Dopisy Ježíškovi 2009

Obrázek uživatele sos
Rok: 
Rok 2 009

Zde můžete v komentářích vyslovit své přání a požádat Ježíška o vysněnou povídku. Než Ježíškovi napíšete, musíte se přihlásit (případně registrovat) a přečíst si Pravidla.

Vaše přání by mělo splňovat následující body:

  • Jakou povídku chcete - můžete uvést i více námětů a nechat autora, aby si vybral. Jedno z vašich přání musí vycházet z fandomu Harryho Pottera, s kterým jsou obeznámeni všichni účastníci nadílky. V rámci rozšíření témat Vánoční nadílky můžete ve svém druhém a dalším přání žádat fanfiction založenou na jakémkoli dalším fandomu. (Rozumně zvažte, nakolik je váš oblíbený fandom znám. Logicky platí, že čím populárnější fikční svět, tím větší šance, že vám někdo něco napíše.) Specifikujte, co od povídky chcete - téma, žánr, postavy... Klidně napište i proč povídku chcete a co od ní očekáváte. Zase na druhou stranu, zbytečně Ježíška nespoutávejte. Dejte mu nápad a nechte ho, ať vás překvapí.
  • Jakou povídku nechcete - cokoli, co by vám opravdu vadilo a pokazilo by vám to dárek. Pokud opravdu nemůžete číst slash, napište to tam! Pokud lezete po zdi, kdykoli se objeví Draco Malfoy, varujte Ježíška! Ehm... pokud je vám méně než osmnáct let, zkuste se o tom
    nenápadně zmínit.
  • Nemusíte uvádět svou emailovou adresu, pokud stále používáte tu, co jste zadali při registraci. V opačném případě nám ji nějak sdělte.

Úplně klidně si můžete zažádat o více povídek (ať mají potenciální autoři z čeho vybírat), ale můžeme vám zaručit (pokud se nic nepokazí) pouze jednu.
Použijte odpovídající formu. Neříká se "Ježíšku, dělej" ale "Ježíšku, prosím mohl bys?" Nedožadujte se povídky o konkrétní délce. To že vy stíháte do vánoc napsat třísvazkový román, neznamená, že to zvládne i Ježíšek.
Zdá se vám to příliš krásné? Tušíte skrytý háček? Samozřejmě máte pravdu, protože účastí v této fázi (respektive napsáním dopisu Ježíškovi) se zavazujete též k účasti ve fázích dalších, o kterých se dočtete v Pravidlech.
Pozor, po datu uvedeném v kalendáři, už nebudou další dopisy přijímány.

Komentáře (archiv): 

Pá, 2010-10-01 22:22 — Alfa
Tak jo... ehm... Ježíšku?

Už je to nějaký ten pátek, co jsem Ti psala naposledy. Pokud mám být upřímná, nevzpomínám si, kdy to bylo a ani nakolik nám to spolu šlo.
Posledních pár let pro mě čas Vánoc znamená výraz šílence a upřímnou touhu zmizet mimo civilizaci, ale dárky dávám ráda. A koneckonců - je něco hezčího, než dostat či darovat příběh?

Ráda bych si přečetla něco z následujících fandomů, snad si vybereš:

1) Harry Potter (Brumbál a Severus Snape, po zničení horcruxu v Gauntově prstenu nebo obecně šestý ročník, prosím žádný slash(!), případně drabble ohledně Snapea a jeho boje s bubáky v průběhu let a toho, jak se jejich podoba mění.)

2) Bjørkhallen (ideálně něco o Divjakovovi, nebo o Anzelmovi, ohledně nějaké z jeho zkoušek, ať životních či profesních ;)

3) Sandman (potěší mne cokoliv, co si uchová Gaimanovu úroveň, s odkazy na Shakespeara mi uděláte radost)

4) House MD (prosím jednoho House na vicodinu, s depresí a pořádnou dávkou sarkasmu ;)

Děkuji a zkusím udělat radost někomu naoplátku.

A.

Ne, 2009-11-08 15:55 — Lianne
Milý Ježíšku,

Vánoce jsou opět tady, a mě hryže svědomí a obavy, že si vzpomeneš, co jsem to zas loni (a předloni) naslibovala... Ale já se určitě polepším a budu se víc snažit. Budu milá a usměvavá na své okolí, uklidím si pokoj a dopíšu všechny své prastaré povídky. Fakt. Vážně!

Erm... Tak když jsem tohle slíbila, můžu si teď něco přát?
Budu se zas trošku inspirovat z loňska, ale jen malinko...

1) Pobyt Weasleyů v Egyptě - takový pěkný námět na humor a já pořád nevím o nikom, kdo by to zpracoval jako povídku; popř. jakákoliv jiná událost z pohledu všech sedmi Weysleovic dětí, např. formou 7x drabble (může být i víc roztahané v čase, jen aby to mělo nějakou souvislost...)

2) Umbridgeová - moje nejneoblíbenější postava vůbec. Aneb pravdivý a veselý příběh o tom, jak se studenstvo v pátém díle spiklo, a místo toho, aby se nechalo poslušně zastrašovat, udělalo této "milé" paní ze života naprosté peklo. Bonusové body za spolupráci všech čtyř kolejí, Protivy, zbylých Probertů a případně i Filche. Vážnější chvíle povoleny, ale nemělo by skončit tragicky!

3) Znáš-li čistě náhodou geniálního Roberta Asprina, pak bych si přála crossover série Mýtů a HP. Aahz a Snape... mňam!

4) Snape, Luna, Sirius, Ron, Brumbál a Harry na lovu Muchlorohého chropotala.

5) Crossover Star wars a HP - postavy slaví Vánoce.

6) Libovolná HP zvířátka

7) Voldemort a rybičky v akváriu...

.. prostě COKOLIV, čím mě pobavíš a rozesměješ, příběh, kteý pohladí, nebo i vezme za srdce, něžný a milý... a žádné velké tragédie! Byla bych ráda, kdybys alespoň zhruba zachoval charaktery postav, i když pokud se pustíš do extrémně ztřeštěného námětul, tak jsem ochotná leccos odpustit... (Ale NE Snapea, který v slzách a v Shakespearovských sonetech vyzná Harrymu, Nevillovi nebo oběma věčnou lásku! Leda by byl hoodně těžce zdrogovaný nějakým lektvarem). Což mi připomíná - prosím, bez slashe.
Věkové omezení od 15ti let, nic dalšího už snad nemám.

Tak hodně zdaru, všchno nejlepší a krásné Vánoc!
PS: Budu se moc a moc snažit :)

Ne, 2009-11-08 13:43 — Calwenka
Milý Ježíšku,

zase jsem letos nebyla hodná, rodiče neposlouchala, kamarády zlobila, byla drzá a mluvila sprostě, jenomže - podívejte se na bratry Weasleyovy - a kolik mají každý rok pod stromečkem dárků?
Takže se připojuji s velkou prosbou na malinkatou povídku.
Chtěla bych vánoční povídku - zimu, dárečky, klidně i stromeček a cukroví:-) Bohatě mi stačí dvě postavy - ale jedna z nich prosím náš milovaný profesor lektvarů - kanonický, protivný, mrzutý. Ta druhá je mi poměrně fuk, ale prosím pěkně ze strany dobra. A ještě budu náročnější - přála bych si, aby byl Severus z nějakého důvodu se nucen o toho druhého/druhou starat. A aby to skončilo pozitivně:-) Chci toho trochu moc, že jo?

Nebráním se AU, slashi, romantice, vlastně skoro ničemu:-)

Ale kdyby to opravdu, opravdu nešlo, stačí jiná alternativa - crossover s Pánem Prstenů nebo vlastně jakákoliáv pozitivní vánoční povídka:-) Ale nejlépe se SS...

Děkuju, Ježíšku. A příští rok už budu fakt hodnější...
Calwenka

Ne, 2009-11-08 03:15 — Keneu
Milý Ježíšku!

Nebyla jsem hodná, a tak se mi dlouhé a dlouho psané přání smazalo. Zkusím to nějak shrnout (např. vynechám to nekonečné opakování tří teček).
Chtěla bych Tě požádat o povídku se Severusem Snapem (nebo se Severem Snapem, jak je libo) a s Brumbálem nebo Hermionou nebo s někým jiným (třeba s lordem Voldemortem).
Neber prosím ohledy na HP7, bude-li vybroušené AU, ignoruj klidně celý kánon 8+).
Pokud toužíš psát crossover, věz, že mám ráda Zeměplochu (a z ní lorda Vetinariho a Smrťě) a Pána prstenů (a z něj Gandalfa a Aragorna).
Tvrdím, že patos na vhodném místě neškodí v jakémkoli množství, jsem závislá na romantice (ve smyslu romantismu, ne ve smyslu růžové, intimča, srdíček a kytiček) a v příbězích mě vždy dostane postava v přestrojení.
Nechci se u povídky smát, spíš jen usmívat. Nebo brečet. Ať žije katarze!
Kdybys měl chuť na song-fiction, využij třeba Karla Kryla (zrovna ho po dlouhé době poslouchám).
To bude asi vše, už jsem si toho navymýšlela, že?
Ježíšku, moc Ti děkuji, že se zajímáš o má přání a slibuji Ti, že ten druhý dopis nepošlu (konec osobní vsuvky autora komentáře).
Vynasnažím se, aby můj dar byl na takové úrovni, jakou vyžaduji já, a aby potěšil.

Tvá Keneu

Po, 2009-11-02 21:39 — Danae
Milý Ježíšku, minulé Vánoce

Milý Ježíšku,

minulé Vánoce jsem byla pěkný flink, dárek jsem táhla až do srpna. Kdybych nespoléhala víc na tvou milost než na tvou spravedlnost, mlčela bych teď jako hrob. Ale takhle se odvažuji, doufajíc také v tvou posilu a inspiraci, až se tě sama pokusím napodobit.

Takže bych přála něco z následujícího:

- Joanne meets Jane. Čím víc o tom přemýšlím, tím víc si myslím, že světy HP a Jane Austenové jsou podivně kompatibilní - nebo by byly, kdyby měl někdo tu drzost. Přála bych si povídku, kde se prolnou. Nechávám na tobě, jak to uděláš. Crossover nebo AU, dramatický příběh nebo náladová črta, motiv z jednoho či druhého světa zapojený ve světě opačném, pouhý náznak nebo pěkně polopaticky... a cokoli dalšího, co dokážeš vymyslet mě neskutečně potěší.

- Bajky a jejich překlad. Všichni víme, že Bajky Barda Beedleho byly ze starodávných run skvostně přeloženy Hermionou Grangerovou. Ale víme o okolnostech překladu něco víc? Povídka, která by je trochu víc rozkryla, by mi udělala radost.

- Vánoce Percyho Weasleye. Kdykoli. Jen bych si přála, aby z té povídky vylezl trochu méně černobílý, než bylo jeho podání v posledních dvou dílech.

Prosím, aby můj dárek byl neslashový a už od 12 let přístupný.

Předem ti moc děkuju za splnění jakéhokoli z výše uvedených přání a těším se, jakou mi sešleš inspiraci :)

Ne, 2009-11-01 23:56 — Anneline
Můj milovaný Ježíšku,

od těch dob, co jsem si myslela, že každoročně čtyřiadvacátého prosince s bezhlučnou helikoptérou přistáváš na naší střeše a čert s andělem Ti pomáhají bezhlučně prorazit okna, abys nám mohl nadělit dárečky a následně okno bezhlučně znovu zacelit už uběhlo pár let, ale přesto se na Tebe znovu obracím s mojí Vánoční prosbou.
Letos jsem moc nezlobila (práskání dveřmi, řvaní na rodiče, urážení se, neučení se... to bylo jen taaaak!), takže si dovoluji Ti psát.

Moc ráda bych si tu přečetla...

- jakoukoli povídku o vztahu Harryho a Severuse. Avšak čistě přátelského, rodičovského... no, možno aji nepřátelského. Ale hlavně, prosím tě, ne slash.

- nějakou klidnou, uvolňující povídku... řekněmě večer v Severusovým kabinetu, whisky, obraz na citrónech závislého Albuse Brumbála a Hermiona Grangerová... Hmmm... miluju pár HG/SS :D

- malý okamžik nebo vzpomínku, cokoli ze Severusova dětství, jen aby se to netýkalo Lily... - moc ji nemusím, víš, Ježíšku?

To by tak bylo všechno.. ehmmm..a ne-e, na Severusovy nejsem závislá, to je jenom... povrchové zdání x)

Děkuji, děkuji, děkuji mockrát. Budu se snažit být do Vánoc nadále tak hodná, jak jsem byla dosud ( Muhehehee ) a přeji Ti předčasně nádherné Vánoce.

Pozdravuj tam mezi mráčky všechny ostatní andílky a pošli jim za mě pusinu na tu jejich růžovoučkou tvářičku ^^

So, 2009-10-31 20:59 — Laura
Dopis zo Slovenska

Milý Ježiško,

dúfam, že Ťa môj dopis zastihne v dobrej a najmä tvorivej nálade, pretože by som si od Teba k Vianociam rada prečítala nejakú peknú poviedku. A aby si sa nemusel vypytovať mojich známych, ani navštíviť kolegu Santa Clausa, ktorí vraj všetko vie, alebo triafať len tak naslepo, tak Ti píšem tento dopis.
Rada by som si prečítala:

- príbeh o tom ako sa Severus Snape dostal k Časovratu (Time-turner) a využil ho vo svoj (alebo v niečí) prospech tak, aby to nebolo AU. Je jedno, v ktorej "knihe" sa k nemu dostane. (Jediné AU, ktoré by som bez problémov zvládla je, že sa všetky nezničili na konci piatej knihy.)

- smutne romantický príbeh s akýmikoľvek postavami (ale nie slash!) o tom ako sa jeden z páru zamiluje, prežije krásne chvíle a potom sa dozvie, že pre toho druhého to bola iba hra (pre toho druhého to môže naozaj byť hra alebo to môže iba z nejakých dôvodov tvrdiť).

- príbeh opisujúci nejaký deň na škole, keď mal byť Harry v 7. ročníku a kedy školu v knihe vôbec nevidíme, so Severusom v hlavnej úlohe a s nejakým detailom či pointou, ktorá by mala vplyv na dej, ktorý v 7. knihe vidíme.

Ešte by som rada poprosila, aby si sa vyhol slashu; čo najviac zachoval charaktery postáv tak, ako boli v knihe; ale nemusíš sa obmedzovať s prístupnosťou pre deti, keďže osemnásť som už dávno mala. :)
Dúfam, že sa Ti bude dobre písať a že si užiješ poriadnu narodeninovú party! ;)

A ďakujem vopred za krásny darček!
Tvoja Laura (Gwind Lívia)

St, 2009-10-28 00:41 — Aveva
Milý Ježíčku

ty nejlíp víš, proč si žádný dárek nezasloužím. Ale loni jsem si taky žádný dárek nezasloužila a přeces byl tak hodný a vzpomněl sis na mě. Jsi úžasný a skvělý, takže budu doufat, že přehlédneš všechny moje chyby, všechny ty ošklivé věci, co jsem letos udělala, i všechny ty hezké věci, co jsem neudělala.

A já mám opravdu vánoční přání. To, co vždycky říkám, když se mě někdo ptá, co bych si přála. Přála bych si dáreček na téma: Světový mír. Věřím ti, že to zvládneš.
Formu a fandom zvol dle svého nejlepšího vědomí a svědomí (i když u těch fandomů bych tě prosila, abys vybíral z takových, u kterých máš pocit, že je alespoň trochu znám)

Na oplátku se budu snažit, budu snažit, budu snažit... a třeba to i vyjde, koneckonců vždyť mě znáš.

Čt, 2009-10-29 22:16 — Arengil
Milý Ježíšku,

nikdy jsem tě tu pořádně nezastihla (přestože si obvykle dobře prohlédnu dárky určené ostatním - smí se to vůbec?) a teď, když tu jsem projednou včas, tady přešlapuju a vlastně nevím, co bych si měla přát. Těžko říct, jestli jsem vydržela být celý rok hodná, ale to ty jistě víš mnohem líp než já a nadělíš mi, co se do mě vejde. :)

Vím, že mě v čase slunovratním vždycky potěší nějaká milá, přátelská a důvěrná povídka s nadějí na dobrý konec - a klidně se může odehrávat přímo o Vánocích - vlastně bych to docela uvítala.
Co se fandomu týče, mám ráda Budeč (ze současnosti nebo minulosti poměrně nedávné), Doctora (zejména v jeho sexy brýlích), ale i staré dobré HP (nejraději Snape/Lupin tušený slash, Lunu taky můžu - ale spíš mimo nějaký milostný vztah). Co naopak nerada, je SS/HG, Harry, Sirius a PWP.

Tak to by bylo asi všechno, rozhodně mě nic dalšího nenapadá (teda kromě věcí, které mi dát nemůžeš), takže ti dopis posílám po skřítcích admíncích a budu doufat, že dojde včas. :)

Počkat, ne! Není to všechno - to nejdůležitější jsem zapomněla: mě vždycky zajímala ta historka o tom, jak proti Aberforthu Brumbálovi vedli kárné řízení za nepatřičné kouzlení s kozou a jak k tomu vlastně došlo. Tak, teď je to všechno. Snad si vybereš. Předem děkuju a slibuju, že až na mě přijde řada býti ježíškem, udělám, co budu moct, abych splnila aspoň jedno přání.

Út, 2009-10-27 11:48 — Jacomo
Milý kouzelný Ježíšku!

Milý kouzelný Ježíšku!
Celý uplynulý rok jsem byla strašně moc hodná - pilně jsem četla, komentovala, psala a překládala fanfiction povídky, tak bych Tě teď moc a moc chtěla poprosit o nějaký ten dáreček v tomto duchu:
Protože Vánoce jsou časem pohádek, přála bych si pohádku. Milou, romantickou, veselou, napínavou, dobrodružnou, vtipnou, poučnou... No, to už je na Tobě. Prostě si přeju klasický pohádkový příběh, kde dobro zvítězí nad zlem a všechno je tak, jak má být. Nechávám už na Tobě, jestli půjde o HP parodii na nějaký známý námět nebo o další kapitolu z Bajek barda Beedleho.
Kdyby Ti tedy pohádky nešly, můžeš mi klidně napsat normální povídku. Jen bych si (kromě zachování HP fandomu) opět přála šťastný konec. A snad i trochu romantiky. Když jsou ty Vánoce...
Nevadí mi jakýkoliv pairing, osmnáct už mi bohužel bylo a proti slashi taky nic nemám, takže tě kromě svých přání vlastně nijak neomezuju. Tak mi prosím pod stromeček šoupni jeden, třeba i úplně malinkatý, povídkový balíček, jo?
Na oplátku slibuju, že i já budu v předvánočním čase nadále stejně hodná jako po předchozí zbytek roku a sama se pokusím někoho dalšího potěšit pár slovy poskládanými do příběhu.

Po, 2009-10-26 23:05 — Julie
Milý Ježíšku, známe se, že

Milý Ježíšku,

známe se, že jo? Oba víme, že jsem zlobila. Na některé lidi jsem měla být hodná a byla jsem zlá. Pila jsem alkohol. Mluvila sprostě. Ještě pořád jsem nezačala mít ráda zvířátka (zejména pejsky). Z toho plyne, že si dárek nezasloužím. Jenomže většinu věcí si člověk nezaslouží, a tak o dárek stejně poprosím.
Chtěla bych totiž povídku, kde by se vyskytoval čaroděj Merlin (nejlépe i zasazenou do vhodného času). Klidně může být Potterovská (nebo Budečská), ale když se ti, Ježíšku, povede crossover se seriálem Merlin, budu úplně maximálně spokojená (ale být to nemusí). A protože jsem krajně neskromná, chtěla bych téma "Nejsilnější magie je ta, kterou nepoužíváme."
Já ovšem vím, Ježíšku, že rozmanitost je věc dobrá, a tak ti dám ještě jedno téma "Jakákoli dostatečně vyspělá technologie se může obyčejným lidem jevit jako magie." A tam bych chtěla Lunu (Lenku) Lovegoodovou.
Preference a nepreference:
Do čehokoli může být přidán Torchwood. Nevadí mi prakticky žádný žánr, ale, Ježíšku, pokud nebudeš mít sakra dobrý důvod, přála bych si dobrý konec. Nebo alespoň konec ne zcela špatný. A Ježíšku, když mi k povídce přidáš informaci o hudbě, kterou jsi při psaní poslouchal, budu děsně ráda.

Předem děkuji a slibuji, že se vynasnažím splnit přání i někomu jinému.

Po, 2009-10-26 13:58 — Kleio
Milý Ježíšku,

letos jsem opravdu, ale opravdu hodný lední medvěd, dobře se učím, nosím domů pěkné známky a ve volném čase píšu slash. A jelikož jsem takový milý lední medvídek, měla bych pár návrhů, které by mi jistojistě udělaly radost.

1) Nějaký pěkný femme-slash, ve kterém by figuroval úplněk, Luna, Ginny, kopretiny (a kdyby ty kopretiny za úplňku sbíral Snape, rozhodně bych se nezlobila.:D)
2) Luna propadne zrcadlem do Říše divů a vydeptá tamní obyvatele.
3) Luna propadne riftem do Torchwoodu a nestačí se divit. (Obyvatelé základy taky ne.)

Jestli se ti, milý Ježíšku zdá, že Luna je moje oblíbená postava, tak se ti to nezdá. A ještě bych asi měla dodat, že nemám ráda het. ^^
Na oplátku slibuji, že budu svědomitě plnit přáníčka kohokoliv.
Děkuji moc, medvěd lední slyšící na jméno Kleio.

Čt, 2009-10-22 19:03 — chalibda
Milý Ježíšku

Nevím jestli se shodneme na tom, co bych zasluhovala, ale konec konců, blíží se Vánoce a to je čas odpuštění ne?
Loni jsem dostala móóóóc hezký dárek a i když dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, tak já bych teda klidně snesla ještě jeden

crossover mezi HP a Pánem prstenů

ale jestli se ti už tohle téma zmrzelo, tak můžeš zkusit vymyslet příběh

O nápravě Luciuse Malfoye

a kdyby i to bylo příliš svazující téma, tak

jakýkoli příběh ze světa HP, který bude něžný, milý.......vánočně vánoční

ne, že by se mě týkala nějaká věková omezení (bohužel), ale přesto tě prosím, sexu a násilí v nějaké zásadní a popisné formě se vyhni, na to máme televizi :-)

Moc ti děkuji a slibuji, že letos budu svědomitě psát už od listopadu :-)

Čt, 2009-10-22 00:55 — neviathiel
Milý Ježíšku,

letos jsem byla moc líná, já vím, udělala jsem toho a taky napsala méně, než jsem chtěla a než bych měla, ale slibuji, že se pokusím stihnout dokončit vánoční dárek do Vánoc.
A teď tady sedím a přemýšlím, co bych si vlastně přála já? Doufám, že na Tebe nebudu příliš náročná, protože mně vždycky šlo líp vymýšlení dárků pro ostatní.
A tak zkusím napsat přání hned několik, snad si vybereš téma, které se ti bude líbit.
... povídka ze současné Budče (anebo jednoduše z české kotliny), pokud možno bez postav z HP.
... jak vypadá každodenní práce na odboru pro utajení kouzelnického světa před mudly?
... něco o Charlieho životě v Rumunsku.
... a taky bych moc ráda věděla, co dělá Křivonožka na výpravách z nebelvírské koleje. To musí být netušená dobrodružství!

Co se týče žánru, mám ráda dramata, detektivky, thrillery a možná i horrory typu Ospalá díra (prosím žádné zombie a motorové pily:-)), nevadila by mně ani psychologie nebo humor, ale mám ráda povídky s dějem a větší než malou dávkou napětí. Moc tě prosím, zkus se vyhnout slashi a zaměření na vztahy vůbec - ve stopovém množství mně to ale nevadí - a brutálnímu násilí. Co se týče postav - docela bych se obešla bez Severuse Snapea, kterého je všude dost.

Budu se těšit a snažit:)

neviathiel

St, 2009-10-21 22:55 — doxii
Všechno nejlepší k narozeninám, Ježíšku!

Milý Ježíšku,
Nejsem sice z těch, kdo by si od tebe něco zasloužili, jsem nepořádná, nedochvilná, drzá, pusa mi jede dřív než hlava myslí, můj pravopis už od páté třídy nezaznamenal žádné větší zlepšení a za letošní rok jsem nepřevedla jediného slepce přes ulici (omlouvá mě snad jen fakt, že jsem žádného nesehnala). I přesto bych tě chtěla o něco požádat.
Hrozně bych si totiž přála vědět, jak by asi tak mohlo vypadat střetnutí Severuse Snapea, vyhlášeného sklepního netopýra, co pro sarkastickou poznámku nechodí daleko, se sklony k alkoholismu (dle mnohých povídek :-D) a doktora House, hláškujícího rádoby misantropa se sklony k toxikománii. Rozhodně bych z toho ale nechtěla udělat slash, mohla by to být spíš psina...
Vím, že je mé první přání hodně neskromné, a proto mám i pár přání náhradních:
Líbil by se mi jakýkoliv příběh, v hlavních rolích s Hermionou a Severusem nebo nějaká potrhlost, třeba s párem Lenka Láskorádová a Severus Snape. Může to být romantika, drama, psychologické, (pro Severuse možná i horor :-D) prostě cokoliv...
Asi bych ti ještě měla říct, že opravdu nemusím slash, Draca, Luciuse, Umbridgeovou a bez Harryho s Ronem se taky obejdu...
To je všechno, co jsem si na tebe, milý Ježíšku, vymyslela. Vím, je toho požehnaně, ale jakýmkoliv splněným přáním mi uděláš velikou radost. Slibuju, že budu mít očka stejně rozzářená, jako to malé dítko u vánočního stromku.
Mockrát ti děkuju a 24.12. si užij své narozeniny (kolikáté vlastně?).
Přeji ti všechno nejlepší, tvoje doxii

Po, 2009-10-19 14:08 — Rebelka
Milý Ježíšku, vážně jsem se

Milý Ježíšku,
vážně jsem se celý rok snažila ze všech sil nezlobit, avšak moje přání je tak veliké, že nevím, jestli jsem byla hodná dost. Posuď sám.
Víš, Ježíšku, odmalička byla moje srdcová postava Sirius. Díky fanfiction jsem ho asi mít ráda přestala. Připadá mi, že existuje plno skvělých věcí napsaných o Snapovi nebo Lupinovi, ale Sirius jako hlavní postava je brán jako něco podřadnějšího. A asi jsem četla jen málo povídek, kde by S. v hlavní roli nebyl buď svůdník nebo trpitel.
A přesně o to, bych tě Ježíšku, ráda požádala. Přála bych si povídku se Siriusem Blackem v hlavní roli, která by se širokým obloukem vyhnula slashi, Azkabanu, sukničkaření, hádkám s rodiči a oné noci, kdy zemřeli Potterovi. Jde to vůbec?
Jinak ti žádné omezení nekladu, nevadí mi třeba ani AU nebo crossover, prostě cokoliv. Jen bych Tě ještě poprosila o zachování charakteru.

A i když bych samozřejmě předchozí téma pod stromečkem našla úplně nejraději, chápu, že ne každému by vyhovovalo.
Čili, pokud bys měl, Ježíšku, opravdu bestiální odpor k Siriusovi, uvítala bych ještě úplně cokoliv, co by se týkalo studentských let Minervy McGonagallové.

A poslední věc, Ježíšku. Budou Vánoce, takže bych Tě poprosila, aby ses pokusil vyhnout slashi a vešel se do věkové hranice do 12 let.

Připadá mi, že si letos obzvlášť vymrčuju, ale na oplátku se také budu snažit být vzorným a svědomitým Ježíškem.
Předem děkuji a přeji krásné Vánoce!
Tvoje Rebelka

So, 2009-10-31 19:47 — Rebelka
Ježíšku, vím, že se říká

Ježíšku, vím, že se říká dvakrát měř a jednou řež. Vím, že je hloupé odeslat přání a pak se ho ještě snažit poupravit.
Ale pokud by se ti ani jedno z mých předchozích témat nelíbilo, moc by mě ještě potěšila povídka libovolného žánru, kde hlavní roli sehraje Voldemort, mary sue a pepřový sprej ;).
To už je letos ode mě (co se přání týče) opravdu vše a já se budu snažit být opravdu vzorným Ježíškem.
Tvoje R.

St, 2009-10-21 16:33 — Jacomo
Můžu sem dát reklamu

na svoje vlastní věci? Jestli ne, tak to smažte.

Rebelko, jako předčasný dárek ti navrhuju hodit očkem po mých stránkách (www.owlwings.estranky.cz). Pokud jde o tebou hledaného Siria, zkus "Svíci v okně". A Minervino dětství najdeš v jedné z povídek "Zvěrokruhu". Nejspíš nejsou tyhle příběhy tak skvělé jako ty, které ti přinese Ježíšek, ale to jen abys nebyla smutná, že nejsou :-)

So, 2009-10-31 19:41 — Rebelka
Ou, děkuji, děkuji za odkaz.

Ou, děkuji, děkuji za odkaz. Hodím očkem, dokonce i oběma. Vím, že jsou. Ale není jich dost;).

Po, 2009-10-19 17:08 — Sothis Blue
Ale určitě to jde, takovejch mám...

...celý tři a ještě jedna z toho je báseň. Nevíš, proč jsem měla pocit, že by jich mělo bejt víc?
Vlastně ne.. v těch dvou zmínky o rodičích jsou. Okrajový, ale jsou tam. Takže fakt jenom ta jediná báseň...

Čt, 2009-10-22 19:57 — Ebženka
Milý Ježíšku!

Už nějaký ten pátek nejsem ani moc hodná, ani moc nezlobím, protože na takové věci není čas. A tak si nejsem jistá, jestli si najdeš čas Ty na mě. Ale kdyby ano, moc by mě to potěšilo.

Uvítala bych následující témata:
-Bill a Fleur. Jak to u nich vlastně funguje? Moc o nich nevíme, tak by se mi líbilo, kdyby někdo odkryl jejich skutečné každodenní já a něco o nich napsal. Jo, a taky by mě zajímalo, jestli jejich děti budou spíš stříbrnovlasé nebo s chlupatým ocáskem. :-)
-Winky. Jak to s ní dopadlo? Vyhrabala se z alkoholismu? Stal se z ní slušný bradavický skřítek? Nebo se opíjela tak dlouho, až shnila na špinavém nároží bradavického slumu?
-Fénixové, a nejlépe Fawkes. Jak k němu Brumbál přišel? Co se s ním stalo potom?

Ladění povídky uvítám již tradičně pozitivní, bez výkyvů typu slash a brutální násilí, ale nevadí mi smrt. Nevadí mi asi žádná postava, použijte cokoliv chcete, a nebráním se ani crossoverům různého druhu. P.S. Budeč vždy potěší a nemusí obsahovat zmínky na HP.

Na oplátku se i já vynasnažím.

Tvoje Ebženka

Pá, 2009-10-16 22:13 — angie77
Přáníčko

Milý Ježíšku!

Jsem už dost velká a taky celkem zlobivá, ale Ty jsi hodný a určitě mi jedno z mých přání splníš, viď? A čím bys mi udělal velkou radost? No třeba...
1) Vánoční příběh o Hermioně a Severusovi. Nemusí tam být nutně jako pár, ale pokud budou, věz Ježíšku, že mám ráda Severuse jako sarkastického mrzouta, nikoli jako blábolivého romantika:-)
2) Vánoce na Malfoy Manor v době, kdy byl ještě Draco menší a nevinnější (byl-li někdy takový...)
3) Vánoce v Doupěti, se zaměřením na to, jak je prožívá Ginny (bez Harryho)
4) V podstatě jakýkoli crossover mezi HP a Zeměplochou - nejlépe se Smrtěm a/nebo Bábi Zlopočasnou, ale netrvám na tom

Co se týká ladění, uvítám humor i psychologii, může to být klidně i horor, když se Ti, Ježíšku, bude dobře tvořit:-) Nemusel by to být slash, což ale ze zadání témat celkem vyplývá. Jo a podotýkám, že opravdu nemám moc ráda Harryho... takže by bylo fajn, aby se v příběhu nevyskytoval buď vůbec nebo případně ve standardní podobě příšerného ťulpase:-)

Už dopředu Ti moc děkuju, Ježíšku

Angie

St, 2009-10-14 18:46 — Smrtijedka
Milý Ježíšku!

Na Vánoční nadílku jsem se těšila celý rok a tak jsem moc ráda, že ti už podruhé můžu napsat o nějaký ten dáreček (nebo dárek ;)). Letos jsem nebyla nijak zvlášť hodná, zanedbávala jsem své čtenáře - ale je mi to vážně líto - a byla všeobecně zlá jako každý rok :). I přesto bych tě moc chtěla poprosit o některou z těchto povídek:
1. Hlavní postava Rita Holoubková a/nebo Dolores Umbridgeová v době jakýchkoli Vánoc kromě období 4. až 7. dílu. Tak tuhle bych si, Ježíšku, přála opravdu moc :)

2. Cokoli s Merope Raddlovou

3. Voldemort o Vánocích, jakýkoli žánr, jakákoli doba, ale ať tam prosím není moc násilí!

4. Jakákoli kladná postava mimo Brumbála a tria (Snape se počítá za klaďase) v úplně jiném světle.

5. A nakonec jedno přání, které je pro mě vážně speciální: jelikož jsem letos začal zápolit s francouzštinou, moc bych si přála povídku, ve které by se jakákoli postava v jakékoli době "prosekávala" tím stejným jako já :) žánru se také meze nekladou, ale raději něco hezkého a milého :)

A něco ke všem mým přáním - a že jich je letos hodně - nemám žádné milované páry, takže těm se meze nekladou. Jenom bych velmi nerada narazila na slash.
Takže ještě jednou předem děkuju, Ježíšku, za ten nejkrásnější Vánoční dárek :)

-A A +A