soupeř je přitom proslulý silnou pylovou alergií.

Sloní tenista nemoc z počátku kariéry tajil. Na stupních vítězů sice pokaždé slzel a posmrkával, všichni však předpokládali, že ho jen dojala výhra. Za vším však stály květiny, které medailisté dostávali.

Šimpanzův zákeřný útok nešťastného slona zcela odrovnal. Musel zápas vzdát.

„Jen si zkuste udržet chobotem raketu, když neustále kýcháte! Nebo trefit míček, když musíte pořád mrkat!“ rozčiloval se tenista později. „A víte, jak se pije slonovi s rýmou? Tohle šimpanzovi nikdy nezapomenu,“ dodal.

Závěrečná poznámka: 

Reklamní okénko: Líbí se vám Novinky ze světa sportu? Sledujte facebookovou stránku Brak Čabrak - sportovní novinář! Jen tak budete mít přehled o tom nejdůležitějším ze světa zvířecího sportu po celý rok.

Obrázek uživatele nektor

Souboj názorů

Fandom: 
Drabble: 

Sněm zvířat z severní oblasti probíhal již třetí den. Pomalu se blížilo závěrečné hlasování o tom, kdo bude zvířátkům vládnout po příští období.

Stávající vládnoucí skupina se hájila, že její přístup k vládnutí přinesl stabilitu.

Opozice argumentovala, že současný blok nemá dlouhodoubou vizi a je na čase přejít k novějšímu státnímu uspořádání. Také vztahy se sousedy hodně upadaly.

Po třech kolech debaty už byli všichni vysílení. Přešlo se k hlasování. Po hodině sčítání hlasů bylo jasno.

Před všemi zvířátky vedení předneslo výsledky.

Malební Ríšští Kozlové skončili.

Po příští období se budou o spokojenost zvířát starat Silné a Moderní Republikánské Kobyly.

Obrázek uživatele L.P.Hans

Sváteční lyžař

Drabble: 

“Cos to dělal člověče?”
Na nemocniční posteli ležela postava obalená v sádře a obvazech.
“Jsem myslel, že jsi jel do Itálie. Tě takhle zmlátili Carabinieri na hranicích? Prý to teď uzavřeli…” pokračoval návštěvník uždibujíc z ovoce, které přinesl.
“Ale kdeže, na Itálii zapomeň. Byli jsme v Orličkách,” ozvala se mumie zpod obvazů. “Krásná černá sjezdovka, umělej sníh a nikde ani noha. Tak to rozjedu, rozumíš. Šusuju to dolů, úplná Ledecká. Davy šílí, fanynky skandují. Jedu a jedu, když se to stalo! Jen na okamžik jsem přimhouřil oči. A když jsem je otevřel - smrk.”
Odmlčel se.
“Ty mrchy jsou hrozně rychlý.”

Obrázek uživatele Kahvi

Wood for the Trees

Fandom: 
Drabble: 

"He's been standing there a long time," the man noted, shifting his grip on the box he was holding. Near the edge of the woods, a tall, broad figure was just about visible.

"Yeah," Korg shrugged, "he does that."

"Is he..." The man leaned closer, "okay?"

"Nah. Really not okay. He gestured at the box, as subtly as a man made of rocks could.

"He keeps looking at that spruce." Like he was trying to catch it unawares. "Oh, yes," he handed Korg the box, shook himself, and left.

Korg sighed. "Hey Thor," he yelled towards the woods, "pizza's here!"

Obrázek uživatele Tess

Uncloaked

Úvodní poznámka: 

Bez nároku na bodík.
Leda by Ostrovní drabble nemělo nárok ;)
Opět - kdo hledá Ostrovy - ty začínají tady a každá stoslůvka má odkaz na pokračování.
(Jo, dělám si reklamu :) )

Drabble: 

The unseen power slowly seeped through the space. It formed... something. He slowly crept forward. She was so focused in her meditation, she didn’t notice him.
She wouldn’t have to.
The same force that was revealing the mysterious object, stopped him once he got too close.
So it was here. The hiding place.
I cannot get to the tefakt, can I?
Well, I can... but should I?
This tefakt is way too important.

It formed completely now. She rose her hand to grab it.
“Sorry, lady.”
His bullet hit her.
No one saw. Just an eye, hidden in a spruce.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Linkový stykač

Čekání do času

Drabble: 

V době snížené poptávky po přepravě (rozuměj: kaštana na ostrůvku hledáš lupou) čelíme nepříjemné věci - spoustě času.
Většina pražských tramvajáků je uvyklá vražednému tempu, ze kterého se jen obtížně přepíná do takřka relaxačního módu, pročež teď nebývá ničím neobvyklým, že tramvaj v zastávce zdánlivě bezpříčinně postává.
Mě kdyby dnes na Vinohradské nezbrzdil ten ztepilý smrk, vypadnuvší z otáčejícího se kamionu, přijedu na Pavlák o čtyři minuty dřív!
Což by bylo naprosto skandální.
Lidé by se ošívali, kontrolovali hodiny, někdo by se určitě přišel zeptat, co se děje.
A já bych musel předstírat kašel, abych ho donutil vzdálit se bez odpovědi.

Závěrečná poznámka: 

Autobusy mají v systému nahranou hlášku: "Čekání do času odjezdu.", která cestujícím vysvětluje, proč dané vozidlo tak dlouho stojí v zastávce s otevřenými dveřmi a nic se neděje. My takovou hlášku v palubním počítači nemáme.

Obrázek uživatele Dr. Dark Current

Alergeny a jejich potenciální hrozba pro lidstvo

Úvodní poznámka: 

Tak tohle téma bylo teda zoufalství, které se v průběhu večera proměnilo v náramnou zábavu haha!

Drabble: 

Přemýšlel jsem nad tím, jak vynálezci dávají svým výtvorům velmi kreativní názvy a z nich pak musí vytvořit nějakou neforemnou zkratku, protože by byl název příliš dlouhý a komplikovaný pro používání.
Co kdyby však vynálezce dostal jako první nápad zkratku a k té by následně vytvořil naprosto ideálně se hodící vynález. Jenže co dokážete v tomhle jarním období kdy neustále smrkáte a pálí vás oči ze všech těch alergenů ve vzduchu…. To se zmůžeme tak leda na „Mrk smrk“. Co si s tím jako proboha máme počít? Vytvoříme snad Megalomanský radioaktivní kazič splácaný mocnou rušivou kovadlinou? Nebo ještě něco děsivějšího?

Roztomiloučké nadělení

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Měla to být pohádka o tom, jak si jeden Rakušan zabral malou italskou zemičku a chtěl si ji vychovat k obrazu svému. Jenže problém byl ten, že netušil, jak moc dá taková péče o dítě zabrat ;-)

Postavy: Feliciano Vargas (Severní Itálie, tou dobou malé roztomilé děťátko, všichni myslí, že holčička, protože tak vypadá)

Roderich Edelstein (Rakousko)

Elizabeta Héderváry (Maďarsko)

Drabble: 

Sklonil se nad postýlkou, opravdu velice nerad. Uzlíček se pod peřinkou vrtěl. „Zlobivá zemičko, máš už spát,“ povzdychl si. „A nekul očkama a nemrkej, to na mě neplatí.“

Nevěděl, jak ho to vlastně napadlo. Spíš náhodou se doslechl o dvojčátkách narozených kousek od jeho území. Španělsko si vzal vzteklého chlapečka. On si nechal malé roztomilé děvčátko, alespoň si to myslel. Nějak si k němu nedokázal najít cestu. Naštěstí na výchovu malé Itálie nebyl sám.

„Mohl by ses trochu víc starat, podívej, jakou má nudli u nosu. Hezky se vysmrkej, maličká. Maďarská šlechtična na Rakušana mrkla. „A neboj, zítra přijdu zas.“

Závěrečná poznámka: 

Scény chibi Itálie s Rakouskem byly v seriálu vždycky strašně vtipné :-D A on opravdu, než přijde puberta, vypadá jak malá neviňoučká holčička :-D

Rande

Fandom: 
Drabble: 

Frk smrk prsk pcik

"Chtel dych se zeptad, jestli by dedy ciste nahodou..."

Pcik kasli kasli

"Jestli by dedy ciste nahodou, slo, deda neslo, deda..."

Smrki smrk

"Deda jesdli bychom sli, jakoze my dva, spolu..."

Frk frki prsk

"My dva spolu, bychom sli, nekam, na prochadzku, jesdli by slo, ze bychom sli, my dva, spolu..."

Frk pcik kasli

"Desdli by slo, ze bychom sli my dva spolu na prochazku, nekdy."

Chraplavy nadech smrk frk a jednim napul zalepenym okem svudne mrk

"Ale jiste, Karotko, velice rada s tebou pujdu na prochazku. Ale az se uplne uzdravis. Ale ne v noci."

Závěrečná poznámka: 

Doufam, ze to nechytnou i v Ankh-Morporku :(

Obrázek uživatele Marek

Nepříjemná situace

Úvodní poznámka: 

Pokračování předchozího děje:

Drabble: 

Trvalo dva dny, než byli schopni pohybu. Celková anamnéza dle Klátila bylo zlámaných pár žeber, probodnutá plíce a zlomená noha.
Nejhorší bylo, že Křováka do spánku udeřil pořádně velký kus kamene, což způsobilo nepředvídatelné a neovladatelné stahy ve tváři.

"Neuposlechnutí příkazu. Ohrožení celého oddílu. Za tohle Vás můžu dát před vojenský soud," uvažoval Dujek, "měl bych Vás nechat degradovat a zmrskat, možná pověsit," zamýšlel se.
"Smrk, to by ale nešlo kapitáne. Kdo by pak testoval tu moranthskou munici?" zeptal se plačky Křovák potlačující oční tiky.
"Ještě jednou na mě uděláte mrk Křováku a ta munice do vaší zadnice udělá strk."

Obrázek uživatele Blanca

Working Hard or Hardly Working

Drabble: 

Raven suddenly jumped up and motioned for Mouse to follow him.
She blinked in surprise.
"Come on, you're coming with me. We need to spruce you up a bit..."
Blink.
"Slow down, fashion police," she shot back. "And I am not a field agent."
"What if it isn't for work?"
Blink.
"Are you asking me out?"
"Would you agree?" he winked in his best approximation of flirtation.
Blink.
"Actually, it's work. Kinda."
Her eyes did more blinking in the last few minutes than in years. Now she rolled them.
"I'm not your partner."
"Using Owl would... raise questions... and eyebrows."

Závěrečná poznámka: 

Spruce je anglicky smrk. Ale taky to znamená elegantní.

Obrázek uživatele kopapaka

Lehce potlučený rybář

Úvodní poznámka: 

Bylo i pár dalších nápadů, ale...

Drabble: 

„To bys neuhád,“ chechtal se Tonda.
„Asi ne,“ přiznal kamarád. „Vím, jak si na té káře zakládáš a vrátíš se z rybaření s nakřáplým nárazníkem.“
„Znáš Pepina? Toho, co je furt…“
„Na šrot nebo na rybách? Jo.“
„Jel jsem k němu na rybník- teda není jeho, ale sedí tam od nevidím do nevidím.“
„Když teda…“
„Zrovna nechlastá. Tak mi popisuje cestu a nakonec řekne: Až uvidíš SMRK, tak opatrně odboč a dál uvidíš. Tak čumím, zírám, cestou bambilión smrků a odbočka nikde. A pak mrk a…“
„Smrk?“
„Jo! Ta dědina se tak jmenuje! Na to opatrné zatočení jsem nějak zapomněl…“

Závěrečná poznámka: 

https://www.obec-smrk.cz/
Zeptal sem se gůglu na "MRK SMRK" a ono vypadlo tohle :)
No a kolega v práci nadýchal jeden a půl promile...
:D

Obrázek uživatele Ghormoon

Ráj introvertů

Fandom: 
Drabble: 

Bydlet v Praze jakožto introvert je děsivé. Všude narváno, v metru obzvlášť. Muset jet Béčkem přes půl Prahy je noční můra.
Ale nebojte se, milí introverti! Blýská se na lepší časy!
Momentálně když vyjdete ven, tak je tam poloprázdno. Což sice nevyrží věčně, ale je to skvělá příležitost si naténovat "výrobu" osobní bubliny!
Postup je jednoduchý: Když se na vás v metru někdo tlačí, usmějte se na něj, šibalsky mrkněte, kýchněte, vysmrkejte se a hned máte dva metry prostoru!
Jen čas ukáže, jak dlouho tento lifehack bude fungovat, ale věřím, že i po opadnutí státem nařízených omezení dlouho fungovat bude! :)

Alergie na kari

Drabble: 

Divoce kýchl a popotáhl nosem, zároveň vyslal několik mrknutí na protější stranu stolu.
"Ahh, to je ta má alergie na indické jídlo, měl bych jít do své kajuty pro lék. A radši s doprovodem."
"Ale opičáku," ozval se Kocour, "vždyť ty žádnou takovou alergii nemáš, cpeš se tím každý den. To spíš ti všechno to kari spálilo mozkové buňky, máš nějaký divný tik v oku."
"Ale ano, Kocoure," procedil Lister mezi zuby, "tohle kari by mě mohlo i zabít. Musíme pro lék zpátky na Kosmika!"
"Žádnou takovou alergii přece nemáš!"
Lister nevěřícně zakroutil hlavou.
Jejich hostitel začal vypadat velice naštvaně.

Obrázek uživatele Voldemort

Smlouva s ďáblem

Úvodní poznámka: 

druhé a nesoutěžní drabble

Modří si možná pamatují, o koho v drabblu jde, ale k pochopení je myslím i zcela obecně...

Drabble: 

Napsal domů, v Bradavicích ještě zůstane. Druhý den si ho zavolal profesor Avery, dopis rodičům ležel před ním na stole.
„Viděl jsem vaše známky,“ protáhl Avery, aniž by se na něj podíval. „Slušné, na syna mudlů. Bohužel tady nemáte žádnou budoucnost. Možná vás ministerstvo zaměstná jako uklízeče?“
Prsty lehce zabubnoval o desku stolu, jako by přišel na něco zvláště zajímavého. „Ale vy toužíte po něčem lepším, mám pravdu?“
Chlapec váhavě přikývl. Avery se usmál jako sám ďábel.
„Hledám nadějné kouzelníky, kteří mě budou informovat o dění ve své koleji. I o té nejmenší drobnosti. Každém mrknutí, každém pláči... Uděláte to?“

Závěrečná poznámka: 

Co myslíte, udělá?

Obrázek uživatele Rorico

Strážmistr Cruchote má špatný den (ano, zase)

Drabble: 

Strážmistr Cruchote se snažil se všech sil. Celý motor ze služebního vozu vymontoval, zkontroloval, ukázal panu štábnímu. A tak ten mu řekne ať jde od toho?

Že se má jít vyčůrat?!

Když se mu nechce??!!

Nu jak pan štábní poroučí, tak se stane.. Beztak motor zpátky sám nenamontuje. Na to stačil Cruchotovi jeden mrk, aby věděl, že to hned tak nebude.

Vydal se však dle rozkazu pryč, aby nebyl veliteli na očích.

A když obešel poslední smrk a vstoupil na mýtinu, kde právě startoval... jak jinak to popsat... létající talíř, Cruchote ihned věděl, že tento den bude ještě mnohem horší.

Závěrečná poznámka: 

Sry trochu bjb...

Obrázek uživatele Evangelista biolog

Jak oslnit dívku

Drabble: 

“Wendy, všimla sis, že jsou čistě na solární pohon?” chlubil se Dipper samojezdícími bruslemi. Mezi otočkami, triky a piruetami měl oči stále upřené na zrzku.
Ve snaze ji zaujmout zavolal: “A víš, jaké nejvyšší rychlosti můžou dosáhnout?”
Wendy konečně vzhlédla od telefonu a se zděšením vykřikla: “Smrk!”
“Cože, smrk? Ale ne, přece-“
Větu nedořekl, jelikož v plné rychlosti vyčelil strom.

...

”Brácho, vzdej to konečně. Takhle jsi nebezpečný sobě i okolí,” promlouvala svému bratrovi do duše Mabel, když mu ošetřovala zdemolovaný obličej. Dipper mrkal bolestí.
“To asi nebyla dobrá balící taktika, že?” povzdechl si a schoval obličej rudý studem do dlaní.

Obrázek uživatele gleti

Kreativní plnění povinností

Fandom: 
Drabble: 

Je všeobecně známé, že Zakázané přitahuje. Zvláště když ho provází tajemno.

Podle zkazek, předávaných z generace na generaci, ten les byl prokletý, žily tam příšery, nad lesem čněly trosky hradu duchů. Prostě místo, kterému by se většina lidí vyhnula na sto honů, až na pár výjimek.

Ti se pak vraceli s vyděšeným křikem.
„Straší! Straší!!!“
Utíkali, co jim nohy stačily.

„Opravdu jsi je musel tak polekat?“ ze šera se pochybovačně ozval kentaur Firenze, ochránce Zakázaného lesa.
„Chtěl jsi, ať je vystraším. Na to by mrkající smrk nestačil,“ oponoval mu jeho pobočník, „i když netuším, proč je tak poděsili tančící stromy.“

Obrázek uživatele Voldemort

Potíže s utajením

Drabble: 

Tonksová jela metrem z práce. Unavená, vyšťavená, vlasy hnědé, jaksi nijaké. Tohle nebyl dobrý den. Týden. Měsíc.
Pak na ni začal pomrkávat ten santusák, co seděl naproti přes uličku.
Pokusila se lehounce prohloubit svůj utahaný vzhled, ale ani pokles pohlednosti a prsou nepomohl. Zubil se na ni dál.
Někdo, koho zná? Přes Dunga? Nebo někdo, s kým pařívala v klubu?
Nebo někdo z výboru?!
Má pro ni vzkaz?
Když začal popotahovat, hledala zprávu i v tom odporném zvuku. Blbost, okřikla se.
Ke dveřím to vzala kolem něj, aby měl možnost ji oslovit.
„Krasotinko, nemáš náhodou pár drobáků?“ zeptal se pobuda.

Obrázek uživatele Gwendolína

Bystrozorská psychohygiena

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

I vrchní bystrozor si musí občas odpočinout.

Drabble: 

Harry se zhluboka nadechl známé vůně vřesu, vody a...
"Ééé, fuj! Co je to za příšerný smrad?!"
Profesor bylinkářství, který v posledních letech propadl vášni pro magidendrologii, ho odtáhl hlouběji do čarovného hájku.
"Promiň, Harry, ty hniloolše vážně nebyly nejpovedenější experiment! Ale tohle je nádhera!"
Harry se rozhĺédl a musel souhlasit, vzrostlé stromy kypěly zdravím a přímo jiskřily magickou energií.
Jiskřily a mrkaly?!
"Neville? Ten lesík na mě mrká. Nebo jsem fakt přepracovanej."
"To jsou mrkosmrky! Sám jsem je vyšlechtil!" Neville se dmul pýchou.
Harry se zadíval přes laškovně mrkajicí dřeviny na siluetu mohutného hradu a usmál se.
Byl doma.

Obrázek uživatele Champbacca

Smrček a smršť

Úvodní poznámka: 

(mezitím cestou ze čtvrtého tisíciletí)

Drabble: 

Edvinův odlet na dovolenou začal vesměs jako každá jiná cesta, jen se na ni vydával sám. Vzal meče a placatku, vytáhl kotvy, napnul plachtu, karbonizoval koksohydráty a termizoval nukleáry, prostě běžná rutina. Jen na cílové souřadnice se mu ještě před startem mrkl Alko, který měl navigaci zmáknutou lépe, a pak stačilo povolit ruční brzdu, zmáčknout pár čudlíků a vžum!
K jeho smůle však byla entropie časového víru v ten den plavbě výrazně nepříznivá, na ty koordináty se mu mrkl i smrk, co mu ho náhoda foukla do protisměru, a on tak skončil… no, někde úplně jinde než chtěl, jak jinak.

Závěrečná poznámka: 

A ostatně soudím, že by Jediland měl být aktualizován.

Obrázek uživatele cptdrake

10 kroků

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Opakování je matka moudrosti...

Drabble: 

Krok první
Flirt - MRK - hihi, MRK - hihi, MRK - hihi, MRK - hihi, MRK - hihi!

Krok druhý
SMS v jednu ráno - CINK, CINK, CINK, CINK, CINK!

Krok třetí
Rande? - BUCH buch, BUCH buch, BUCH buch...

Krok čtvrtý
Víno? - SRK, SRK, SRK, SRK, SRK...

Krok pátý
...mlask, mlask, mlask.

Krok šestý
Půjdeme ke mně? - JO!

Krok sedmý
Sex? - Ach, ach, ach!

Krok osmý
Zavoláš? - Hmmmmm....

Krok devátý
...tú, tú, tú, volané číslo je dočasně nedostupné, zavolejte prosím později...

Krok desátý
Fňuk, fňuk, fňuk, smrk, SMRK!

V případě potřeby opakujte do omrzení. Výrobce nenese odpovědnost za důsledky plynoucí z dodržování doporučeného návodu k použití.

Achatiny filosofující

Fandom: 
Drabble: 

-Mrkněte se, kolego, co se u domácích děje, prosím vás...
-Jak známo, kolego, mrknout může pouze tvor disponující víčkem. Ale že jste to vy, tak se podívám, praví důstojně Vlasta, vysune tykadlo a referuje: Ále, ta menší zas nechala někde válet kapesník. A nevynesla tříděný odpad!
-To je mrzuté, ale víte, mohlo to být horší. Někde se hádají kvůli posmrkaným kapesníkům a nevynesenému koši, ale ve skutečnosti je štve něco úplně jiného.
-Mnozí se taky hádají, když jsou příliš dlouho pohromadě. Štěstí, že nám se to neděje.
-My máme ale jisté výhody. Za prvé, ulity. A na úklid máme lidi.

Obrázek uživatele strigga

Terapie číslo jedna v Záchranné stanici záporných postav

Úvodní poznámka: 

Je to absolutní ptákovina, ale když jsem slíbila, že budu psát to první, co mě napadne... :D

Drabble: 

Oběžník o hrozící kůrovcový kalamitě, kterej nám kdovíproč zaslala Asociace, sice skončil roztrhanej a napůl sežranej, ale obsahově měl překvapivý dopady.
"Žádnej strach, šéfe," ujistil mě odhodlaně Santer, "já ty bídný červy vystřílím." Ježibaba půl dne vařila nějakej šílenej insekticid. Vyšlo jí z toho něco, co podezřele připomínalo perníkový těsto, a s fanatickým leskem v očích se tím jala oblepovat stromy v okolí řkouc, že prevence je zásadní.
"TÁMHLE! MRK NA MĚ Z TOHO SMRKU!" zařval Sauron, hory se otřásly a celý osazenstvo s bojovým rykem naskákalo do lesa.
Řek bych, že občas je nepřítel nejlepší terapie.
Teda kromě chlastu.

Obrázek uživatele Queen24

Dvojnásobná dávka štěstí

Úvodní poznámka: 

Dávejte na sebe pozor, lidi ;-)

Drabble: 

,,Tak jak bylo v práci?" Zeptal se, zatímco vyjel na hlavní silnici a zamířil z města. Nadechla se. Neřekla mu, že se dnes chystá na kontrolu k doktorovi... Ale po chvíli se rozhodla na nic nečekat a sáhla do kabelky. ,,Něco ti ukážu." ,,Miláčku, já teď musím koukat na silnici..." ,,Ale no tak, jen se rychle mrkni. Je to jen černobílá fotka..." ,,Ukážeš mi to až u našich, ano?" ,,Já chci, abys to věděl jako první." Neodolal a stočil zrak.

Ten vysoký smrk tam stojí v zatáčce od nepaměti...

(93 slov. Co teď?)

Na poslední chvíli se mu úspěšně vyhnuli.

Závěrečná poznámka: 

Neee dneska jsem prostě opravdu nechtěla nikoho zabít ;-) a už vůbec ne tři lidi... :-)

Obrázek uživatele ef77

Na dvoře

Fandom: 
Úvodní poznámka: 
Drabble: 

„Mladá pozvala novýho myslivce na voběd, šak už má taky roky na vdávání,“ hospodyně neomylně vybere z hejna husí tu nejtučnější a podá ji Anděle.

„A von nevypadá, že by mu to vadilo, porád se tu vometá, jak de mladá na humna, už pádí z lesa jako čert. Kytičky jí váže, vočkem mrká. A pěknej mládenec to je, to zas jo. Když ten starej škrťa dá holce aspoň trochu slušný věno, do podzimka je shodí z kazatelny.“

Z husího krku vytryskne proud krve a potřísní Anděle ruce.

„No tak nebul, přece. Tumáš, vysmrkej se. Z něčeho ten voběd uvařit musim.“

Stránky

-A A +A