Tip a Tap

Obrázek uživatele Danae

Večer po pasti

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nesoutěžní.

Tip a Tap aka Strýček Fido opět na scéně! Drabble navazuje na tenhle tři roky starý kousek: http://sosaci.net/node/25992

Drabble: 

Štěňata už dávno spala. Fido a pan Havran seděli na lavičce před domkem, ještě stále vyhřáté sluncem, a pozorovali první večerní hvězdu.
Pan Havran se cítil velmi zvláštně. Stále cítil po křídly Fidovy silné tlapy, když ho dnes vytahoval ze štěněcí “pasti na lvy”. Oči mu občas sklouzly od hvězdy k psisku vedle něj. Nedokázal se soustředit na hovor.
“Tu jámu už jsem zasypal,” prohlásil Fido trochu zahanbeně.
Pan Havran prudce zatřepal hlavou. “Měl jste se tam na chvíli zahrrrabat sám, morrrdyje!” zakrákal hlasitěji, než měl v úmyslu. “Pak byste nezapomínal, že máte na na lupárrrny svých synovců dávat pozorrr!”

Obrázek uživatele Danae

Noc po bouři

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 27: Jan ať ti to nezůstane!

Navazuje na epizodu Bouře.
Obsahuje romantické náznaky.
Pravděpodobné vyvrcholení letošní fidovské série. Moc děkuju za všechnu přízeň, doufám, že mě za tenhle poslední díl nekousnete moc hluboko. Já prostě chtěla už od začátku, a tak jsem nakonec musela ;)

Drabble: 

Nejprve uložil štěňata. Následně po celém domě posbíral deky a usmíval se při tom jako idiot. Pak vyšel do vlahého večera směrem ke kůlně, kde ubytovali většinu zvířátek, kterým bouřka minulé noci vyplavila domovy, a kde musí strávit noc i on. Všichni už spali, když je opatrně přikrýval, ale pan Havran byl ještě vzhůru. “Jen trrouba si vytopí vlastní ložnici nezavřeným kohoutkem,” uvítal ho. Fido mu beze slova podal deku a uložil se vedle něj.
“A přestaňte se tak křenit. Jestli vám to zůstane, bude na vás hrrozný pohled!”
Ale bylo to černé křídlo, které vyhledalo pod dekou Fidovu tlapu.

Obrázek uživatele Danae

Na sáňkách

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Epizoda Na sáňkách pohledem pana Havrana.
Zásadně inspirováno videem se sáňkující vránou ;)

Drabble: 

Pan Havran zimu miloval, byl koneckonců zimní pták. Ovšem ta letošní byla docela divoká; ještě teď si třel tvář, kam ho zasáhla zbloudilá koule. Zatracená štěňata.
Vylétl na svůj oblíbený strom, daleko od obvyklých hracích míst Fidových synovců, a konečně zavřel oči. Do vzdáleného štěněcího výskání se mu vkrádal sen o pradávné zimě, kdy ohromoval kavky prudkým sjezdem ze střechy. Probrala ho mohutná rána do kmene, samozřejmě že si vybrali pro bouračku právě jeho strom! Když Fido vylovil štěňata ze sněhu, utkvěl pan Havran pohledem na zapomenutých saních. Opatrně se rozhlédl, a pak se s nimi pomalu vydal do kopce.

Obrázek uživatele Danae

Zrychlení

Fandom: 
Drabble: 

Fido si od mládí zakládal na tom, že nespěchá. Snažil se vše pečlivě plánovat, problémům předcházet, úkoly řešit včas a nepěstovat resty. V sousedství byl znám jako muž, který nikdy nespěchá, a přesto má vždycky včas hotovo. Udýchaného ho nikdo nikdy neviděl.
S příchodem štěňat se všechno změnilo. Neustále spěchal a neustále nestíhal. Zahrada připomínala během prvních dvou společných let bujnou džungli. A jakmile Tip a Tap začali chodit, musel zrychlit krok také Fido. Nejprve stačilo jen trochu přidat, ale brzy musel přejít do klusu. Měl štěstí, že svou schopnost letu objevil právě v době, kdy už jim přestával stačit.

Obrázek uživatele Danae

Navečer

Fandom: 
Drabble: 

Někdy kolem třetího měsíce, kdy už štěňata prospala kus noci v kuse, navykl si chodit Fido navečer na kus řeči k panu Havranovi. Prvních pár dní jen tak postával; pak pan Havran netrpělivě plácl křídlem na lavičku vedle sebe a bylo vymalováno. Nejprve se Fido snažil najít vhodné dospělé téma, ale nakonec stejně vždycky sklouzl k první teplotě, prvnímu zubu, prvnímu smíchu. Vždycky se pak hrozně omlouval.
“Nechte toho, kurrník,” zakrákal konečně soused. “Jsem rrád, že mi každý den potvrrzujete, že mé rrozhodnutí zůstat starrým mládencem bylo sprrávné. A těch párr rradostí rrodičovství můžu prrožívat bez prráce přímo s vámi.”

Obrázek uživatele Danae

Vzlétnout

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Vychází z epizody Malý letec, kde se Tap pokouší napodobit Strýčka Fida (s žalostnými výsledky).

Drabble: 

Předsevzetí, že už se nebude o létání pokoušet, vydrželo Tapovi přesně jeden den. Příliš po tom toužil. Neopouštěla ho naděje, že když se mohl zčistajasna rozlétat strýček Fido, dokáže to i on. Tentokrát se s tím ale nesvěřil ani Tipovi, natož strýčkovi. Poctivě každý den posiloval uši. Zkoušel mnohokrát za sebou vzlétnout z rozběhu. Skákal z vysokých pařezů, z balvanů i z větví stromů. Nevyhnutelné modřiny sváděl před strýčkem na vlastní nešikovnost.
Pan Havran sledoval jeho snahu se zájmem. Jestli Tap vytrvá, možná mu prozradí poslední nezbytnou ingredienci, kterou zná každé ptáče na okraji hnízda - nefalšovaný strach o vlastní život.

Obrázek uživatele Danae

Past na lva

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 12: Kapitální úlovek

Chybějící scéna z epizody Lov na lva.

Drabble: 

“Za to mohou ta mizerrná štěňata s rrýči! Co je to vůbec za dírru?” durdil se pan Havran, když ho Fido opatrně bral pod křídly.
“Past na lva,” odpověděl Fido trochu zahanbeně. Tu knížku o Africe dal Tipovi a Tapovi on. “Proč jste z ní ale sám nevyletěl?”
“Je zatrraceně úzká. Nerroztáhnu tu křídla.”
Fido zabral ušima a pomalu začal s panem Havranem stoupat vzhůru. “Vidíte, vrtulový pohon má svoje výhody.”
“Nemáte žádnou vrrtuli,” zamručel pan Havran, když ho Fido opět postavil na pevnou zem. “Jenom zatrraceně malé uši, vy přírrodní kurriozito. Ale uznávám, že dnes se mi oprravdu hodily.”

Obrázek uživatele Danae

První návštěva

Fandom: 
Drabble: 

“Nevím, jestli to budu umět,” zabručel pan Havran, když si sedal do křesla.
“Je odpočatý, nakrmený a přebalený,” usmál se Fido, když mu do náruče opatrně vkládal Tapa. “A hlavičku už umí držet sám.”
“Je takový… teplý, “ konstatoval pan Havran nejistě. “Co s ním mám teď prrovádět?”
“Třeba mu něco povídejte. Dáte si čaj, nebo kávu?”
“Kafe,” zavrčel. “Ti zatrracení kosáci mě dnes vzbudili už v pět rráno.”
Fido pořádně přikryl druhé štěně, který podřimovalo v postýlce, a odešel do kuchyně vařit kávu. Když se vrátil, spal pan Havran v křesle se zobákem dokořán a Tap mu blaženě ožužlával křídlo.

Obrázek uživatele Danae

Noční dítě

Fandom: 
Drabble: 

Když si to konečně připustil, vlastně se mu ulevilo. Každé usměvavé nemluvně má svůj stín, který má se svým denním blížencem společného jen málo. Noční dítě. Pláče jiným hlasem, zoufalejším a úpěnlivějším, a pláče mnohem, mnohem déle. Zaručené tišící prostředky na něj zabírají méně nebo vůbec. Neusíná ani po uspokojení všech potřeb, občas dokonce ani po další láhvi ohřátého mléka.
Zkušené mateře z farmy sváděly všechno na zoubky, ale Fido na to nakonec přišel - Noční dítě se ze všeho nejvíc bojí samoty. A tak už několik nocí bral temné verze svých synovečků k sobě do postele a přikrýval je ušima.

Závěrečná poznámka: 

Tohle téma jsem si jednou chtěla zpracovat jako vážný mateřský esej, ale takhle je to mnohem lepší ;)

Obrázek uživatele Danae

Instruktáž

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 7 "Bezpečnost letového provozu".

Taky jste si jako děti mysleli, že Strýček Fido uměl létat odjakživa? Ale kdepak...

Drabble: 

I když to pan Havran nedával najevo, Fidovo nově nabyté umění letu mu imponovalo. Nikdy neslyšel o nikom, kdo by se naučil létat až ve zralém věku, notabene při statečné záchranné akci. Navíc byl Fidův letecký styl možná neobvyklý, ale nikoli nevzhledný…
Příští den do něj při raním letu Fido málem vrazil. “A dolů!” zakrákal pan Havran. “To si kurrník myslíte, že si můžete létat, jak vás napadne?” spustil, jen co se nohama dotkli země. “Prroč myslíte, že se ptáci nikdy nesrrazí? Existují prravidla, letové hladiny, přednosti, výstrrahy! Musím vás vzít pěkně do parrády, jinak zmrrzačíte sebe nebo někoho jiného!”

Závěrečná poznámka: 

O tom, jak se Strýček Fido naučil létat, pojednává díl První let (zachraňoval hazardéra Tapa před jistou smrtí). Pan Havran na jeho novou schopnost reaguje značně lakonicky, ale my víme své, že ;)

Obrázek uživatele Danae

Naruby

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nějak se mi stala ta nehoda, že tu asi píšu seriál...

Drabble: 

Dort, který Fido pro pana Havrana upekl, byl první po třech měsících. Než mu štěňata vtrhla do života, pekl dort k nedělnímu čaji na statku každý týden. Teď byl rád, když tam se štěňaty v kočáře aspoň poseděl. V jeho pečlivě organizovaném a neuspěchaném životě bylo vůbec všechno naruby. V zahradě, léta opečovávané chloubě kraje, letos stihl osít akorát mrkev a zasázet brambory, nezbytné pro budoucí příkrmy. Pavouci obsadili všechny kouty domu. A v jakém stavu byla kuchyň…
Poslední týden ho to ale nějak opomínalo deprimovat. Štěňata se naučila smát a on nechtěl přijít ani o vteřinu toho úchvatného zvuku.

Obrázek uživatele Danae

Dort

Fandom: 
Drabble: 

Právě dopřebalil Tapa, když se ozvalo zabušení na dveře. Za nimi stál rozkacený pan Havran, v křídlech třímal talíř s pořádným kusem piškotového dortu. “Prroč?” zakrákoral.
“Proč co?” zeptal se Fido nechápavě
“Prroč jste mi nechal dnes po obědě na prrahu dorrt?”
“Spal jste. Nechtěl jsem vás budit.”
Pan Havran zakoulel očima. “Ale prroč jste mi ho tam vůbec nechával?”
“Měl jsem hroznou chuť na sladké, tak jsem si dopoledne upekl dort. Až pak mi došlo, že ho sám nesním. Doufal jsem, že mi pomůžete.”
“Aha,” zabručel pan Havran. “Takže žádné laskavosti?”
“To v žádném případě!” zavrtěl Fido vehementně hlavou.

Závěrečná poznámka: 

Dorty strýčka Fida jsou vyhlášené, točí se kolem nich zápletky několika dílů.
Specifikem seriálu je, že tam furt někdo slastně podřimuje pod stromem, typicky Fido, pan Havran, občas i štěňata. Proto jsem ten seriál dlouho pokládala za francouzský, měla jsem pocit, že takhle si život uživají jen oni ;)

Obrázek uživatele Danae

Odvar z makovic

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

A je to definitivní. Pan Havran je Severus Snape.

Drabble: 

Když pozdě večer zaťukal u dveří Fidova domku, cítil se hodně nepatřičně.
Když Fido otevřel a zatvářil se udiveně, na kuráži mu to nepřidalo. Ale pak si všiml temných kruhů pod jeho očima.
“Errrm… něco jsem vám přinesl. Za chalupou mi mezi bodláky rrroste také párrr makovic… Je to rrrodiná rrreceptura.” Vyňal zpod křídla lahvičku. “Moje matka na něj přísahala. Bez něj by nikdy neodchovala dvanáct snůšek vajec, aniž by přišla o rrrozum.”
Fidova tvář se rozzářila pochopením.
Když lektvar ukládal na poličku, pořád se ještě usmíval. Štěňatům jej nikdy nepodá. Pohledem na symbol sousedské laskavosti se bude uklidňovat sám.

Obrázek uživatele Danae

Sousedé

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Pan Havran si nemohl přát lepší téma pro vstup do děje! Ano, pan Havran, tento Severus Snape vesmíru Strýčka Fida... Že si na něj vůbec nepamatujete? Dejte si pro seznámení třeba tenhle díl!

Drabble: 

Sousedili spolu od nepaměti, dva staří mládenci, co se odjakživa slušně zdraví přes plot, ale chrání se jakéhokoli náznaku osobních hovorů. Jeden pro druhého nebyli nijak zajímaví, jeden druhému samozřejmí a nevtíraví jako známý strom u cesty. To se změnilo, když do modrého domku přibyla dvě uřvaná nemluvňata. Panu Havranovi to nešlo do hlavy. Jak se vůbec stane, že chlapík na pokraji padesátky ohřívá flašky mléka, skládá plíny a evidentně v noci téměř nespí? Samozřejmě se k němu donesla spousta klepů, ale on na klepy nebyl a Fida se ptát nechtěl. To tak, narušovat dlouholetou sousedskou lhostejnost kvůli dvěma usmrkancům!

Obrázek uživatele Danae

Jarní otázka

Fandom: 
Úvodní poznámka: 
Že vám oficiální název fandomu nic neříká? A co takhle Strýček Fido? ;)
Drabble: 

Nemohl říct, že to nečekal. Tipovi a Tapovi táhlo na pátý rok a bystří byli až běda. Na statek chodili málem obden a jaro bylo v plném proudu. Pod kvočnami se batotila čerstvě vylíhnutá kuřata, kachna se od vajec ani nehnula. Týdenní Piky se rochnil kolem matky v kaluži bláta, telátko se za nic nechtělo pustit vemene a kohout se na dvoře naparoval, jako by to všechno bylo jeho dílo (za kuřata ovšem mohl).
Té kardinální otázce předcházelo několik dní špitání mezi štěňaty a padla prvního dubna při snídani.
“Strýčku, jak to že všichni mají maminku, a my máme tebe?”

Závěrečná poznámka: 

Nedělám si srandu, tohle bude dost možná můj hlavní fandom pro DMD. Jednak je to to jediné, co mám tenhle rok pořádně nakoukáno, druhak mě ten seriál fascinuje z mnoha důvodů a inspiruje mě k hrozným hovadinám :D
Krásné DMD vám všem, omlouvám se předem, že mé psaní i komentování bude pohříchu nárazové.

-A A +A