Mach a Šebestová

Obrázek uživatele Rya

Část devatenáctá: Líčí velkou žranici a taktéž si všímá, kterak se vlkodlak a sluchátko shodují ve snaze o významovou přesnost

Úvodní poznámka: 

Omluva: nestíhám číst, komentovat, odpovídat na komentáře, vlastně ani psát... (aspoň ne před večerkou) (ano, v neděli mám přísnou večerku) (a byla už před devíti minutami!) (teď už před čtrnácti!). Doufám, že to všechno doženu na škole v přírodě, případně o prázdninách. Neopouštějte nás!

Varování: kanibalismus

Obrázek uživatele Rya

Jak si Mach Šebestovou bral, aneb výhody přesilovky

Drabble: 

Jsem z toho na nervy, Machu, řekla Šebestová, takových věcí zařídit, pozvánky, dort, dary, šaty, kytky, kapelu, je to šílený, to bych se musela rozkrájet, abych všechno stihla, a Mach zvedl oči od Final Fantasy IX a povídal, krájet se nemusíš, můžeš se rozdělit, máme přece sluchátko, takže se Šebestová rozdělila, všechno zařídila, a večer se deset Šebestových sešlo v kavárně, načež Šebestová řekla, holky, je to v pořádku, abychom my všude lítaly, zatímco Mach sedí doma?, a ostatním Šebestovým připadalo, že to v pořádku není, takže nakráčely k Machovi a řekly, tak poslouchej, Machu!, a pak všechno chodilo jinak.

Závěrečná poznámka: 

Bylo to bezva a zpracovávat první myšlenku se mi líbilo, ráda jsem vás viděla, četla a doufám, že se potkáme na pikniku, zatím se mějte krásně a pište básně, nejlíp dada! ;)

Zvířecí apokalypsa aneb moc slova

Úvodní poznámka: 

Jednou takhle Mach a Šebestová seděli v zahradní restauraci, pili kofolu, bylo krásně, všude hromady lidí, a Šebestová povídá, člověče, Machu, taky tě to už nebaví pořád poslouchat, jak to pořád opakujou, podej mi sluchátko ...

Drabble: 

Nejnovější zprávy. Praha zahlcena dobytkem. Od odpoledních hodin pozorujeme zvýšený výskyt skotu, který se shromažďuje obzvláště na určitých místech (pivnice, střední školy, opravy chodníků, poslanecká sněmovna, koncerty populární hudby). Turové domácí jsou všude, jedinými místy, která zůstala invaze téměř ušetřena, jsou mateřské školky, kláštery s přísnou mlčenlivou observancí, školy pro hluchoněmé a několik málo fakult Univerzity Karlovy (patrně proto, že jsou prázdniny).
Řidič tramvaje č. 22 v dopravní zácpě zjistil, že má plný vůz hovězího dobytka. Musel otevřít a vyprostit zbytek nebohých poloudušených cestujících.
Policie hlásí zvýšený výskyt pouličních pracovnic.
Známý teolog zasažen bleskem. Svědkové tvrdí, že předtím pronesl „Hrome!“

Závěrečná poznámka: 

Šebestová řekla do sluchátka něco jako "To je hrozný, jak tady všichni kolem pořád volujou a nadávaj, co kdyby se všechny nadávky, které kdo vypustí z pusy, vzhledem k mluvčím proměnily ve skutečnost". Zda se v dotyčnou zvěř proměnili samotní nadávající, nebo se jen všechny nadávky zhmotnily, nechávám na fantazii čtenářů ...

Ještě dodám nedávnou příhodu s Tyfónkem, který se vrátil z velikonočního tábora:
"Mami, to je fajn, že jsem doma, už nebudu muset mluvit sprostě!"
"???"
"Já bych se tam jinak nedomluvil."

Obrázek uživatele Tlegy

Jak se Mach stal na chvíli (naštěstí) nejzářivější hvězdou.

Drabble: 

Víš Šebestová, povídá takhle jednou Mach, já bych si moc přál, abych byl někdy opravdový hrdina, nebo nějaká rocková hvězda, nebo ještě někdy dříve, v historii taková, však víš - velká hvězda, pro ostatní lidi, aby mě měli rádi a provolávali hurá, sláva a tak.

Ale člověče Machu, to přece nemůže být takový problém, máme přece sluchátko, na to jsi zapomněl? Haló! sluchátko, tady Mach by si přál, aby byl v historii pro lidi velká hvězda, aby mu tleskali a tak.

Ale jistě Šebestová, to zařídíme, chvíli počkej.

A za chvíli se ze sluchátka ozve potlesk, jásot a "Tова́рищ Mach".

Obrázek uživatele Brygmi

Jak Mach a Šebestová obdivovali svaly

Drabble: 

Šebestová vrazila do sloupu a Mach se jí smál a ona na to, že za to nemůže, že ten běžec měl takovej bicák, že se po něm otočila a bum. Mach říká, nic jsi nemohla vidět, leda tak periferně a vůbec, já bych mohl mít taky takovej a Šebestová na to, tak se ukaž a Mach povídá do sluchátka, haló, můžu mít stejnej bicák? Ozve se ale jistě a Mach má bicáka a teď se směje zase Šebestová, Machu, to je jen takovej bicáček a dej ho radši pryč, tobě to sluší i bez něj, a Mach vytřeští oči, cože?

Obrázek uživatele ef77

Jak Mach kupoval Sklepmistra a šel na důležitou návštěvu

Drabble: 

V předvečer důležitého dne znervózněl Mach tak strašně, že co pět minut kontroloval, jestli růže ve váze nezvadly, a výběr vína konzultoval se sluchátkem, které se úplně rozjelo a vychrlilo na Macha všechno od barrique, přes cuveé, depot až po terroir, Mach z toho tumpachověl a sluchátko mlelo dál o kyselinkách, až to Šebestová už nemohla poslouchat, a povídá, člověče, Machu, co si děláš hlavu, stejně to nemohlo skončit jinak a všichni to vědí, kup Sklepmistra a všechno dobře dopadne, a taky ano, Mach koupil Sklepmistra a Šebesta otec pravil, že ti to trvalo, pacholku, a všechno dobře dopadlo – svatbou.

Obrázek uživatele Tlegy

Jak Mach a Šebestová schovávali jablka na zimu

Úvodní poznámka: 

Promiň Sovátko, ale tvůj nápad na sklepmistra byl tak geniální, že jsem musel tuhle povídku napsat.
Moc ti děkuji.

Drabble: 

Tak Šebestová, člověče, ještě zaběhnu pro dva košíky jablek a budeme mít všechna jablka uklizená.
No, ono už je nemáme kam dávat, ozvala se z přízemního okna Šebestová.

Tady je máš, volá uřícený Mach.

No člověče, Machu ty jsi tak rychlý, to chce ocenit, ty musíš dostat nějakou cenu, povídá Šebestová okusuje při tom jablko, to musím, člověče zařídit a zvedá sluchátko a povídá: „Haló, nemohl by tady Mach, dostat ocenění, vždy on je v tom běhání úplně, hryz, kous, kch, ech, mistr, kch, ech sklvěpaa“,. kašle s jablkem v ústech Šebestová.

Ale jistě povídá sluchátko, bude to nejlepší sklepmistr.

Obrázek uživatele Tlegy

Jak se Mach nemohl naučit vyjmenovaná slova.

Úvodní poznámka: 

Toto se stalo mnohem dříve, než chtěl Mach na střední školu.

Drabble: 

Šebestová, povídá Mach, já se ty vyjmenovaná slova snad nikdy nenaučím, copak já vím co je to nějaká babyka, co je to obyčej nebo jak vypadá pořádná kobyla. A Šebestová, to jsou slova po B, a mnohem horší jsou po L. A Šebestová říká, neblázni Machu, máme přece sluchátko, ty sluchátko..... ale víš co Machu, běž napřed, já tě hned doženu.

Machu, člověče, máme to, volá Šebestová. Vymysleli jsme takovou mnemotechnickou pomůcku, s ní ti to půjde snadno. To jsem zvědavý, povídá Mach a otevírá si láhev koly, co si nese.

...Fuj, pelyněk.

No vidíš, hotovo, řekne Šebestová, to nezapomeneš.

Závěrečná poznámka: 

Děkuji za možnost psát do tohoto úžasného fandomu.

Obrázek uživatele Tlegy

Jak chtěl Mach na střední školu

Úvodní poznámka: 

Kdyby Rya nenapsala drabble Jak Šebestová nepropadla z tělocviku, určitě by mě toto téma nenapadlo. Moc děkuji.

Drabble: 

Ráno před školou Mach povídá, člověče, Šebestová, já ty přijímačky na střední školu nedám, máme psát slohovku na dané téma, ale ty témata, no chápeš to: Implementace v době normalizace, Vliv raného dětství na život tiskového mluvčí, Kvákání žab způsobuje svrab?, člověče Šebestová, to by snad mělo být zakázaný ne? Hele Machu, vzpamatuj se, máme přece sluchátko, haló sluchátko, já bych potřebovala, aby tady pro Macha byly úplně jiný dětský témata, a ty co tam jsou, aby byly úplně zakázaný.
"Ale prosím, beze všeho" řeklo sluchátko. "Tady jsou ty nová témata: Ema má mísu, Máma mele maso, Táta se má."

Obrázek uživatele Rya

Jak Šebestová nepropadla z tělocviku

Drabble: 

Jednou Šebestová povídá, člověče, Machu, já asi propadnu z tělocviku, máme skákat roznožku přes kozu, to mi nejde, a Mach řekl, Šebestová, neblázni, roznožka je lehká, já tě to naučím a budeš hvězda, no jo, řekla Šebestová, jenomže nemáme kozu, zato máme sluchátko, odpověděl Mach a požádal, prosím, mohl by se támhle Pažout proměnit v kozu? Ale Šebestová namítla, nebudu skákat přes Pažouta, aby mi koukal víš kam, a Mach na to, copak má koza oči?, načež trénovali, až Mach řekl, příští týden navostro, to dáš, a Šebestová řekla, Machu, ty seš šílenej, přece nebudu skákat přes kozu bez spoďárů!

Závěrečná poznámka: 

Promiň, Pažoute!

Obrázek uživatele Rya

Jak byli v Antarktidě

Drabble: 

Jednou se v osmé B. učili o Antarktidě, Machovi se to moc líbilo, ó jé, to bych chtěl, pozorovat v Antarktidě tučňáky císařské, a Šebestová povídala, co nám brání, vytáhla sluchátko, řekla, do Antarktidy, prosím, ale zrovna šli kolem Pažout s Horáčkem, Horáček chtěl Šebestovou zatahat za vlasy, a jak ji držel a Pažout zase (kdovíproč) držel Horáčka, vcuclo je sluchátko do Antarktidy všechny, přistáli zrovna na záda jednoho tučňáka císařského, naštěstí to by vzrostlý samec a navíc stál na sněhové závěji, jinak by byl chudák tučňák placatý, takhle jenom tučňácky nadával, ať z něj všichni slezou, a to fofrem!

Obrázek uživatele Rya

... nebo radši ne.

Drabble: 

Vanilkovou, řekl Mach, Šebestová si přála jahodovou, Mach chtěl do budoucnosti, Šebestová do New Yorku, Mach chtěl být slepice, Šebestová krabice, občas se ke sluchátku dostali Pažout s Horáčkem a co si přáli ti dva, to ani nechtějte vědět, a sluchátko říkávalo, jak je libo, až jednou řekl Mach, Šebestová, co je vlastně v tom sluchátku, a Šebestová řekla, viď, co tam asi je, a Mach povídá, prosím, my bychom chtěli vědět, co nebo kdo plní naše přání, a sluchátko chvíli mlčelo, než řeklo, opravdu?, a řeklo to tak zvláštním tónem, že Mach s Šebestovou rychle vykřikli, nebo radši né!

Na nákupu

Úvodní poznámka: 

To jednou šli nakoupit a Mach povídá, člověče, Šebestová, taky máš plný zuby těch řečí, co tu pořád pouští, puč mi sluchátko …

Drabble: 

(Hluboký, mužný hlas):
„Upozorňujeme na širokou nabídku čerstvě uschlých květin v květináčích.
Zaručujeme 50 % zkaženost všech potravin po slevě. Pokud nebudou zkažené, náš zmučený personál vám je ochotně vymění.
Chcete pravou jahodu? Jděte jinam. Toužíte po zářivě červené, velké jahodě, která vypadá i chutná jako z plastu? Nabízíme široký výběr.
Využijte pravidelnou akci jen do konce měsíce – s kupónem zaručujeme 15 % přirážku.
Obrovský výběr éček!
Zaručujeme, že se vaší drobné reklamaci budeme věnovat nejméně půl hodiny.
Zanedbatelnou část našich dodavatelů tvoří místní zemědělci. Ke své práci přistupují s pravou nenávistí. Poslechněte si:
(Zemědělec): „K*va, zase musim na to zas*ný pole …“

Obrázek uživatele Rya

Jak skončila zombie apokalypsa

Drabble: 

Připojení? zeptal se děda, a sluchátko řeklo, připojeno, dobíjení?, zajištěno, a Mach povídal, dědo, vždyť tys nemusel mobily krást, stačilo o ně říct sluchátku, a děda odpověděl, nestačilo, ono nechtělo, tady ho máš, vrátil sluchátko Machovi, dal mu pusu a řekl, už půjdu děti, jsem unavenej, načež se zombie vydaly na Olšany. Proč nemohly dostat mobily rovnou? zeptal se Mach, a sluchátko řeklo, tyhle modernosti nepodporuju, jen ať zmizí pod zemí, kdo byl první mobilní? Já! Kdo je nejchytřejší? Já! Kdo probojoval cestu? Já! Celej jejich úspěch je v tom, že si lidi dávno zvykli, že sluchátko může být utržené!

Závěrečná poznámka: 

A to je konec

Upozornění členům neoficiální skupiny Těch-kteří-se-čtou-a-komentují: od zítřka začíná Děsivé čtvrtletí, takže spíš nebudu než budu. Ale všechno to pak doženu! ;)

Obrázek uživatele Iantouch

Jak šli na výstavu

Drabble: 

Jednou paní učitelka povídá, půjdete s kolegou Hrachem na výstavu moderního umění. Jenže pan učitel Hrach onemocněl, nedá se nic dělat, řekla paní učitelka, půjde s vámi tělocvikář Mazanec.
Učitel Mazanec v galerii kroutil hlavou, co je to za mazanice, Šebestová se na to nemohla dívat, vytáhla sluchátko a povídá, prosím, nešlo by, aby pan učitel Mazanec tomu umění rozuměl? Jak je libo, ozvalo se, a Mazanec začal používat slova jako asambláž a kontrapunkt, všichni na něj užasle hleděli a nejvíc mladá brýlatá kustodka, ze které se pak stala paní Mazancová a Šebestová řekla, no vidíte, jak umění sbližuje lidi.

Obrázek uživatele Rya

K čemu je zombii mobil

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 14 - Věno

Drabble: 

Když běžci dali zombiím své mobily, rychle odběhli, aby si koupili nové, modernější a chytřejší, a děda řekl Machovi, abys rozuměl, hochu, když jsem si bral tvoji babičku, neměla kdovíjaké věno, pár kousků nádobí, hlavní její devizou byla výmluvná až švitořivá povaha, když s tím člověk žije šedesát let, ono ho to ovlivní až za hrob, a Šebestová pochopila, vy si chcete jenom s někým povídat, že ano, a děda řekl, právě naopak, děvenko, já už si nikdy s nikým povídat nechci, tenhle aparát potřebuji jenom proto, abych ukázal těm zatraceným spiritistům, jaké to je, když vás imrvére někdo vyvolává!

Obrázek uživatele se.id

Jak zombie dostaly, co chtěly

Drabble: 

Dědo prosimtebe, drmolil zoufale Mach, vždyť oni za nic nemůžou, vezmi si radši můj mozek, a Šebestová řekla, žádnej nemá, a Mach dodal, nebo mozek tady Šebestové, a Šebestová ho kopla do kotníku, ale jedna zombie řekla, tiše, děti, nechte dědu mluvit, a děda řekl běžcům, takže, plán á, sežereme vám mozky, plán bé, dáte nám, co většinou používáte místo mozku, a můžete jít, načež běžci chvíli nechápavě koukali, pak ten nejdůvtipnější váhavě natáhl k dědovi ruku s mobilním telefonem a děda povídal, chytrej, pochopil, a Mach řekl, ale dědo, pod zemí nejspíš nebude připojení, a Šebestová ho kopla podruhé.

Závěrečná poznámka: 

Předchozí díly najdou vážení čtenáři po rozkliknutí fandomu

Obrázek uživatele se.id

Jak zombie dohonily běžce

Drabble: 

Chození do 3.B ani ježdění po zábradlí nejsou kdovíjaký trénink, takže když Mach s Šebestovou vysupěli na Vítkov, zombie už tam obklíčily sevřený kroužek běžců, a nejmíň udýchaný běžec povídal, protáhli jsme se, pobavili jsme se, ale vy přece nejste žádné zombie, to bych poznal, jste normální lidi, co po nás chcete?, a děda se ušklíbl, že nejsme?, a řekl do sluchátka, krátkou demonstraci, prosím, tak na pět vteřin, a příštích pět vteřin vypadaly zombie jako předtím, jako když zrovna vylezly z hrobů, bylo to vážně strašlivě děsivé, běžci bledli a kvíleli, a děda řekl, chceme, samozřejmě, vaše mozky!

Závěrečná poznámka: 

Předchozí díly najdou vážení čtenáři po rozkliknutí fandomu

Obrázek uživatele Rya

Jak se děda zapovídal

Drabble: 

Běžci zamířili na Vítkov, jak byli zvyklí, a zombie nadšeně klusaly za nimi, jen děda se zdržel, protože potkal svou dávnou sousedku paní Kadrnožkovou, zrovna v parku venčila Jonatána, a paní Kadrnožková povídá, nazdar, Josefe, kam se ženeš, aby tě nekleplo, ale vypadáš dobře, dostal jsi do vínku pevný kořínek, jenže poslyš, nejsi ty vlastně po smrti?, a děda odpověděl, však víš, Cecilko, co se říká, člověk je jen tak mrtvý, jak se cítí, a paní Kadrnožková se podivila, to se říká?, to jsem jaktěživa neslyšela, a děda řekl, no právě, jaktěživa!, tak hezký den, už musím, a běžel dál.

Závěrečná poznámka: 

(asi by bylo záhodno podotknout, že je to večerníček na pokračování. Myslím, že ve fandomu to bude hezky seřazené jedno za druhým...)

Obrázek uživatele Rya

Jak si běžci naběhli

Drabble: 

Nevyšiluj, Šebestová, řekl Mach, vypadají normálně, ale myšlení mají pomalejší, na co obchoďák, mohl říct o šaty sluchátku, a děda zavrčel, pomalejší možná, hluchý ne, do sluchátka zařval, chceme šaty! a rychlejší myšlení!, načež se zombiím zajiskřilo v očích, jak se v jejich mozcích rozproudily elektrické výboje jako malé blesky, a Šebestová zoufale zaječela, utíkejte, zombie útočí!, jenže lidi na chodnících si akorát ťukali na čela, jakýpak zombie, jenom někteří se rozběhli, rychle a lehce, protože chytrý telefony je už léta učily utíkat před zombiemi, a děda se zachechtal, koukněte na ně, na chytráky, ti mají nejlepší mozky, za nima!

Závěrečná poznámka: 

Skutečně, váš chytrý telefon vás může naučit utíkat před zombiemi

Obrázek uživatele Rya

Jak to bylo ještě horší

Úvodní poznámka: 
Drabble: 

Potom se děda natáhl, sebral Machovi sluchátko a řekl, tímhle jsi nás přivolal, chlapče?, to je šikovná věcička, a sluchátka se zeptal, co umí, a sluchátko řeklo, prakticky všechno, a děda na to, my bychom potřebovali vypadat jako živáci, a sluchátko řeklo, samozřejmě, pane zombie, a všechny zombie vypadaly jako normální lidé, jenom oblečení neměly zrovna podle poslední módy, a děda zavelel, do obchoďáku!, a Mach řekl, vidíš, lepší, ne, a Šebestová odsekla, Machu, ty cvoku, vypadají jako lidi, ale jsou to pořád zombie, víš, co dělají zombie, žerou lidem mozky, i když v tvým případě by zůstaly o hladu!

Obrázek uživatele se.id

Jak Mach způsobil zombie apokalypsu

Drabble: 

Jednou šli Mach s Šebestovou kolem hřbitova a Mach povídá, hele, Šebestová, tady je pohřbenej můj děda, s ním byla legrace, docela se mi stejská, a Šebestová nepřítomně odpověděla, na co máme sluchátko, ale hned se vzpamatovala a řekla, Machu, já jenom tak plácám, ale to už Mach povídá sluchátku, chtěl bych vidět dědu, a z hřbitovních vrat se vyvalil celej zástup, děda, už dost zetlelej, a spousta dalších mrtvol, a Mach povídá, dědo, co je to za lidi, a děda se zachechtal, my si mezi živé můžeme přivést kamarády, zato vy, když někoho pošlete k nám, musíte do chládku!

Obrázek uživatele Skřítě

Jak to bylo pohádko, když ukradli sluchátko

Drabble: 

"Tak za kolik myslíš asi, že to dneska bude?"
Horáček se zlostně tvářil, tváře celé rudé.
S Pažoutem se domluvili vzájemně si píchnout,
učitelka mu však dala před hodinou dýchnout.
Že měl sirup bezinkový nechtěla mu uvěřit,
když ten přístroj zvládl záhy dvě promile naměřit.
Neměli to slavit předem, on to tak však nenechá,
Pažouta už z toho příště pro jistotu vynechá.
Když se jednou Šebestová věnovala Machovi,
sluchátko jim v parku zcizil a zalezl do křoví.
Možná už vás napadlo, jak to celé dopadlo.
Chtěl nového učitele, za hlavu se chytal,
když nastoupil Igor Hnízdo a on kouli schytal.

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Rya

Jak bylo sluchátko mocné

Drabble: 

Jednou přišli Mach s Šebestovou do 3.B, žáci se tam zrovna strašně hádali, Kropáček tahal Havránkovou za vlasy, Havránková ječela, Jelínek křičel na Horáčka, Horáček štěkal na Pažouta, Pažout řval na každého, ale Mach vytáhl sluchátko a řekl, prosím, nemohli by být všichni zticha, a sluchátko souhlasilo, že je to dobrý nápad, a bylo ticho, ve kterém se všichni hádali dál, jenomže jim pusy jely naprázdno, což bylo legrační, takže se po chvíli začali úplně bezhlučně chechtat, což bylo ještě legračnější, a Šebestová řekla, ticho mocnější slov, a Mach povídal, sluchátko mocnější čehokoliv, a sluchátko řeklo, to bych řeklo!

Závěrečná poznámka: 

Čas větrat tichým smíchem...

Obrázek uživatele ef77

Jak to prasklo

Úvodní poznámka: 

Věnovala bych to Rye (49. H+P, jestli dobře počítám!), ale je to Blbost Jako Brno, tak se neodvažuji.

Drabble: 

Jednou Horáček otevíral krám, svítilo sluníčko, přes náměstí jela malá Machová a Horáček povídá Pažoutovi, člověče, Pažoute, mně se zdá, že to dneska praskne. A Pažout odpověděl, člověče, Horáčku, nestraš, víš, co by se mohlo stát? A taky se stalo, odpoledne se malá Machová vrátila s pláčem, velkou Machovou z toho chytly nervy, křičela na Macha dost nahlas, Mach se naštval, šel k Horáčkovi s Pažoutem ukázat jim, jak to prasklo, a Horáček povídá, člověče, Machu, sluchátko máš, peníze máš, proč holce kupuješ koloběžku z Číny a Mach povídá, tak toho mám dost doma a třísknul dveřma, až ruplo sklo.

Obrázek uživatele ef77

Bitva na okraji srázu

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 23 - Nad propastí.

Drabble: 

Ocitli se na místě, kde před nimi ještě nikdy nestanula lidská noha. Vlastně ani žádná jiná noha. Byli v obrovské, rudo-růžové teplé a měkké jeskyni. Končila strmým tunelem padajícím do nekonečné hloubky. Na podrobnější průzkum ovšem nebyl čas, už se proti nim houfovaly zástupy nepřátel, které bylo nutno zabít, zničit do posledního. Bitva začala. Tři hrdinové se rvali a bojovali o každý kousek místa, bili se jako lvi, každým krokem blíž a blíž nebezpečné propasti. Na okraji srázu sváděli epické souboje, dokud nepřišla osudová vlna, která je i s protivníky smetla dolů.
To když se Kropáček zhluboka napil citronového čaje.

Obrázek uživatele ef77

Ottův slovník naučný pro 30. století, oddíl náboženství

Drabble: 

Horáček a Pažout
Bytosti mýtického charakteru uctívané v první polovině 21. století v rámci úzké komunity DMD (srov. výklad Crha Dobro mládencům duhovým, opon. Pišta Divná malá družina). Uctívání projevováno zejm. oslavnými články (viz Zlomky rituální a náboženské literatury poč. 21. stol.). Možné průvody na jejich počest (viz Street parade, Prague Pride) nebyly hodnověrně prokázány. Přesnou úlohu v nábož. obřadech se nepodařilo pro nedostatek důkazů zmapovat, vystupují však vždy jako dvojice, v některých zjeveních doprovázeni družinou (viz Mach, Machová, Šebestová.). Vzhledem k atributu (viz Utržené sluchátko) byli zřejmě patrony osob závislých na mobilních telefonech (viz Zastaralé telekomunikační prostředky). Svatořečení nepotvrzeno.

Jak si přáli, aby všichni plnili slovo

Drabble: 

Povídá Mach, dospělí vždycky něco slíbí a nesplní, haló, mohli by lidi opravdu dělat, co říkají, a ze sluchátka se ozvalo, dobrá.
Pak se zeptal pančelky, kdy půjdou do ZOO, a pančelka odpověděla, milý Machu, to rozhodne ředitel, mám svázané ruce, najednou byla spoutaná, a Mach řekl, to jsem osel, a už běhal kolem a hýkal, a pančelka řekla, to jsem z toho na větvi, a už seděla venku na stromě, a Šebestová řekla, to mě podrž, a už ji měl Pažout v náručí, koukl zmateně na Horáčka, ten popadl sluchátko a zařval storno!, a všechno bylo zase jako dřív.

Stránky

-A A +A