DMD Bonus č. 7 pro 28. 4. 2019.

Obrázek uživatele Ghormoon

Zas nestíhám

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

repost do bonusu po domluvě s organizací, protože Ghorm je tele, a neumí to poslat napoprvý správně. Originál: http://sosaci.net/node/38746

náhrada za DMD č. 25. pro 25. 4. 2019. Téma: Jeden na všechny

Drabble: 

Dnešní plán zajít do Hang Toi, protože bude aspoň na půl dne, tězce selhal na kocovině. Už jsme v Phong Nha čtyři dny a stihli jsme vrazit do okolí za dne jednou. A první co jsme potkali byly kajaky a lanové překážky, což zabilo celá odpoledne. Sotva jsme se setměním dojeli zpátky.

Phong Nha je národní park, ve kterém je spousta jeskyní. Původní plán projít aspoň ty nejznámější, mi ale nějak nevychází, když pozítří odjíždíme (původní plán byl odjet po dvou nocích). Zas mám jeden den na všechny jeskyně, jako původně. Takže stihnu tak jednu, pokud vůbec vstanu. Známe se ...

Obrázek uživatele Blanca

Kolik jich bylo?

Úvodní poznámka: 

Nahrazuje téma: Zmatek matek

Drabble: 

"Zuzana? Ne, moc obyčejné... třeba... Sofie. Nebo Eufrozína?"
"Moje matka byla prostá žena - a rozhodně ne pomatená," zavrtěla hlavou a zamrkala. "Moje práce je hotova. Snad se potkáme později, až budete mít lepší nápady."
"Jen tak se mě nezbavíš," seskočil ze stolu, už podstatně jistější. Lektvar zabral.
"Doprovodím tě. Chodit po večerce po městě je... nemoudré. Na mě si stráže netroufnou. A na matku mých budoucích dětí..."
"Ještě jsem neřekla ano."
"Ale ani ne... a já jsem optimista."
"Tak, abych vás nemátla - pokud si mě nemíníte vzít, odpověď je 'NE'. Vychovávat dítě, jakkoli urozeného původu, sama..."
"Děti ale nejsou podmínka."

Obrázek uživatele Naughtilus

Pohádka ze skladu

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Pokud nejste já nebo ona, tak vám název smysl dávat nebude a ani nemusí :) Bylo nebylo, byl takhle jeden vztah, a pak nebyl, tak nějak vyšuměl. Long story short, slečna psala povídku, nedopsala, tak jsme si řekli, že se v dopsání budeme střídat. Já kus dopsal, ale pak to vyšumělo, jako ten vztah. A takhle nějak bych napsal konec, i když ne tak zkomprimovaně. Měl to být plot twist :)

Náhrada za téma z 22.4. - Snílek

Drabble: 

Jeho obraz v zrcadle se usmál.
"Trvalo mi to věčnost, než jsem tě sem dostal. Poslední dílek skládačky zvané vědomí, která se nám rozsypala. A jeětě milionkrát tolik, než jsem dokončil tenhle svět se vším všudy. Anebo sotva týden, pokud to bereš podle času tam venku. Jseš...jsme v kómatu, ze kterého se neprobudíme. Neboj, čas tady plyne jinak. Za chvilku zapomeneme všechno, a budeme snít život. A nuda to nebude."
Zamrkal a podíval se na svůj obraz v zrcadle. Nevěděl proč, ale usmál se. Někde v temnotě za oknem cosi zavylo. Noc byla mladá, a práce bylo nad hlavu.

Obrázek uživatele Smrtijedka

Poslední pán smrtelných

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 25: Jeden na všechny.

Libo-li gotický román?

Drabble: 

„Nenávidím tě, tak jako nenávidím sám sebe.“ Bylo to sotva zašeptání, ale ona slyšela dobře. Slyšela ševelení větru v nejvyšší věži, rejdění myší v nejhlubším sklepení. Viděla ho ve své mysli, jediného zbylého pána všech smrtelných. Kdysi byli přátelé, milenci, pokrevní příbuzní. Nestvořila ho, ale znala ho do morku kostí, do nejskrytější myšlenky.

Byl sám a přišel žebrat. Neměl kam jít a cítil její přítomnost. Jako by procitl z dlouhého spánku. Všichni jeho bratři a sestry byli mrtví, podruhé, možná naposledy. Ale ona tu byla stále. Vichřice v jeho nitru. Zkáza pronikající do skulin jeho zatracené duše.

Pískla, on přiběhl.

Závěrečná poznámka: 

Vlastně navazuji na svá dvě letošní drabblata: Návrat čarodějnice a Totentanz.

Obrázek uživatele eliade

Levá pravá teď, přední zadní už!

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 26, Mezi šesti očima.

Drabble: 

Pozoruhodným výsledkem skončil závod v rychlochůzi na letní olympiádě. Všechna tři medailová místa obsadili prasečí sportovci, kteří jsou kolegy z práce a dobrými kamarády.

Dříve pracovali v bance, kde se specializovali na spořící účty. Tam se také zrodil nápad začít společně sportovat.
„Protože jsme byli tlustí jako prasata, rozhodli jsme se nakonec pro to nejpřirozenější – pro chůzi,“ vysvětluje jeden z nich.
Na olympiádu se probojovali sami, bez trenéra. Tréninkové plány si sestavovali tajně v kanceláři po směně.

Základ jejich úspěchu prý spočívá v tom, že si zpívají do kroku.
„Máme takový svůj popěvek. Zní uiui uiui uí, uiui uiui uí!“

Obrázek uživatele Svojanovská

Zdi mají oči

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 26, Mezi šesti očima

Příběhy hradu Svojanova.
Nevím, jestli se někdy dostaneme k tomu, jak se daří paní Kateřině ve velkoměstě...

Drabble: 

"Ach, miláčku, to byl tak romantický nápad, strávit noc na hradě. Tohle je ten nejkrásnější dárek," zacvrlikala.
"A jsme tu sami," zamrkal.
"Ale no tak...snad nemyslíš..." zajíkla se.
"Myslím. Během prohlídky jsem dával pozor. Ty historický krámy nemají vůbec připevněný a kastelán šel domů. Nacpem auto a když ráno odjedem brzo, nikdo nám nic nedokáže. O půlnoci jsme v posteli a zbude čas i na to, na cos myslela ty."
Zazděná manželka bývalého hradního pána si tiše povzdechla. Takových ptáčků už tu bylo. O půlnoci se budou na hradě dít různé věci, ale sex mezi nimi zcela jistě nebude.

Obrázek uživatele Karin Schecter

Pains of Life

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma: Jeden na všechny

Drabble: 

Body is sick. Throwing up. Loosing hair. Losing friends. Slowly losing life.

Coming back home, exhausted. Muscles hurt, head is on fire. Working hard, long shifts for a low salary. Every day, coming back late. Life is gone.

Abandoned. Alone. Heart is getting smaller every second. Chest hurts with every single breath. Lying down, hugging knees. Thinking about suicide.

Heartbreak. Divorce. Children are gone. Nothing matters anymore. It's hard to work. Hard to breathe. Hard to live.

There is a way out. Always. For all the pains. Take one pill. Just one pill. Forget. Heal. Numb the pain. Numb life.

Obrázek uživatele Ancient Coffee

Kradené okamžiky

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 23 – Spoutáni časem

fluff without plot

Drabble: 

Ležel mu po boku a hlavu měl na jeho hrudi. Slyšel tepot jeho srdce jako hudbu, s kterou mísil tu svou. Nechtěl, aby to někdy skončilo. Kéž by žili v okamžiku, mimo čas, mimo starosti, mimo zákon. Bylo by jim tak lehce, tak neskonale nepopsatelně...
„Za chvíli budu muset jít,“ řekl Wilhelm jemně, jakoby ho nechtěl vyplašit.
„Ještě nechoď,“ zašeptal Alexandr a zvedl k němu oči.
Jeho drahý se usmál a vjel mu rukou do tmavých vlasů. „Poutá nás čas.“
„To říkáš schválně.“
„To lidé obvykle dělají.“
Nadzvedl se na loktech a políbil ho. Ukradl si další okamžik. Hodiny ztichly.

Závěrečná poznámka: 

Jestli vám něco anatomicky nedává smysl, tak alespoň vidíte, proč nepíši texty, kde se lidé složitě dotýkají :p.

Obrázek uživatele Terda

Na čem záleží

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 24 - Zmatek matek
Pro Zuzku, Tess a všechny ostatní, co mě zahltili nápady. Mám dojem, že jsem zužitkovala snad všechno kromě železářství. A koz.

Drabble: 

Pan Keith se přehoupl přes zábradlí. Jeho muži za ním. Tesáky. Sekery. Na rtech pokřik kuráže. Za Skřivánka. Za kapitána. Za vlast. Za ty, které se nedočkají. Manželů. Synů. Bratrů. Nezáleželo, s jakými slovy se vrhají do boje. Příval zuřivosti. Bičem jim bylo zoufalé odhodlání.

Šavle zazvonily studeným smíchem. Síla pantera a hbitost lasičky. Menuet na ostří čepelí. Elegance tanečního mistra proti syrovosti zrozené v podpalubí. Ve tváři sebedůvěra. Záblesk nože. Krev a řinčení kovu. Pohledy se střetly. V jeho překvapení. V jejím nenávist. Okamžik zaváhání. Opojný pocit pomsty. Stačilo bodnout. Rozehnala černé myšlenky. Msta byla zapovězena.
„Je konec, Bertrande.“

Závěrečná poznámka: 

Podle tety Wiki může matka kromě rodiče označovat také něco, k čemu máme silný vztah. Takže třeba vlast nebo loď (v případě námořníků). Případně ženu, která o něco pečuje a řídí. Takže Frances by vlastně mohla být taková matka pluku... totiž lodi.
Zmatek je v bitevní vřavě velký dost. Každopádně ho najdete jednak v prvním odstavci a jednak ve Francesině dilematu jestli bodnout nebo ne. Tak doufám, že se vlezu...

Obrázek uživatele may fowl

Huhly

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 23 - "Spoutáni časem".

Varování: Aktivovali jste moje vnitřní dada. Toto jsou následky.

Drabble: 

"Huhly huhly, huhly huhly huhly," řekl Bronislav.

Mařeniny oči vystoupaly do závratných výšin, a pak znovu klesly až na úroveň jejího bratra.

"Huhly huhly," odvětila naléhavě a zaškubala pažemi. Marně. Provazy držely pevně. Nezbývalo jí než přežvykovat roubík a zírat na svázaného sourozence. Až na ten roubík by to byl vlastně docela fajn program.

Ozvaly se kroky. Mařeně vstoupil do zorného pole chlapík se špatně upravenou bradkou a udělal tiché MUHAHA. Pak jí vytáhl roubík.

"Okamžitě nás pusťte!" zaječela Mařena. "Máte špatně upravenou bradku! Kdo si vůbec myslíte, že jste?"

"Jsem tím, čeho se nejvíc bojíš. Jmenuji se Čas. MUHAHA."

Závěrečná poznámka: 

Omlouvám se. Mám s časem trochu problémy.

Nejvetsi sen

Úvodní poznámka: 

Nahrada za DMD 22. 4. Snilek

Drabble: 

Samozrejme, ze vedel, jaky sen ma jeho nejlepsi pritel. A zcela urcite by mu to nikdy nepriznal, ale za cela ta leta uz ho mel prokouknuteho skrz na skrz. Ta jeho temer detinska touha a dychtivost Poirota nevyslovne rozcilovala i okouzlovala. Bezbrehou naivitou sveho pritele byl otravovan i ocarovan. A litostive sledoval, jak je Hastings tak nechapavy.
Mozna to byl sen blahovy, ale Poirot byl dalek toho, zesmesnovat sveho draheho pritele.
I kdyz to bude ukol temer nesplnitelny, sam sobe slibil, ze Papa Poirot udela vse pro to, aby alespon jednou za zivot jeho nejmilejsi pritel Hastings vyresil kriminalni pripad.

Obrázek uživatele Envy

V zajetí doby

Úvodní poznámka: 

Nahrazované téma: Spoutáni časem

Drabble: 

Setiny. Vteřiny. Minuty. Hodiny. Dny. Týdny. Měsíce. Roky. Desetiletí. Staletí. Milénia. Celá kontinuita času. Spoutává a lineárně uspořádává naše životy, společenství a historii. Koncept který jsme si sami vytvořili k tomu, abychom se stali pány času a svých životů, namísto toho se spíš čas stal pánem nás, a my se před ním klaníme, honíme se, abychom to stihli, abychom toho dosáhli včas, dokud je ještě čas. Máme potíže jen tak se zastavit, zahodit ten svírající pocit a tlak času za hlavu. Jen tak se nadechnout a rozhlédnout se kolem, ztratit se v přítomné chvíli, a nehnat se pořád někam dopředu.

Závěrečná poznámka: 

Protože my všichni jsme spoustáni časem, a mnohdy zapomínáme, že taky je fajn prostě jenom být

Obrázek uživatele Saphira

Prozření

Úvodní poznámka: 

DMD č. 25. pro 25. 4. 2019. Téma: Jeden na všechny

Navazuje chronologicky na Remízu.

Drabble: 

Severus si myslel, že má vyhráno.
To ještě ale netušil, jak moc škaredě se plete.
Ambrosiová skutečně vzplála horoucí láskou k profesoru bylinkářství, ale zároveň její útoky na jeho osobu neustaly.
Nedokázal si to vysvětlit. Jak? A hlavně proč? Přece neudělal chybu? Zdálo se, že jeden lektvar lásky nevyřeší všechny jeho problémy.
"Whisky?" zeptala se ho Hermiona a vytrhla ho ze zamyšlení. Přikývl a spolu s vůní pálenky natáhl do nosu i vůni, která se kolem linula. Jako by byl zpátky v knihovně.
"Pořád nechápu, jak je to možné," svěřil se.
Zamyšleně na něj hleděla. A zjevně ji něco napadlo.

Obrázek uživatele Elrond

Dohoda

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji si téma Mezi šesti očima.

Drabble: 

„Hoši, mě se to tady nelíbí!“
„Drž hubu, aspoň že dostaneme každý den nažrat,“ okřikne jej druhý.
„Mně se nelíbí ten obojek. Hrozně mě škrtí! Dříve jsme mohli běhat po lese a teď tohle.“
„Pořád lepší než útulek. Nezapomeň, že Black se nás tam snažil dostat.“
Na chvíli ztichli a nastražili uši. Zaposlouchali se do kroků, ke kterým se vzápětí přidala loutna.
„Kdo má v takovém kraválu spát?“
„Buď ticho a drž se scénaře,“ zavrčel ten chytřejší. „Jinak si budou myslet, že jsme snad nějaký mazlíčci.“
Do dveří vešli domácí skřítci s třemi miskami a složili je před spícího psa.

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Achája

Nudný život

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 26, Mezi šesti očima.

Drabble: 

Proč zase já? Proč se tohle musí dít vždycky zrovna mě?

Probíhalo už po tisící Mrakoplašovi hlavou, když uskakoval před odporným slizkým chapadlem.

Přál jsem si jenom obyčejný, nudný život.

Běžel jako o život a vyhýbal se dírám i kamení. Vlastně běžel o život. Už ho to věčné běhání unavovalo. Ale zároveň byl moc velký srab na to, aby přestal.

Umřu tady, určitě tady umřu!

Stále v pohybu, prohledával mnohé kapsy svého značně ošuntělého mágského roucha.

Tady je to!

Roztočil půlku cihly v ponožce a ranou zkušeného střelce trefil obludu, která ho chtěla k večeři, rovnou mezi jejích šest očí.

Závěrečná poznámka: 

Mrakoplaš je takový chudák :-D To se tak onehdá propadl do Podzemních rozměrů, kde jsou obludy nebo démoni zvané Věci a s těma se moc nedá kamarádit.
Doporučuji příběh ze Zeměplochy, zvaný Erik :-)

Kéž bych tak mohla doplnit víc chybějících témat :-D Tohle už jsem měla v pátek téměř hotové, ale dítě odmítlo spát a poskytnou mi obě ruce k psaní :-D

Obrázek uživatele Chrudoš Brkoslav Štýřický

Rady starého proutníka

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 26: Mezi šesti očima
Přímo navazuje na drabble http://sosaci.net/node/36836
Přístupnost raději 15+.

Drabble: 

"Tadeáši, Lve," velí Jimram, "jdeme ven na vzduch! Méďo, neboj se, neprcháme."
"Snad se, chlapi, nejdete bít?" strachuje se Méďa.
"Ne, ale některá témata raději probereme mezi šesti očima," odvětí Jimram.
"Tadeáši," praví Jimram venku, "já ti rozumím. Jsme chlapi, a až na takové věci nebudeme myslet, tak budeme vyhaslí, senilní dědkové, což doufám tak hned nebude. Pořád je to lepší varianta, než kdybys takové šaty dával nějaké bokovce, a to ti říkám já, starý proutník."
"A co z toho plyne pro Tadeáše?" táže se Lev.
"Buďte, chlapi, realisté. Nežijte pod vlivem bulváru, zapojte fantazii. A obejdete se bez extravagancí."

Obrázek uživatele Tlegy

Temné zákoutí 2

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma číslo 25. pro 25. 4. 2019. Téma: Jeden na všechny

Přímo navazuje na Temné zákoutí viz. http://sosaci.net/node/38447
Poděkování těm, kteří chtěli vědět jak souboj dopadne, a já jim to tedy napsal. :-)

Drabble: 

Ťal přímo. Odrazil protivníkův meč a pokračoval dále. Svázal se s jeho mečem a udeřil. Levačkou - přímo do obličeje. Pěst ve stříbrně osázené rukavici narazila do zubů. Zuby povolily. Geralt ladně dokončil půlpiruetu a ihned znamením Ard udeřil na temné místo v rohu. Postava v zákoutí se rozpadla na tucet temných stínů a obkroužila jej.
Svinská kouzla, pomyslil si, pokračuje v ústupu, do podřepu, pryč od nepřátel. Ohnivá koule prolétla těsně nad ním.
"Igni," pronesl ledově. Postavy zaplály ohněm a ozval se příšerný jekot zasaženého. Pach spáleného masa přibyl k zubům na náměstí. Měštanský dům vzadu zaplápolal ohněm. Raději půjde.

Závěrečná poznámka: 

Do 100 slov pořídit popis boje je pro mne fakt mazec. :-)

Policejní brutalita

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazení tématu č.26 - mezi šesti očima

Drabble: 

"Teď si promluvíme mezi čtyřma očima," pronesl Elánius temně.
Zadržený muž zaletěl nervózním pohledem k Reginaldu Půlbotkovi, který se u vedlejšího stolu snažil nastavit dezorganizátor.
"Aha, no, vlastně mezi šesti očima, lord Vetinari myslí ty opatření proti policejní brutalitě velmi vážně. Akorát, kdybych se na vás chtěl dopustit policejní brutality, a neříkám, že nechci, posadil bych vás nahoru do strážnice a nechal vás sledovat, jak Noby vyplňuje hlášení o případu. A to bych nepřál ani největšímu nepříteli. Teda skoro."
Vězeň těžce polkl, Elánius se k němu naklonil: "A když mi řeknete, kde jsou ty děti, možná můj největší nepřítel nebudete."

Obrázek uživatele Carmen

Návrat domů

Úvodní poznámka: 

Nahrazení tématu č. 22 - Snílek.

UPOZORNĚNÍ: OBSAHUJE SPOILER JAKO PLEJTVÁK, TAKŽE POKUD JSTE NEVIDĚLI ENDGAME (A CHCETE VIDĚT), TAK TO FAKT, FAKT, FAKT NEČTĚTE. Nechci to někomu zkazit, takže dál jen na vlastní nebezpečí!

Drabble: 

Po nějaké době všichni samozřejmě předpokládali, že nechal minulost za sebou.
Občas si to chtěl myslet taky. Občas podlehl, v jádru pořád beznadějnej snílek, pouštěl si starý filmy a představoval si, jak na ně mohli jít spolu.
Hodněkrát si představoval, co by jí řekl, kdyby se tehdy mohl vrátit. Vysnil si desítky scénářů, dojemné, vtipné, úplně obyčejné... a pak měl chuť sám sobě jednu vrazit, protože snil o něčem, co nemohl nikdy mít.

Ale když se stal zázrak a on našel způsob a po sedmdesáti letech se vrátil, nedokázal ze sebe vydat jediné slovo. Všechny jeho sny to stokrát předčilo.

Závěrečná poznámka: 

Z toho filmu jsem úplně v pr... poněkud emocionálně rozjitřená a ten závěr (závěrem míněna zhruba třetina filmu plus dojemné titulky) jsem obrečela jak dojatá želva s hyperfunkčními slzovody, tak jsem si to prostě musela napsat, no.

Obrázek uživatele Ilian

Osudové nedopatření

Úvodní poznámka: 

Náhrada za téma Zmatek matek

Drabble: 

Byl to skvělý, promyšlený plán. Antikrist měl být dopraven do nemocnice, vyměněn za dítě a vychován podle pekelných standardů. Pak by se postavil do čela armády a nevyslovitelnému plánu už by nic nebránilo. Ani vedení nahoře i dole ale nepředpokládalo, že potíže nastanou už v nemocnici.

Satanistické sestry byly loajální a nastalé zmatky jistě nezpůsobili schválně. Koneckonců chybovat může každý. Všechna novorozeňátka vypadají stejně a kdo si má pamatovat, u ďábla, která matka je která? Když sestra Marie Užvaňková pokládala antikrista vedle nesprávné matky, ani jí nenapadlo, že její omyl povede k zastavení apokalypsy a nadělá spoustu problémů jednomu démonovi.

Sen

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazeno téma č. 22. - Snílek

Drabble: 

"Nespíš?"
"Ne, já..., nechci už spát."
"Je noc."
"Vím." Odmlka. "Měl jsem sen."
Klapnutí drápu. Otázka.
"Zdálo se mi o Anglii. O Londýně a domě, kde jsem vyrůstal. O zahradě, kde jsme si s bratry hráli, než nás matka zavolala na oběd. O malé sestřičce, která mi na moři vždycky nesmírně chyběla. Taky se mi zdálo o Iásónovi a mužích, kterým jsem velel a houpající se palubě pod nohama. Zdálo se mi o domově."
Ticho.
Pomalu, nesmírně pomalu se velká šupinatá hlava sklonila dolů a měkký čenich se přitiskl k mužově tváři v gestu stejně nečekaném jako vřelém.
"Jsi doma."

Obrázek uživatele Champbacca

Zásek a zábava

Úvodní poznámka: 

(mezitím stále na lodi, kde se nahrazuje téma číslo 23, Spoutáni časem)

Drabble: 

Neakční chlastání pokračovalo ještě několik hodin, ale pomalu začalo vycházet najevo, že si toho ústřední trojice nemá už moc co říct. Ostatně těžko se tomu divit, když jedna přítomná pocházela z Francie patnáctého století, druhý z lehce středověké, zcela fiktivní dimenze a sešli se jen díky třetímu, který se narodil koncem století dvacátého a po ragnaröku se stal bohem.
Zanedlouho tedy došli k rozhodnutí, že to bylo fajn, ale už by to mohli rozpustit, pročež Edvin nažhavil stroj času a zadal vypočítávání koordinátů. Ovšem protože duben pořád neskončil, ta zatracená kraksna odmítala spolupracovat, a tak nakonec došlo i na Aktivity.

Závěrečná poznámka: 

A ostatně soudím, že by Jediland měl být aktualizován.

Obrázek uživatele Remi

Krize

Úvodní poznámka: 

Pustíte si soundtrack? Pardon za tu telenovelu. ;)
♪♫♪

Náhradní za téma 25. 4., Jeden na všechny

Drabble: 

„Já s Potterem vážně nic nemám!“ zařval Voldemort zoufale. Ráno začalo prostě krásně.
Nejdřív bylo slyšet hádku, pak Santer zařval, že ‚tohle ani omylem‘ a naštvaně zamířil někam ven. Voldemort vypadal, že se každou chvilku rozbrečí.
„Tak lidi na Wattpadu tohle žrát nebudou,“ zavrčel Vlk, když překonal mírnou srdeční krizi. Ježibaba zas pořád mlela něco o vztahové poradně.
Večer se Santer objevil ve dveřích. V ruce měl kytku a jen pár kroků od vchodu stál mladej Potter.
„Možná jsem se trochu unáhlil,“ připustil nesměle.
Začínám si tu připadat jak v nějaké telenovele. Ale co. Amundsen je lék na všechny problémy.

Závěrečná poznámka: 

Lidi na Wattpadu by to zcela jistě žrali. ;)

Obrázek uživatele Lejdynka

Každé ráno, a každý večer

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma 27: Zvíře které nechce odejít.

Drabble: 

Každé ráno, každé ráno, každý večer
na zápraží u nádraží svět by brečel
každé ráno, každý večer jedou vlaky
každé ráno, každý večer jel by taky.

Svítání. Rychle posbírat věci, aktovku, vypít zelený čaj, zabouchnout, běžíme! Stihnul jsem to, tak akorát!
Tak večer!

Večer. Líné pospávání. Někdy opravuji. Popíjení zbytku vystydlého čaje z termosky. Sušenka. Á, už jsme tu.
No ahoj, tys mi chyběl!

A pak jednoho dne profesor Hidesaburó Ueno z vlaku nevystoupí.

Každé ráno, každé ráno, každý večer
na zápraží u nádraží svět by brečel
každé ráno, každý večer jedou vlaky
každé ráno, každý večer jel by taky.

Závěrečná poznámka: 

Kdo tento příběh nezná, nebo mu drabble stále ještě nedává smysl, nebo obojí, prosím tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ha%C4%8Dik%C3%B3 . Jsou na to i filmy.
Varování - tohle je ještě HORŠÍ, než nějaká Lassie.

Obrázek uživatele hidden_lemur

Je deset. Víte, co dělají vaši potomci?

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Původně jsem se na to chtěla vykašlat, stejně těch třicet nedám, ale nápad se dostavil.:)

Nahrazuji téma 24: Zmatek matek.

Drabble: 

Když to v útrobách lodi zaskřípělo a generátory vypadly definitivně, poprvé znejistěla. Tohle je zřejmě vlastní všem druhům na světě - pozbýt jistoty, když zničehonic ztratíte přehled o dětech. Ze spodních pater stoupal cizí pach. Zřejmě patřil té skupině, co se nalodila. Měli zbraně. Pátrali. Když budou mít smůlu, najdou. Tam dole běhali její adolescenti. Začínali být hladoví. Snad se některý z těch malých pitomečků zase nenechá postřelit a nepropálí se podlahou až někam do hydroponie.
A zatímco ozbrojená skupina astronautů kráčela dál, vetřelčí královna přemítala, jak je možné, že se ten pitomý zmatek všech matek ve vesmíru nevyhnul ani jí.

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Julie

Rvačka

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji: DMD č. 22. pro 22. 4. 2019. Téma: Snílek

Drabble: 

“Co to má znamenat?” zamračila se babička.
Kryštof jen pokrčil rameny.
“Co jste si provedli?” vyptávala se. Poznámka v žákovské knížce nebyla moc informativní.
“Nadával mi,” pípl Kryštof.
To, co o něm Láďa řekl, bylo vážně hnusné. Sice to byla pravda, ale to přece neznamená, že to jen tak může vykřikovat. Stejně jako všichni věděli, že Katčina máma je fuchtle, ale nahlas to nikdo neříkal.
“Co ti řekl?”
“Že jsem snílek.”
Každou noc Kryštof snil děsivé sny plné strachu a bolesti, aby je z něj ráno otec vytahal tenkou trubičkou. Bylo to děsivé a odporné. Nedokázal si představit horší nadávku.

Obrázek uživatele Witch

Krize

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji zmeškané téma č. 21 "Jednou za sto let"
Navazuje na "Osamocen v davu", ale není nutno číst v tomto pořadí. :D

Drabble: 

Kleopatra se znuděně nechává obsluhovat otroky, Obelix zmateně vykukuje zpoza rohu a Asterix poklepává botou o dlažbu. Přelidněná ulice je podezřele tichá.
„Ehm, šéfová?“ odváží se Asterix.
Zpoza placaté krabice se ozývá něco mezi smíchem a pláčem: „Neděle, Velikonoce, já celý víkend skoro bez signálu a oni si vymyslí TOHLE? Jak často se může něco takového stát?“
To bude vážné, pomyslí si Asterix a snaží se mučitelku povzbudit: „Určitě ne často… Tak jednou za sto let?“
Pláčosmích za krabicí ztichne. Pak se objeví rozšířené oči za brýlemi s černou obroučkou, následované děsivým úsměvem.
„Asterixi, právě sis vysloužil pivní pauzu navíc.“

Obrázek uživatele vatoz

Král zvířat

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji Jeden na všechny

Drabble: 

Kdo je král zvířat? Lvi?
Lvi se bojí myší, myši se bojí koček, kočky psů, psi chobotnic, chobotnice sardinek, kaguáři krajt, krokodýli žiraf, pavouci chrobáků, ovce vlků. Skoro každý se bojí.
Vlastně, když projdete zvířecí říší odshora až dolů, napříč třídami i druhy, každý se něčeho bojí.
Jediný, kdo se ničeho nebojí, jsou lenochodi. Ti všechno zaspí.
A když to vezmeme z druhé strany, jediné zvíře, kterého se všechna bála, byli děsivci velcí. Přirozeným výběrem se stávali tak děsní, až začli děsit i příslušníky vlastního rodu a vyhynuli.
Jediný druh, kterého se nikdo nebojí jsou opět lenochodi. Ti všechno zaspí.

Obrázek uživatele nektor

Nepromyšlená odpověď

Fandom: 
Drabble: 

Aleš zase řekl ano. Znělo to tak zajímavě - nový klient s zářivou vizí a s ním projekt s velkým potenciálem. Práce na pár týdnů a pak zas dál. Jenže už druhý týden po setkání se začaly ukazovat zádrhely. Vize mohou být hezké, jenže po opadnutí euforie příchází na řadu realita.

Kontrakt je podepsán a Aleš teď bude muset udělat výrazně více práce než čekal. Ale najmnout pomocnou sílu už nemůže, klient by na změnu podmínek nepřistoupil.

Aleš nakonec pracoval několik měsíců a s vypětím svých sil zvádl vyhovět kontraktu.

Snad se Aleš pro příště poučí. I "ne" má své místo.

Závěrečná poznámka: 

Nahrazení DMD 25 Jeden na všechny

Obrázek uživatele Roedeer

Jednou za sto let

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma z 21. 4. 2019 "Jednou za sto let".

Drabble: 

Že je výjimečný mu říkali od dětství. Teď už neměl důvod tomu nevěřit – Zlom mu dal příležitost vyniknout. Až ve světě zamořeném úpadkem, prázdnotou, nafouklými mrtvými těly a pustošícími skupinami ubožáků dokázal něco výjimečného, něco, co mu v předešlé ubíjející každodennosti nebylo umožněno. Sesbíral nesourodou směsku lidí bez jiskry a bez naděje, a vybudoval pevný základ pro nový začátek. A ti všichni mu děkovali, obdivovali ho a spoléhali na něj.

„Chlapec jako ty se narodí jednou za sto let, Santino,“ prorokovala mu matka jako malému a nemýlila se. Až jednou opět začnou vycházet noviny, budou psát o něm, věřil Redford.

Stránky

-A A +A