Pravidla Letní dobročinnosti – verze 2017

Obrázek uživatele sos

Vyhlašujeme Letní dobročinnost 2017, každoroční povídkovou challenge, kde můžete psaním i čtením fanfiction konat dobré skutky!

Účastník si vybere jednu českou neziskovou organizaci, které je možné zaslat dárcovskou SMS (dále DMS). Jejich seznam najdete například zde: Dárcovská SMS
V případě, že chce účastník podpořit neziskovou organizaci, která DMS neprovozuje, může si alternativně zjistit její číslo účtu.

Napíše fanfiction z libovolného fandomu, která bude alespoň volně souviset s činností či problematikou, kterým se daná nezisková organizace věnuje. Může se jednat i o překlad, pokud možno s povolením od autora.
Tuto původní či přeloženou povídku vloží na stránky SOS kdykoli do 31. 8. 2017, 18:00.

V záhlaví či na konci povídky bude kromě obvyklých náležitostí uveden název organizace, kterou povídka podporuje, adresa jejích webových stránek (jestliže je má) a telefonní číslo, na které lze dané organizaci poslat DMS. U neziskovek, které DMS neprovozují, lze alternativně uvést číslo účtu.

Povídku vložte přes "Přidat obsah" > "Dobročinnost".
Povídky budou zveřejněny nejpozději během 1. 9. 2017.

Čtenáři, jimž se bude daná povídka líbit, to mohou dát najevo tak, že zašlou dané podporované organizaci svou DMS (případně mohou zaslat třicet - či více - korun na uvedený účet). O tomto činu mohou autora informovat tak, že kliknou na dobročinnou kachničku u povídky. Je možné zaslat více než jednu DMS a podpořit více než jednu povídku.

Jeden účastník může zaslat maximálně tři povídky, rozsah povídek není omezen. Je možné uveřejnit pouze první kapitolu vícekapitolové povídky, uvítáme však, když takové dílo také v rozumné době dokončíte.
Autory prosíme, aby do 15. 9. 2017 ponechali svou dobročinnou povídku zveřejněnou pouze na těchto stránkách, mohou na ni však pochopitelně odkázat z libovolného množství stránek jiných. Po daném datu mohou svou povídku uveřejnit kdekoli jinde.

Komentáře

Obrázek uživatele mamut

Ano. Už jsem na Vás čekala, takže začnu přemýšlet a budu se snažit.

Obrázek uživatele Eillen

Už jsem si říkala, kdy se to tu ukáže.
A protože už jsem magor a mám povídku hotovou, zkusím zapřemýšlet ještě nad nějakou další.

Obrázek uživatele Aveva

To nejsi magor, to jsi jenom chvályhodně pilná :o)

Obrázek uživatele Bilkis

Měla bych začít psát...

Obrázek uživatele neviathiel

Jupí! Už mám nápad, ale netuším ještě, jak ho realizovat :-D

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

A sakra, mě nic nenapadá...

Obrázek uživatele HCHO

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s autorskými právy. Tuhle jsem nemohla spárovat pracovní ponožky (nechápu, kdo vymyslel tolik různých vzorků vroubkování bílých ponožek) a mihnul se mi nápad. Do letošní dobročinnosti nestihl nabrat ten správný tvar, ale třeba pro příště: Stačilo by na fanfikci na dílo současného českého autora (za účelem letní dobročinnosti) jen napsat podobné "disclaimer" jako je zde běžně k vidění na potterovské věci? Nebo by bylo nutno se pokusit zkontaktovat autora a vyžádat si jeho svolení? Díky.

Obrázek uživatele Iantouch

Já mám za to, že pokud prohlásíš, že Lichožrouti ti nepatří a není to napsáno za účelem zisku, je vše v pořádku, jako u jakékoliv jiné fanfikce.

Obrázek uživatele Iantouch

Hlásim, že hotovo, vloženo a tedy v klidu můžu odjet na bitvu Pána prstenů na Moravu. (A až se vrátim, budou na mě čekat komentíky, jupí.)

-A A +A