Dopisy Ježíškovi

Obrázek uživatele sos
Zde můžete v komentářích vyslovit své přání a požádat Ježíška o vysněnou povídku. Než Ježíškovi napíšete, musíte se přihlásit (případně registrovat) a přečíst si Pravidla.
Přihlašovací fáze skončí 23. 10. 2019 ve 24:00, proto s dopisem zbytečně neotálejte!

Komentáře

Obrázek uživatele Urrsari

Milý Ježiško, Ježuliatko,
tak ma tu máš zase! V prvom rade by som chcela zdôrazniť, aká som bola tento rok dobrá ti chcela poďakovať za to, že čítaš môj list. To znamená, že chceš niekoho obdarovať, a to si cením a strašne sa na to teším. Preto aj ja čestne vyhlasujem, že tento rok niekomu naježím. Pod stromčekom by som si priala nájsť poviedku:
- ktorej padá sneh,
- v ktorej je významnou postavou pes, vlk, alebo medveď (ale nemusí to byť ich uhol pohľadu),
- v ktorej je zobrazený tanec (skutočný, metaforický, alebo oboje! A áno, ako tanec chápem aj to, čo robil Bezzubka :D),
- v ktorej má niektorá z postáv (aj zvieratko) psychické problémy (gimme the angst!),
- origoš alebo z fandomu Black Sails (hlavne James/John/Thomas (ship aj bez lode)), Critical Role (hlavne Fjord&Beau), Curse of Strahd (hlavne Strahd a Alek), Temeraire,
- a hlavne ktorá sa odohráva na Vianoce (alebo v zime)! A niekto v nej dostane úpa supa dobrý dar/ček!
Nech keď zazvoní zvonec, je šťastný poviedky koniec,netúžim po akcii, strachu a napätí, to vystresovaná by som bola vzápätí.
Snáď som ti dala dostatok nápadov, ale aj voľnosti! Ak by si mi splnil dve-tri z týchto prianí v jednej poviedke, bola by som rada!
Uvítam aj AU (fantasy, kde sú postavy vlkolakmi alebo majú draky! alebo moderné-kaviarenské/univerzitné). Som (aspoň v očiach zákona) dospelá, a slash mi nevadí. Prosím, nepíš ale nič explicitné, horúci bozk alebo erotika v zime na zahriatie úplne postačí. Vyhni sa prosím A/B/O, m-preg, a deťom (stačia mi tie, s ktorými bývam). Aha, zo života poznám aj zdravotné problémy, keby si sa vyhol aj týmto, veľmi by som to ocenila.
Tak ti teda, Ježiško, ešte raz ďakujem. Dúfam, že aj ja poteším niekoho tak, ako ty mňa!
-Urrsari

Milý Ježíšku,

dlouho jsem se neúčastnila žádného Vánočního projektu a ráda bych to napravila. Vím, že mohu splnit přání nějaké "dobré" duši i bez toho, abych si sama přála, ale usoudila jsem, že když už se chci účastnit, tak s plnou parádou.

A co bych si tedy přála za povídku? Inu přála bych si povídku od jezera. Ať už se bude odehrávat v jezeře, na břehu jezera, nebo v ní bude jen zmíněno. Může to být jakékoliv jezero, ať už existující, fiktivní, známé i neznámé...
Líbilo by se mi něco emotivního, nebo alespoň tajemného? Když nebude tak také nevadí.

Preferuji fantasy žánr a všechny jeho odnože, ale mám ráda i sci-fi, detektivky a horory.
Co se fandomů týče, ideálně asi Harry Potter, Aldorma, Avengers, Úsvit soumraku, Pán prstenů, Hvězdná brána, Star trek (i tam se jistě dá nacpat nějaké jezero :D), včetně alternativních realit. Rozhodně se ale prosím vyhněte Prachettovi, toho absolutně nedávám a Doctor Who je mi také nepříjemný a opravdu bych se ani v jednom nechytala.
Jinak slavnostně slibuji, že jsem plně dospělá a připravená ke každé špatnosti ;)

Naoplátku přísahám, že i já někoho obdaruji, byť by mé dílo mělo být krátké... :)
Jackie Decker.

Obrázek uživatele Owes

Milý Ježíšku, myslím, že můj letošní rok byl plodný, ať už po stránce pracovní či osobní a autorské, a tak bych si rád u nějaké povídky příjemně odpočinul. :) Přál bych si přečíst něco s pohodovou/humornou atmosférou, anebo něco mile nostalgického a jímavého, u čeho bych mohl óchat a áchat a vychutnávat.

Kdyby to mohlo být něco z Harryho Pottera, byl bych velmi nadšen. Nebráním se ani ničemu originálnímu třeba z mého oblíbeného dopravního, vědecko-historického, akademického, kriminalistického nebo lékařského prostředí.

Anebo co třeba zkusit povídku inspirovanou textem nebo příběhem skupiny Queen? ;) A klidně to může být i fandom Dobrá znamení.

Nevadí mi slash daný implicitně, ani decentní, náznaková erotika, jen se prosím vyhni detailním popisům sexuálních scén. :)

Děkuji a slibuji, že ve své roli Ježíška se budu snažit co nejvíce potěšit zase někoho jiného.

Owes

Obrázek uživatele Keneu

já bych moc chtěla povídku.

Co by mi moc udělalo radost:
konverzační pohádka s charismatickým záporákem/záporačkou,
shakespearovka převedená do současnosti (velké významné plus za využití kanonického slashe),
povídka o nějaké zajímavé vědkyni, umělkyni, vládkyni (DW pun intended),
hřejivé a chumlací povídání o šelmě kočkovité (pokud bys náhodou znal Kouzelný atlas putování časem od Veroniky Válkové, TA kočka by byla zvláště ceněna).

Co mám ráda: z autorů Shakespeara, Pratchetta, Gaimana, Rečkovou, z fandomů pohádky, Pottera i LOTRa, historické seriály (Gentleman Jack!), Doctora (prosím ne Třináctku, ještě jsem ji neviděla), Avatara (myslím kresleného Aanga, ne modrou Pocahonthas), Kouzelný atlas putování časem a mnoho dalších. Jinak mě vždy dostane kvalitně napsaný záporák, herecká recyklace, slovní hříčky a loajalita.
Děkuji Ti.

Tvá Keneu

-A A +A