Papírové oči

Obrázek uživatele Akumakirei
Fandom: 
Drabble: 

Adeline cípem kapesníčku nervózně setřela neviditelnou skvrnku na svém podšálku a... A...
A co? Edmur mrštil perem do trávy.
„Ne!“ S Jayou se přihnal vítr. „Zase očesali jabka!“ prskala. Draci za stodolou spokojeně vrněli.
„Maj je rádi.“
Zaťala pěst. „Já ve štrúdlu taky.“
Edmur raději sklonil hlavu a pohladil králíšočka, který pero ochotně přinesl zpátky.
„Žádná inspirace?“ zmírnila.
„Je to příšerná blbost,“ rozhodil rukama. „Proč nemůžu psát o skutečných věcech, o dracích, vodnících, mluvících králících? Vždyť o tom píšou všichni a navíc blbě, draci nežerou princezny, ale ovoce!“
„Znáš zákon...“
„A co když to stejně napíšu?“
Jaya se smutně usmála.

Závěrečná poznámka: 

Aneb nejez jabko, zachráníš draka (sněz radši princeznu) xD Jak by řekl Edmur, je to příšerná blbost, ale nechtělo se mi dneska přemýšlet o fandomech. Děkuju všem za krásné komentáře u mých předešlých kousků, na všechny postupně odpovím, jen mi to strašně trvá.

Komentáře

Obrázek uživatele Aries

To vypadá na docela zvláštní svět :-)

Obrázek uživatele Akumakirei

Po desáté večer vznikají jen zvláštní světy xD Spíš jen nápad, kdyby fantasy příběhy byly opravdové, ale lidé v nich žijící o nich nemohli vůbec referovat dál ostatním, nepolíbeným. Děkuju za přečtení :)

Obrázek uživatele Faob

možná je klíčem k Akumakirei nemít klíč, vždy znovu se nechat okouzlit novými pravidly a novým světem: a je nádherně paradoxní, když zrovna u ní tematizován motiv pravidel, zákonů, kánonů psaní... Trochu jak David Lynch, šílený krvavý surrealista (vynikající!), který změní kinematografický svět svým střihem, aby pak natočil nejpomalejší film devadesátých let: Příběh Alvina Straighta... Jsi neuchopitelná.

-A A +A