DMD č. 10 pro 10. 4. 2019. Téma: Periferní bicáček

Obrázek uživatele Bilkis

Výslech

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ!

Předchozí: http://sosaci.net/node/36201

Drabble: 

"Aha, ty bys chtěl vědět, kdo o tobě a tvém spolubydlícím roznáší drby," poznamenal Sklepmistr a Česťa jasně cítil otázku, která se za těmi slovy skrývala.
"To bych rád. Karel je můj kamarád a vytrpěl si dost. Někdo z něj stále dělá něco, co není."
"Česťo, oba dobře víme, že tohle není stejný Karel Holý jako ten, který odtud odešel do koncentráku." řekl Sklepmistr. Ten chlap vždycky věděl všechno. Česťa byl nucen přiznat porážku.
"To máte pravdu. Přísahám ale, že není nacista! Ani strašidlo."
"Jsi dobrej kluk, Česťo, vždycky jsi byl. Věřím ti. Rozhodně víc než Jardovi Bicanů z Plzeňský."

Závěrečná poznámka: 

Plzeňská ulice byla v té době ještě ve staré podobě a v podstatě na okraji města.

Následující:

Obrázek uživatele eliade

Dva rada, osm zrada

Drabble: 

Mezizvířecí vzpěračská asociace právě schvaluje nařízení zakazující chobotnicím používat při závodech více než dvě chapadla.

Kontroverzní návrh, jehož motto zní „Vyhlasme válku periferním bicáčkům!“, má zabránit znevýhodňování soupeřů s méně končetinami.

Většina vzpěračů pochopitelně protestuje. Upozorňují, že podobná opatření mohou vést k úplnému zákazu používání končetin, aby nebyly v nevýhodě například murény nebo škeble.
Někteří dokonce zamýšlí v případě schválení návrhu opustit sport docela.

„Možná se stanu zahradním architektem,“ zvažuje jeden z chobotničích šampionů. Chobotnice mají ostatně v oboru návrhů a realizací zahrad velké zkušenosti.

Jeden z chobotničích architektů například nedávno ve své zahradě pohostil snad nejznámější hmyzí kapelu vůbec.

Behá!

Fandom: 
Drabble: 

Náš pes sčistajasna prestal chodiť. Po sérii vyšetrení mi ho vrátili s diagnózou periférna polyneuropatia a prognózou neurčitou; choroba mohla postupovať a skončiť úhynom, alebo mohlo nastať zlepšenie. Dôležité bolo snažiť sa psa podporovať v pohybe nakoľko bol schopný, aby svaly ochabovali čo najpomalšie. Na veterine mi predviedli jednoduché cviky, doporučili plávanie... Agilná kamarátka pozhŕňala kopu informácií o špeciálnych masážach, bandážach, výžive - z toho som väčšinu nestihla ani vyskúšať. Nejaký čas som psa musela nosiť, poctivo, hoci nešikovne som mu šmrdlala končatinami, ale hlavne zafungovala nepredvídateľná, avšak o to zázračnejšia metóda Ono Sato, a pes zas behá ako kedysi.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Potyčka

Úvodní poznámka: 

Hrozné BJB.
Zatímco moje předchozí drabble inspirované novelou Tarkin se odehrávalo v době krátce po vyhlášení Impéria, tentokrát jsem šla ještě více do minulosti, a to do doby, kdy mladý Tarkin studoval na prestižní vojenské škole, kam se jen málokdy podařilo dostat někomu, kdo nepocházel z centra galaxie. V knize bylo zmíněno, že se Tarkin na škole občas dostával do potyček se spolužáky, protože na Vnější okraj, odkud pocházel, se obecně pohlíželo dost spatra.

Drabble: 

Nebyl první ani poslední kadet, který to zkusil. Nazval Tarkina „vévodou z Buranova“ a čekal, že mu to projde. Byl totiž o něco vyšší a výrazně mohutnější. Ten typ, který v posilovně zvedá závaží, aby si vypěstoval okrasnou hmotu vzletně zvanou bicepsy. Snob z Jádra, který věří, že komukoliv z Vnějšího okruhu prokazuje čest už jen tím, že ho strpí.
Tarkin měl ovšem výcvik. Marketér by řekl, že díky němu získal "rychlost, sílu, mrštnost a vytrvalost v praktickém úsporném balení". Když se soupeř rozmáchl pěstí, vyhnul se, trhnutím za zápěstí ho vychýlil z rovnováhy a druhou rukou mu přerazil nos.

Závěrečná poznámka: 

Chtěla jsem tu rvačku víc rozvést, napsat i jak k ní došlo a celkově to napsat trochu duchaplněji, ale bohužel 100 slov je 100 slov...

Kondička

Úvodní poznámka: 

Pravděpodobně inspirace dílem Já na druhou.

Drabble: 

Cizí očí sledovaly nezvyklou scénu.

„Co dělá ten dutohlav?“

„Pokouší se cvičit.“

„Fakt? Já myslel, že mele z posledního.“

Jejich holografický rádoby důstojník se kroutil, jako by jeho střeva tančila čardáš a žaludek je dirigoval. Nedalo se poznat, jestli jásá nebo trpí.

„Proč to dělá?“

„Víš, kocoure, to je takovej jeho rituál. Myslí si, že pak bude odolnější nebo tak nějak.“

„Fakt? A to zabírá?“

„Ne, ale von si to myslí.“

Rimmer skončil válečný tanec. Netušil, že ho pozorují. „Výborně, Rimmsy!“ Pohladil si paži odshora dolů. „Nádherný periferní bicáček! Dobrá práce!“

Holly by v tu chvíli nejraději prorazil hlavou obrazovku.

Obrázek uživatele Blanca

Psí srst

Drabble: 

I když neuměla číst, některé recepty by snad připravit zvládla - paměť měla dobrou a lékárník rád mluvil o svém řemesle.
Alchymistická dílna za domem byla přístupná každému, kdo si přinesl vlastní zásoby.
Pracovala při světle svící, dávno potom, co zvon u radnice odzvonil večerku.
Otevření dveří zaregistrovala při svém soustředění jenom tak napůl.
Otočila se jen tak, že periferním viděním zaznamenala relativně svalnatou paži ve známé žluté tunice, opřenou o rám dveří.
I kdyby nepoznala oblečení, hlas, který se vzápětí ozval, identitu příchozího potvrdil.
"To jsem nevěděl, že tu máme tak pěknou kořenářku. Jestlipak umíš Vyprošťovák?" zajímalo ovíněného pana Ptáčka.

Obrázek uživatele Finde

Povzbuzení

Fandom: 
Drabble: 

První dny na knížecím hradě byli pro Armida i Yvana obtížné. Hned při vstupu je rozdělili. Armida ubytovali v komnatách pro hosty, pravda se zvýšenou ostrahou, takže nemohl hledat svého druha. Aspoň měl dračí princ k dispozici kouzelné zrcadlo, které mu umožnilo sledovat milého.

To Yvan byl na tom hůř. V zatuchlém sklepení se užíral strachem o Armida, zda je živ a zdráv, či zda ho netýrají jako minule čaroděj Zmargod.

Když Armid viděl jeho trápení, chtěl ho povzbudit. Vzpomněl si na písničku, kterou nedávno složili.

Bicáčku, bicáčku periferní!
Neotravuj sličnou děvu,
sic ti šlápnu do úsměvu!
Bicáčku, bicáčku periferní!

Obrázek uživatele Voldemort

Nesnesitelná lehkost bytí

Úvodní poznámka: 

drabble druhé, nesoutěžní

Proč si jednou za čas neodpočinout od všech hrůz fandomu?

Drabble: 

Narozeninový večírek v kanceláři byl lepší, než očekával. Tedy ne že by čekal málo, byl přece Zlatoslav Lockhart. Svět už věděl mnoho o jeho dokonalosti, řečnických schopnostech, nadýchaných zlatých loknách, bicáčcích řeckého boha (dech beroucí zejména z periferního pohledu), zářivém úsměvu hodného cen... Zkrátka svět na něj byl připraven a narozeninová komise na Ministerstvu očividně také. Co na tom, že ji vedla ta neatraktivní žába s aurou staré panny.
Dort byl vynikající (a hlavně – dietní!), přání podepsané všemi včetně samotného ministra dojemně ohromující, hosté více než připravení ke každé špatnosti. Alespoň francouzáka si dal s každým. Bylo mu krásně lehko.

Závěrečná poznámka: 

Zlatoslav slaví dvacáté narozeniny. Zmíněná žába (kdyby to nebylo jasné) je Umbridgeová a slovo „žába“ neodkazuje jen k jejímu vzhledu. Při výzkumu kánonu se totiž ukázalo, že Dolores je mladší než velká většina postav (narodila se v roce 1966), v tomto drabblu je jí tudíž jenom 18 let.

Obrázek uživatele Naughtilus

Přemýšlení nad periferností bicepsu

Fandom: 
Drabble: 

Periferni bicáček, periferní bicáček...
Proto tak nerad jezdím městskou hromadnou bez sluchátek. Člověk se prostě nevyhne konverzacím ostatních lidí, a pak se může stát, že zaslechne nějakou kravinu, která se mu pak odráží sem a tam od stěn dutiny lebeční, jakoby tam nebyla žádná hmota mozková. Drze si usurpuje myšlenkové pochody. Místo toho, aby člověk datloval do excelovské tabulky fakturované částky, přistihne se, že přemítá, jestli je to nějaký slangový výraz pro místního namachrovance, nebo jestli se jedná o svalové zranění, nebo ho z etymologického přemýšlení vytrhne až klakson projíždějícího auta na přechodu. Nebo taky nevytrhne.

DOBRÝ DEN. PROSÍM TUDY.

Závěrečná poznámka: 

HO. HO. HO.

Obrázek uživatele L.P.Hans

Toníček

Drabble: 

„V prvním rohu máme veterána, Doktora Pěst!“
Boxerský ring se otřásl aplausem.
„A ve druhém rohu vyzyvatel… to myslíte vážně? No dobře… Toníček!“
Toníček, neduživý chlapec z předměstí se probudil o půl hodiny později. Společnost mu dělal neznámý muž.
„Chlapče, takhle to nepůjde,“ vzal chlapce za ruku. „S takovým ochablým svalstvem kariéru neuděláš. Ale existuje cesta. Tu máš.“
***
„A ve druhém rohu vyzyvatel, Ždímačka!“
Ve druhém rohu stála hrouda svalů, to co kdysi bývalo Toníčkem někde uvnitř. Ze zarudlé kůže vystupovaly naběhlé žíly obepínající pletence steroidního svalstva. Groteskní postava se svezla na stranu, jak jí pod tím náporem puklo srdce.

Obrázek uživatele Dr. Dark Current

Obalit si nervy

Úvodní poznámka: 

Tučné neurony jsou dobře fungující neurony... Teda asi :D

Drabble: 

V periferní nervové soustavě je dnes docela klid, elektroizolačním tukem oplácané axony se líně válí a nalévají se slušným koktejlem neurotransmiterů. Netuší však, že jejich dendrity začaly zachytávat informaci o urgentním stáhnutí bicepsu.

„Alarm!!!“
„Co se to tu u všech neuronů děje!“

Volají zmatené axony.

V tu ránu přes axony projde elektrický impulz do příčně pruhovaného bicepsového svalu a vyvolá jeho stáhnutí. To zrovna Arnold Schwarzenegger začal zvedat činku.

„Hele, co se tam povalujete, už je tady další požadavek!“

Pokřikují dendrity na zmatené axony.

Axony ale zůstávají v klidu, protože se jim díky tukové zásobě výrazně zlepšila rychlost přenosu impulzů.

Závěrečná poznámka: 

Tak snad tenhle můj rychlokurz funkce neuronu dopadl dobře a nenapsal sem úplnou snůšku hloupostí!
Pro lepší pochopení je zde obrázek stavby neuronu: https://www.mentem.cz/static-153/uploads/blog/illustrations/neuron.png

Obrázek uživatele Gwendolína

Výhody Mnoholičného lektvaru

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Dneska jsem se sice vrátila k hlavnímu ději, ale pokud čekáte rozhovor o důležitých věcech, asi budete zklamáni, témata mi nepřejí. :D Dneska je to BJB :D
Takže navazuji na svůj Pelyněk a omlouvám se, už jsem moc unavená na to, abych sem dávala odkaz.
Noc už je tak hluboká, že je takřka ráno a obávám se, že Draco také poněkud požil Snapeovo lahodné víno...

Drabble: 

Severus netoužil po ničem jiném, než upadnout do kómatu, ale nezdálo se, že by se Draco chystal ukončit svůj monolog.
Očividně mu chyběl někdo, komu by se mohl svěřit.

"Děsí mě, jak snadno jsem si zvykl na jiné tělo. Bojím se, že až tohle všechno skončí, už nebudu vědět, kdo jsem. Co když se ani nebudu chtít vrátit? Podívej třeba tyhle bicepsy, to je docela zlepšení, proti tomu mému trapně křehkému minulému já. Míval jsem jen takové mrňavé bicáčky!"

Severus ještě stačil periferním pohledem zahlédnout zmiňovanou část anatomie, než ze sebe vydal účastné "hmpf" a hlava mu upadla na stůl.

Obrázek uživatele gleti

Dobrá rada nad zlato

Fandom: 
Drabble: 

Malý Teddy Lupin měl jednu nevýhodu. Byl synem vlkodlaka Remuse Lupina. A přestože byl jeho otec válečný hrdina, a Teddy sám nepodléhal měsíčnímu volání, našli se mezi spolužáky takoví, kteří se mu v lepším případě jen posmívali, v horším tvrdili, že nemá nárok studovat s normálními dětmi.

Když si toho všiml profesor Longbottom, zavolal si ho k sobě.
„Teddy, nenechej se rozhodit žádným bicáčkem, ať už pochází z periférie nebo z panství. Mě na škole také šikanovali. Když jsem vstoupil do Brumbálovy armády, Harry mě naučil věřit sám sobě. Pak jsem se postavil i Smrtijedům. Nepochybuji, že to také zvládneš.

Obrázek uživatele Smrtijedka

Stresíky modního průmyslu

Drabble: 

„Andy, Andy, Andy!“ přiřítil se odkudsi Nigel. Byl očividně mimo sebe, na hlavě, která by určitě byla rozcuchaná nebýt plešatá, se vyjímaly kapičky potu.
„Kafe?“
„Do žíly!“ pronesl dramaticky a sesunul se do její židle. „Celý den jsem na nohou. To focení v Empire State Building mě málem zabilo! – Děkuju, jsi vážně poklad. – Ale Miranda bude spokojená, podařilo se mi zabránit i všem těm periferním bicáčkům, víš, jak je nesnáší...“
Napil se a ztichl jako mávnutím kouzelného proutku. Andy na něj hleděla s laskavým pobavením.
„Kdy dorazí?“
„Za půl hodiny.“
„Tak to si dáchnu.“
Klid a mír. Žádné periferní bicáčky.

Závěrečná poznámka: 

Ach, zachránil mě můj oblíbený fandom! Sláva Meryl Streep!

Obrázek uživatele vatoz

Aš bude líp

Fandom: 
Drabble: 

Já hraju na bubínek a Péťa má kytaru. Ela s náma chtěla zpívat, ale chodí do Sluníček, takže ji nechceme, my chodíme všichni do Hříbků.
Nebo s náma bude zpívat Zbyšek. Ten taky chodí do Hříbků, jenom chodí vždycky po o, protože nebydlí v Aši, ale až v Polsku, takže neumí moc česky.
Paní učitelka Terezka říkala, že ale všechny dobrý kapely zpívají anglicky.
Tak já nevim, jestli přeci jen nebude lepší být tím popelářem.
Maminka říkala, že popelář je dobré zajištěné povolání.
Táta říkal, že když budem slavní jako Kašpárek v rohlíku, že vyděláme víc korunek.
Tak já nevím.

Obrázek uživatele estriel

In Heat

Úvodní poznámka: 

Význam slova bicáček jsem tedy musela gůglit, ale nevím nevím, jestli mi tohle vystačí na bodík... ale pokud ne, tak neva, stejně to píšu spíš pro pobavení. :)

Drabble: 

In training, Yuzu is mostly a blur in Javi's peripheral vision, but every once in a while, Javi glimpses the play of muscle on a perfect quad Lutz, the flex and stretch of a spin.

After practice, Yuzu collapses onto the bench next to him, head on Javi's shoulder. They're both gross, dripping in sweat, but as he pats Yuzu's rock-solid thigh, Javi wants.

He's been in love for a long time, but now, he's in lust. As black eyes bore into his and a small smile tugs at Yuzu's lip, Javi wonders if maybe he's not the only one.

Obrázek uživatele Karin Schecter

Odpoledne u rybníku

Fandom: 
Drabble: 

Celý tábor se dnes válel u rybníku a Petr, ke svojí vlastní nelibosti, nemohl od Marka odlepit oči. To denně posiluje a nebo jen vyhrál v genetické loterii? Někdo by mu to producírování se bez trička měl zakázat!
Petr si sebekriticky prohlédl ochablé svaly na svém břiše. Možná by se sebou měl taky něco dělat. Zkusil zatnout paži.
"Jdeš do vody nebo si tu plánuješ hledat svaly celý odpoledne?" zašklebil se Marek a zatřepal hlavou, aby Petra pokropil studenou sprškou z mokrých vlasů.
"Už jdu," zamumlal Petr uraženě. "A abys věděl, mám luxusní bicáky. Akorát jdou vidět jen periferním viděním."

Než jsme se potkali

Drabble: 

Stažené okenní rolety, v šeru pokoje modře září rozměrný monitor, různé barvy se přelévají klávesnicí, sluchátka svítí červeně. Romeo si objednává novou bezdrátovou myš. Tu starou, kterou právě drží v ruce, už má dva měsíce. Periferní zařízení připojená k nabušenému počítači za účelem zvýšení sebevědomí. Periferní bicáčky.

Julie kouká do mobilu a připadá si tlustá. Našla si na internetu dietu, podle které smí tento týden jíst jen samé zelené věci. Je jí z toho smutno, tak si jde udělat popcorn. Chce být jednou slavná tanečnice. Zatím trénuje se sluchátkama doma před zrcadlem.

Až se jednou potkají, jak to bude, pohádko?

Obrázek uživatele Aveva

Na lovu

Drabble: 

Samozřejmě, že hledal. Jenomže, jak se slunce klonilo k západu, přicházející tma a klesající teplota srážely jeho optimismus k nule.
Teorie byla jasná. Vyrazí a než padne noc, najde si druhého do páru. Dál to nechají na přírodě. Jenže okolnosti nebyly příznivy. Všude pusto, nikde nikdo.
Už se vzdával, když ho zahlédl. To báječně amorfní tělo s celými sedmi tykadly.
Škádlivě se před svým vyvoleným roztekl doširoka a zamával čtyřmi ze svých šesti tykadel, aby upoutal jeho pozornost.
Devátá planeta nebyla nejpříjemnějším místem pro život, ale když se dva monocáčci s mlasknutím spojili v jednoho bicáčka, vypadalo najednou všechno líp.

Člověk v aréně

Drabble: 

"Vítejte na letošních gladiátorských zápasech!"
Prý je stadion nacpaný k prasknutí. Lidi chtějí vidět krev.
Jeho krev?
Ne, on nezemře. Vždyť je mistrem bojovým umění! Vyhrál už dost soutěží, tak se nezalekne ani téhle. I když se tady opravdu umírá.
"První souboj bude asi trochu nevyrovnaný..." slyšel z venku komentátora. Souhlasil s ním. Svoji soupeřku zběžně zahlédl. Drobná postava, ani jeden bicáček.
"Tu dám," řekl si a vyrazil do arény.

Nečekal, že boj prohraje.
Možná si měl poslechnout komentátora, jak to myslel. Jeho sice popsal jako silného lidského muže trochu znalého ve sportovních soubojích, ale ona byla banshee zocelená válkou.

Obrázek uživatele Evangelista biolog

Záhadná anatomie horní končetiny

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

BJB. Moc jsem nevěděla, co si s tímhle tématem počít (kam se hrabe Dobře naložený tučňák).

Drabble: 

Plexus brachialis, neboli pažní pleteň, vzniká spojením pátého, šestého, sedmého a osmého krčního nervu (nervus cervicales) a prvního hrudního nervu (nervus thoracici). Z plexus brachialis vychází větévky, které inervují horní končetinu, mimo jiné také dvojhlavý sval pažní (musculus biceps branchii).“
„Ty se vážně učíš tu periferní nervovou soustavu takhle dopodrobna?“ houkla jsem zpoza své učebnice Odmaturuj z chemie.
Kamarádka pokrčila rameny: „Na výšce se mi to bude hodit. Proč nemít přehled už teď, když se to stejně učím na maturitu a přijímačky?“
„Ach jo, jestli všichni v mém ročníku přijdou tak namistrovaní jako ty, budu pěkně ztracená,“ povzdechla jsem si.

Závěrečná poznámka: 

Aspoň témata maturitních slohovek byla dnes rozumná :D

Obrázek uživatele Chrudoš Brkoslav Štýřický

Nejlepší schwarzeneggrárna

Úvodní poznámka: 

Volně navazuje na http://sosaci.net/node/35240

Drabble: 

"Konečně chlapštější využití zrcadla!" konstatuje Pankrác periferně zahlédnuvší Zdirádka zkoušejícího si v trenýrkách kulturistické pózy.
"Koukej, tati, na mé bicáky!"
"No, zatím spíše bicáčky. A taky tricáčky a quadricáčky. Ale začni cvičit a bude to lepší. Také jsem v mládí schwarzeneggřil," vzpomíná Pankrác na svá studentská léta.
"Co?"
"Snažil se přiblížit Schwarzeneggerovi v kolejní posilovně čili schwarzeneggrárně. Koupím ti k narozeninám nějaké přiměřené činky a s nimi můžeš začít. A až povyrosteš, vezmu tě do nějaké schwarzeneggrárny na posilovací stroje."
Tu se vrací domů Jenovéfa a okamžitě reaguje:
"Chlapi, zítra na chatě naštípete dříví! To bude nejlepší schwarzeneggrárna! A nejsmysluplnější!"

Obrázek uživatele mamut

Chobotnice

Fandom: 
Drabble: 

Nejen periferní, ale snad i zadohorní, zadodolní, předohorní či předodolní...
Prostě stát se chobotnicí.
Cože to tady plácám chapadly do vody?
To jsem si jen vzpomněla, jak jsem zažívala ten luxus mít dítě a pak ještě jedno.
Dodnes nechápu, jak jsem dokázala vzít TOLIK věcí najednou do svých dvou ručiček.
A co teprve ta akrobacie s přebalováním, žehlením, vařením, hlazením a navrch muži oběda podáváním v jednom okamžiku.
Jsme my ženy prostě přebornice. I bez bicáků.
A teď tuhle štafetu přebrala naše Kateřinka, protože je z ní maminka a z nás dvou tady Děda a Babča.
Tak to má být.

Utěšené setkání

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Navazuje na drabble Koupel (téma Naostro)

Drabble: 

Toho dne sešla Aglem Ter Kone k řece, aby nabrala vodu - stejně jako včera, jako zítra, jako každý den.
Kdyby věděla, co ji u řeky čeká, asi by si pospíšila.
A teď tu byla a čelila bílému duchovi, který se rozhodl zchladit ve vodě. Cudně sklopila zrak a jen černá kůže ji dělila od toho, aby zrudla by jako pivoňka. Neodolala, aby po očku nezašilhala po mléčně bledém muži. Och, ten tedy vážně ušel. Neměla tušení, že duchové mohou být i takto..., esteticky prostorově řešení.
Navzdory rozpačitosti situace se Aglem Ter Kone musela usmát. Tohle tedy bylo vážně utěšené setkání.

Obrázek uživatele Voldemort

Jsme periferie

Úvodní poznámka: 

Undergroundová kapela Sudičky by se s vámi ráda podělila o text své písně. Na vzniku písně se podílel nápoj na bázi cukrové třtiny a vypsaná psací potřeba na bázi lihu.
Obsahuje vulgarismus.

Drabble: 

Jsme periferie
Zákona i zájmu
Periferie
A placení nájmu
Nás fakt nebere

Jsme periferie
Tvýho pohledu
Periferie
Lidských ohledů
Na ty lid sere

Jsme periferie
Repráky vyjí
Periferie
Kde spolu žijí
Punkové nutrie

Jsme periferie
Máme jen tóny
Periferie
Trávu a zvony
A taky pijem

Jsme periferie
Ležící sklenka
Periferie
Dámská volenka
Co nemá volební právo

Jsme periferie
A slabí k tomu
Periferie
Hlásím pohromu
Neslyšící řvete bravo

Jsme periferie
Máme svaly
Periferie
Chcem zbořit valy
Nezmůžeme nic

Jsme periferie
Bicáky napjaté
Periferie
Zavřete chlupaté
Taky do věznic

Jsme periferie
Soudci bez kladívka
Periferie
Nevidomá dívka
Nechte nás si hrát

Obrázek uživatele saasa

Praktikant

Fandom: 
Drabble: 

"Projděte to prosím ještě jednou, udělám si náčrtky."

Mladík s dychtivým výrazem a bledýma očima, z nichž se po tmavé místnosti rozhlíželo kontrolované šílenství, svíral svůj brk dlouhými prsty. Byl to pro něj splněný sen a vyvrcholení úporné snahy vystoupat v organizaci právě na toto místo.

Starší muž si ho přeměřil unaveným pohledem a otočil se ke stolu, na němž ležela připoutána přerývaně dýchající postava.

"Dobře, tak z druhý ruky. Ale pak končíme, dalšího už dnes nechci."

Dokonale plynulým pohybem shora od klíční kosti rozřízl postavě kůži na paži až k lokti a dvěma zkušenými tahy přeťal úpony dvouhlavého svalu.

Obrázek uživatele Svojanovská

Jen dnes sleva 38%

Fandom: 
Drabble: 

V e-mailové schránce slečny Svojanovské přistál zajímavý spam. A jak z udělání to bylo 10. dubna 2019.

Od: Donát Kozák
Předmět: Ochablé svaly? Kup si náš PERIFERNÍ BICÁČEK
KLIKNI ZDE pro slevu 38%. Okamžitý účinek garantován!

Hm, rozvažovala slečna Svojanovská. Neměla bych zakoupit spíš tabletky na zvětšení penisu, když už pracuju v IT? Nebo ty prášky na hubnutí? Jestli něco totiž rozhodně nepotřebuju, tak je to sada na opravu proláklin, žádné se na mně nenajdou...ach, a jaký by to byl život po boku nigerijského prince! Za peníze z dědictví by mi koupil vše, po čem podle spammerů toužím!

Závěrečná poznámka: 

Donáta Kozáka jsem si nevymyslela, tak bezbřehá má fantazie není. Donát Kozák skutečně žije ve složce spam v mé e-mailové schránce.

Bejvavalo

Drabble: 

Jo, jsem to ja. A s kulturistikou jsem uz davno seknul. Ale reknu vam, chlapci, ze takovou jizdu, jakou mam za sebou ja, v tyhle republice nikdo neprozil. To byly casy, kdyz jsem rano vstal na trenink, pak vosum hodin bouchal ve fabrice a pak mne cekal zase trenink. No a o vikendu zavody. Tyjo a kdyz mi komousi povolili vyjet za hranice, tak jsem vubec nejed, abych z diet usetril na novy boty. A pohar mi stejne sebrali. To dnesni profici uz neznaj.
A ted uz posiluju jen tak okrajove a jen na jedny ruce. Tak na zdravi, kluci.

Obrázek uživatele Elluška

Hrdina opět zasahuje

Fandom: 
Drabble: 

Hrdina vypjal hruď a odhodlaně vysunul bradu. Zrcadlový odraz mu vracel hrdý pohled šedých očí, otcových očí, plných odvahy jeho slavného rodu. Pevně sevřel jílec těžkého meče a pomalu jej pozvedl. Čepel se ve slunci zaleskla.
Pak meč sklonil. Opřel o stěnu vedle zrcadla. Vysoko vykasal rukávy košile. Znovu pozvedl zbraň a zaťal svaly.
"Neporazíš mě," vyzval šeptem svůj odraz.
Koutkem oka zahlédl další svůj odraz, jak se krčí za závěsem.
"Hej!" zaječel hrdina a vysekl takovou otočku, až špice meče zařinčela o podlahu.
"Bych tě porazil, kdybych do tebe stih strčit," vyprskl jeho bratr a dal se na útěk.

Závěrečná poznámka: 

Díky, kluci, zachránili jste mě.
S láskou, vaše chůva.

Obrázek uživatele Elrond

Profesionál

Fandom: 
Drabble: 

Jack provedl otočku,, natočil se bokem, zatnul ruku – aby vynikl sval, napnul kšandu a nakonec přidal oslnivý úsměv.

„Uhm, neruším, pane?“ zeptal se Ianto, který zrovna sešel dolů k celám.
„Ne, v pořádku.“
„Všichni vás hledáme, zachytili jsme signál. Zkoumáte reakce weevilů?“
„Ne, zkouší svou balící otočku,“ vysvětlil John Hart, který se tam vzal jakoby odnikud.

„Co dělá takový fešák v takovém pajzlu?“ zeptal se Jack Ianta. Usmál se a přitočil se k němu a usadil se na barovou židli vedle.
„Raději byste měl zkoušet balící otočku na Harta, pane,“ odsekl uraženě.
„Tu jsem trénoval kvůli tobě,“ přiznal se Jack.

Stránky

-A A +A